7 prezentów gwiazdkowych dla kierowcy pedanta

7 prezentów gwiazdkowych dla kierowcy pedanta

Każdy kierowca lubiący porządek ucieszy się, jeśli pod choinką znajdzie prezent z serii tych praktycznych. Jego auto będzie więc błyszczało czystością, a przedmioty znajdą swoje miejsce.

udostępnij

Mikołaj AdamczukMikołaj Adamczuk / 20-11-2017 / aktualizacja: 04-11-2019

W samochodzie kierowcy pedanta musi być czysto i schludnie, przedmioty wewnątrz nie mogą leżeć w nieładzie. Taki kierowca potrzebuje więc akcesoriów, które ułatwią mu utrzymanie porządku. Święta Bożego Narodzenia to doskonała okazja, by wręczyć mu praktyczny prezent, który wywoła uśmiech na jego twarzy.

Porządek w bagażniku

1. Organizery

Zacznijmy od organizerów do bagażnika. Te gadżety to przyczepiane – zazwyczaj do wykładziny bagażnika – przegródki i schowki, które sprawią, że już nigdy więcej nic nie będzie latać luzem i obijać się o ścianki bagażnika. Dużym i uznanym producentem tego typu akcesoriów jest Stayhold. Organizery tej firmy można kupić nawet w zestawach (Super Pack, Ultimate Pack).

  • Stayhold Classic – dzięki zastosowanemu systemowi mocowania na rzepy organizer jest łatwy w montażu i w szybki sposób można go przenieść w dowolne miejsce bagażnika. Delikatne rzeczy, które mogą zabrudzić bagażnik (np. puszki z farbą), ostre czy drobne przedmioty… nie będą już problemem. Wystarczy umieścić organizer obok przedmiotu, który chcemy zabezpieczyć, i docisnąć go do dywanu bagażnika. Cena: od 40,90 zł.
2. Siatki

Alternatywą dla organizerów jest siatka. Takie udogodnienia są zazwyczaj montowane nie na rzepy, ale gumką. Niektóre z nich rozkłada się na płasko przy podłodze bagażnika, inne mają formę płotka.

  • Płotek Lux – siatka uniwersalna, wysokość: 30 cm, szerokość: 50 cm. Idealnie pozwala wykorzystać wolną przestrzeń w bagażniku, za nadkolem, na tunelu, na oparciu siedzenia. Prosty montaż. Cena: od 9,80 zł.
3. Maty do bagażnika

Na podłodze bagażnika świetnie sprawdzi się wykładzina gumowa. Dzięki niej można przewozić również niekoniecznie czyste przedmioty. Warto sprawdzić ofertę firmy FroGum. Produkuje ona wkład do bagażnika wysokiej jakości, dopasowany do konkretnego modelu samochodu, bardzo dobrze chroniący jego powierzchnię przed zabrudzeniem. Idealnie dopasowany do kształtu powierzchni bagażowej, odporny na zniszczenia, umożliwia korzystanie z uchwytów mocujących. Łatwy do czyszczenia. Cena: od 150 zł.

Na fotele

4. Pokrowce

Kolejnym sposobem na utrzymanie porządku w aucie są pokrowce na fotele. Można dzięki nim zmienić kolor dominujący we wnętrzu, a także zabezpieczyć tapicerkę przed zabrudzeniem. Latwiej jest uprać je w pralce, niż czyścić fotele. Jednym z producentów pokrowców jest firma Erjot. Oferuje ona pokrowce do wielu popularnych modeli aut, od miejskich po luksusowe. Są to pokrowce wykonane z elastycznej, wytrzymałej dzianiny tapicerskiej, łatwo układającej się na fotelach. Montowanie na zasadzie rzepów, linek ściągających oraz gumek i haczyków. Po założeniu należy we własnym zakresie wyciąć otwory na zagłówki. Materiał się nie pruje. Cena: 389 zł.

Za fotelem

5. Wieszak

Ważnym elementem w utrzymaniu schludnego wyglądu wnętrza auta jest wieszak na marynarkę. Przyda się każdemu mężczyźnie .

  • Wieszak na marynarkę LUX – wieszak chromowany. Rozmiar uniwersalny, pasuje do większości samochodów. Regulowana szerokość (50–63 cm) pozwala na idealne dopasowanie wieszaka do ubrania. Nie ma ostrych zakończeń. Cena: od 18,19 zł.

Na podłodze

6. Dywaniki