7 praktycznych zestawów garnków indukcyjnych do 300 zł

7 praktycznych zestawów garnków indukcyjnych do 300 zł

W nowoczesnych mieszkaniach płyty indukcyjne coraz częściej zastępują kuchnie gazowe. Są energooszczędne, odporne na uszkodzenia i łatwe do utrzymania w czystości. Jednak aby w pełni wykorzystać ich możliwości, musimy mieć odpowiednie garnki. Oto siedem zestawów w cenie do 300 zł.

udostępnij

Olga ŚmiełowskaOlga Śmiełowska / 06-12-2017

Zalety garnków indukcyjnych

Płyta indukcyjna jest przede wszystkim energooszczędna, co oznacza, że zużywa zdecydowanie mniej energii elektrycznej – nawet do 25%! – niż ceramiczna czy szklana. Jej powierzchnia nie nagrzewa się podczas gotowania, ponieważ płyta rozpoznaje wielkość naczynia i nagrzewa wyłącznie jego dno, a nie cały palnik. Ciepło jest dobrze rozprowadzane wewnątrz garnka czy patelni, co znacznie skraca czas gotowania. Płyta indukcyjna wykorzystuje działanie pola elektromagnetycznego, co oznacza, że do korzystania z niej potrzebne są odpowiednie naczynia (z oznaczeniem w kształcie sprężyny na dnie). Powinny być wykonane z materiału ferromagnetycznego, np. tytanu, stali, żeliwa, miedzi, mieć grube, płaskie dno bez żłobień i rozmiar dopasowany do poszczególnych palników. Tylko wtedy będą w 100% spełniały swoją funkcję, a my będziemy mogli się cieszyć zdrowymi posiłkami i niższymi rachunkami za prąd.

Wybieramy zestaw garnków

W sklepach znajdziemy wiele zestawów garnków przeznaczonych do użytku na płytach indukcyjnych. Różnią się designem, liczbą elementów, wykonaniem, a także producentem i oczywiście ceną. Oto siedem praktycznych zestawów, które warto mieć w swojej kuchni:

1. Hoffner Elegance

Zestaw garnków z chromowo-niklowej stali szlachetnej, która jest bardzo wytrzymała, odporna na rdzewienie i łatwa do wyczyszczenia. Garnki mają wielowarstwowe dno akutermiczne, które doskonale magazynuje i rozprowadza ciepło, a także polerowane uchwyty oraz wewnętrzną miarkę. Garnki można myć w zmywarce. Zawartość zestawu: pięć garnków (pojemność: 2 x 1,7 l, 2,5 l, 3,2 l oraz 5,5 l) z dopasowanymi pokrywkami. Do wyboru kolory czarny i żółty. Cena: od 195 zł.

2. Gerlach Brava

Zestaw garnków wykonanych ze stali nierdzewnej 18/10. Mają wielowarstwowe dno z aluminiowym dyskiem, które doskonale rozprowadza i utrzymuje ciepło, wygodne uchwyty oraz dopasowaną szklaną pokrywkę. W środku każdego garnka znajduje się wygodna miarka. Garnków można używać w piekarniku (do 180°C, wyższe temperatury mogą powodować odbarwienia). Cena: od 269 zł.

3. Tefal Uno

Zestaw garnków wykonanych ze stali nierdzewnej 18/10. Grube dno z wkładem aluminiowym gwarantuje optymalną dystrybucję ciepła i jest odporne na odkształcenia. Garnki mają wewnętrzną miarkę, nienagrzewające się uchwyty oraz pokrywki z otworem odprowadzającym parę. Można ich również używać w piekarniku (do 220°C, pokrywki do 170°C) i myć w zmywarce. Zestaw zawiera pięć garnków (pojemność: 1,2 l, 1,7 l, 2,5 l, 5,1 l, 4,5l) wraz z dopasowanymi do nich pokrywkami. Cena: od 285 zł.

4. Blaumann BL3151

Zestaw garnków wykonanych z chromowo-niklowej stali nierdzewnej 18/10. Mają wielowarstwowe dno akutermiczne, które doskonale magazynuje i rozprowadza ciepło, co znacznie przyśpiesza gotowanie. Każdy garnek ma także nitowane uchwyty oraz dopasowaną pokrywę z hartowanego szkła wyposażoną w otwór odprowadzający parę. Garnki nadają się do wszystkich typów kuchenek, można je również myć w zmywarce. W zestawie znajdziemy pięć garnków (pojemność: 2 x 2,1 l, 2,9 l, 3,9 l, 6,5 l), głęboką patelnię z granitową powłoką oraz dopasowane pokrywki. Cena: od 249 zł.

5. Klausberg 7201

Zestaw garnków w całości pokrytych powłoką granitową, która zapobiega przywieraniu, jest łatwa do utrzymania w czystości i nie zmienia smaku przygotowywanych produktów. Wielowarstwowe dno termiczne dobrze rozprowadza ciepło, dzięki czemu potrawy gotują się szybciej i dłużej pozostają gorące. Garnki mają nienagrzewające się uchwyty oraz szklane pokrywki wyposażone w otwór odprowadzający parę wodną. Zestaw składa się z czterech garnków (średnica: 28 cm, 24 cm, 20 cm i 16 cm) z pokrywkami, dwóch patelni (klasycznej i do naleśników) i dwóch podstawek pod garnki. Cena: od 269 zł.

6. Hoffstein Imperial

Zestaw nowoczesnych garnków z wytrzymałej i łatwej do wyczyszczenia chromowo-niklowej stali nierdzewnej o właściwościach bakteriobójczych. Każdy z nich ma grube dno 7-warstwowe, które doskonale gromadzi i rozprowadza ciepło, oraz stalowe polerowane uchwyty i dopasowane szklane pokrywki. Garnki przeznaczone są do wszystkich typów kuchenek, można je również myć w zmywarce. W zestawie znajdziemy pięć garnków (pojemność: 2 x 2 l, 3 l, 4 l, 6 l) oraz głęboką patelnię z nieprzywierającą powłoką teflonową. Cena: od 148,90 zł.

7. Edenberg Casserole

Zestaw emaliowanych garnków w stylu retro z dnem akutermicznym, które doskonale magazynuje i rozprowadza ciepło. Ścianki naczynia są idealnie dopasowane do dna, co zapobiega osadzaniu się resztek jedzenia w szczelinach. Wnętrze pokryte zostało powłoką ceramiczną, która zapobiega przywieraniu potraw i umożliwia gotowanie z użyciem niewielkiej ilości wody oraz tłuszczu. Każdy garnek ma solidne metalowe uchwyty oraz szklaną pokrywkę. W zestawie znajdziemy cztery garnki (pojemność: 2,3 l, 2,8 l, 4,2 l, 5 l) z pokrywkami. Do wyboru kilka wzorów z motywem kwiatowym. Cena: od 217 zł.

Wraz ze wzrostem popularności płyt indukcyjnych rośnie zapotrzebowanie na dopasowane do nich zestawy garnków oraz patelni. Producenci prześcigają się w produkowaniu praktycznych, a zarazem efektownych wizualnie i wyposażonych w najnowocześniejsze rozwiązana technologiczne naczyń. Sprawdź, które z nich będą idealnie pasowały do twojej kuchni!

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro