7 praktycznych kieszeni do ASG

7 praktycznych kieszeni do ASG

Szybka ładowarka, zapasowe okulary ochronne, scyzoryk, plastry, kamizelka odblaskowa, telefon. Wiele rzeczy może się przydać podczas rozgrywki ASG, zwłaszcza leśnej. A jeśli nie chcemy zabierać ze sobą całego plecaka, który krępowałby nasze ruchy?

udostępnij

Izabela KieśIzabela Kieś / 30-09-2017

Odpowiedź jest prosta, wyposażmy się w odpowiednie ładownice, które staną się dodatkowymi i pojemnymi kieszeniami.

Ładownice nie do magazynków

Wbrew powszechnemu przekonaniu ładownice służą nie tylko do przenoszenia magazynków. Oferowane w wielu rozmiarach i o różnych kształtach mogą służyć jako wygodne kieszenie do przenoszenia wielu przedmiotów. Większość ładownic zaopatrzona jest w system mocowania MOLLE, dzięki czemu nadają się idealnie do mocowania na wszelkich kamizelkach i pasach taktycznych z taśmami PALS. Ładownice mogą być również mocowane na udzie czy nodze lub na kolbie repliki. Oczywiście dostępne są we wszelkich wzorach kamuflażu, dzięki czemu nie będą odbiegały wyglądem od munduru.

Rodzaje kieszeni

1. Cargo

Duże ładownice Cargo są montowane zarówno w systemie MOLLE, jak i na udzie, a zamykane najczęściej na suwak. Służą do przenoszenia większych przedmiotów lub dużej liczby małych. Można więc taką ładownicę zamienić w przybornik leśny mieszczący scyzoryk, latarkę, krzesiwo, mulitool, tabletki do uzdatnia wody i wszelkiego rodzaju sprzęt do przetrwania w dziczy. Często takie modele dysponują gumami, rzepami czy przegródkami, w których mniejsze przedmioty nie będą się przemieszczać ani wydawać dźwięków, co może zdradzić naszą pozycję.

2. Zasobnik na zrzut

Podczas działania musimy mieć szybki dostęp do oporządzenia. Jest to szczególnie ważne chociażby podczas zmiany magazynka, by kontynuować ostrzał. Gdy wyjmujemy magazynek, przeważnie musimy schować go do pustej ładownicy, która jest zazwyczaj zamknięta, co zajmuje cenne sekundy. W tej sytuacji może przyda się torba zrzutowa, czyli specjalna kieszeń, do której można szybko wrzucić pusty magazynek. Dzięki temu nie pomylimy pustych magazynków z pełnymi i nie będziemy tracić czasu na chowanie ich do zwykłych ładownic.

3. Ładownica na manierkę

Jak sama nazwa wskazuje, w tej ładownicy ma się znajdować manierka, więc mamy wygodny dostęp do napoju podczas rozgrywki. Alternatywą są ładownice na butelki, dopasowane do kształtu zwykłej butelki plastikowej. Mogą być dodatkowo izolowane, dzięki czemu woda pozostanie dłużej zimna.

4. Ładownica na radio

Gdy korzystamy z komunikacji radiowej, warto mieć stały dostęp do urządzenia, by np. kabel od słuchawki nie ciągnął się wokół całego oporządzenia. Do tego właśnie służą ładownice na radio, które są dopasowane kształtem do tych urządzeń.

5. Apteczka

Tak jak podczas uprawiania dowolnego sportu możemy odnieść kontuzję lub się zranić. Właśnie dlatego producenci oferują specjalne ładownice do apteczek. Najczęściej są to zmodyfikowane ładownice Cargo, ze specjalnymi oznaczeniami, gdzie znajdziemy więcej przegródek na drobne elementy, takie jak plastry, gazy, rękawiczki, bandaże, nożyczki czy środki do dezynfekcji.