7 praktycznych grzejników elektrycznych do 150 zł

7 praktycznych grzejników elektrycznych do 150 zł

Zakup grzejnika elektrycznego, który dogrzeje nawet duży pokój, nie jest problemem. Ofert piecyków, których cena nie przekracza 150 zł, jest mnóstwo. Który wybrać?

udostępnij

Izabela KieśIzabela Kieś / 08-01-2018

Oferta grzejników elektrycznych do 150 zł jest bardzo szeroka. Na Allegro są oferowane ciekawe modele pracujące z wykorzystaniem różnych technologii, np. miniaturowe grzejniki wkładane wprost do gniazdka elektrycznego (jak zasilacz), przenośne farelki, chętnie używane w willach grzejniki konwektorowe lub olejowe oraz coraz popularniejsze w prywatnych domach kurtyny powietrzne i promienniki.

Oto siedem praktycznych grzejników, które świetnie spełniają swoje zadania.

1. Handy Heater

Miniogrzewacz, który podłącza się bezpośrednio do gniazdka. Wystarczy wcisnąć przycisk, a natychmiast rozpoczyna pracę. Jest bezpieczny – ceramiczny element grzewczy wyłącza się automatycznie po 12 godz. pracy. Dzięki programatorowi możesz ręcznie ustawić czas grzania. Obudowa urządzenia została wykonana z tworzywa nienagrzewającego się. Termostat zapewnia możliwość ustawienia temperatury od 15 do 32°C. Dwa poziomy prędkości wiatraczka pozwalają na ustawienie prędkości rozprowadzania ciepłego powietrza. Handy Heater dogrzeje duży, 20-metrowy pokój. Cena: od 59 zł.

2. Farelka Ravanson

Bardzo praktyczne, wydajne, proste, niewielkie urządzenie, które zmieści się w szufladzie, gdy nie ma potrzeby korzystania z niego. Posiada 2-stopniową regulację mocy: 1000 i 2000 W. Do wyboru są trzy funkcje: wentylowanie chłodnym powietrzem, ciepłym i gorącym. Ma automatyczną kontrolę temperatury i zabezpieczenie przed przegrzaniem. Wymiary: 14 x 22,5 x 26,5 cm. Waga: 1,1 kg. Cena: od 36,90 zł.

3. Grzejnik konwektorowy CH2500DW

Działa na zasadzie podgrzewania przepływającego przez niego powietrza. Grzejnik działa już po 2 minutach od włączenia. Nagrzane powietrze wydostaje się poprzez górną kratkę konwektora. Za pomocą zamontowanego termostatu można ustawić żądaną temperaturę, a grzejnik zadba, aby utrzymała się na tym poziomie. Regulowana moc na trzech poziomach: 750 , 1250, 2000 W. Wbudowany system zabezpieczający chroni przed przekroczeniem dopuszczalnej temperatury. Grzejnik posiada funkcję chłodnego nawiewu. Można przymocować go do ściany lub doczepić nóżki i używać jako wolno stojący. Cena: od 70 zł.

4. Kurtyna powietrzna Adler

Kurtyna powietrzna doskonale tworzy barierę pomiędzy miejscami o różnych temperaturach. Zimą zapobiega przedostawaniu się do pomieszczenia powietrza chłodnego, ograniczając straty ciepła i energii. Latem stanowi barierę przed gorącym powietrzem, jednocześnie chroniąc przed przedostawaniem się do pomieszczenia owadów, pyłów i innych zanieczyszczeń. W prywatnych domach jest zazwyczaj instalowana nad dużymi drzwiami balkonowymi. Posiada dwa poziomy grzania, timer i pilot zdalnego sterowania. Model Adler ma dużą moc: 2000 W i zabezpieczenie przed przegrzaniem. Waga: 2,2 kg. Wymiary: 52 x 22 x 11 cm. Cena: od 145 zł.

5. Grzejnik olejowy

Są to tak zwane „olejaki” oferowane przez różne firmy. Różnią się liczbą żeberek i mocą, ale zasada ich działania jest jedna. Podgrzewany w nich specjalny olej krąży w znajdujących się wewnątrz kanałach olejowych. Właściwości oleju sprawiają, że grzejniki wolno stygną. Są ciche i zapewniają stabilną temperaturę w ogrzewanym pomieszczeniu. Najczęściej są wyposażone w praktyczne uchwyty i kółka. Część modeli można zamocować na ścianie. W Polsce cieszą się dużą popularnością. Jednym z modeli, którego cena nie przekracza 150 zł, jest 7-żebrowy grzejnik olejowy Kaminer. Ma on trzy kanały olejowe i trzy poziomy grzania: 600, 900, 1500 W. Wymiary: 15 x 33 x 61,5 cm. Waga: ok. 6,5 kg. Cena za 7-żebrowy Kaminer: ok. 110 zł.

6. Promiennik Eurom

Promiennik wykorzystuje technologię, której ogromną zaletą jest to, że to nie powietrze zostaje ogrzane, jak w przypadku tradycyjnych grzejników konwekcyjnych, ale emitowana przez lampy energia przechodzi przez powietrze, ogrzewając wszystko, co znajduje się w jej zasięgu. Wystarczy podłączyć go do gniazdka. Emituje ciepło po włączeniu. Cena kwarcowego modelu QH1203 o mocy grzewczej do 1200 W z regulacją mocy w granicach: 600–1200 W, bez termostatu, o wymiarach 10 x 56 x 16 cm i wadze 1,65 kg: ok. 100 zł.

7. Nagrzewnica elektryczna

Raczej do użytku w pomieszczeniach gospodarczych. W ofercie jest wiele modeli, np. łatwe w obsłudze, lekkie i w pełni przenośne urządzenie TSE-20A o mocy 2000 W. Po włączeniu nagrzewnicy i ustawieniu temperatury na 0oC może służyć jako wentylator. Cena: od 105 zł.

Nowoczesne grzejniki elektryczne są bardzo efektywne, bezpieczne, relatywnie tanie i czyste w eksploatacji. Na pewno warto mieć taki grzejnik, chociażby jako pomoc w sytuacjach awaryjnych.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro