7 najpopularniejszych zabawek dla dzieci w wieku 8–10 lat

Dziecko w wieku szkolnym ma już zwykle całe półki zabawek – wśród nich klocki, lalki, samochodziki. To czas, gdy częściej kupujemy przedmioty praktyczne, takie jak ubrania czy artykuły szkolne. Dlatego dając prezent dziecku w wieku 8–10 lat, chcemy, aby zabawka była edukacyjna. Spośród wszystkich kategorii zabawek na Allegro wybraliśmy 7 przedmiotów, które są obecnie najczęściej wybierane. Jeżeli szukacie czegoś dla dziecka w wieku szkolnym i nie macie pojęcia, co wybrać – sprawdźcie, co wybierają inni allegrowicze.

Iwona Szadkowska Iwona Szadkowska / 17-06-2015

  1. Robot solarny. Robot solarny ma wbudowany panel słoneczny, który wytwarza energię i przekazuje ją do miniaturowego silniczka. Dzięki temu robot jest wprawiany w ruch. Z pojedynczego zestawu można ułożyć 6 różnych zabawek – samochód księżycowy, psa-robota, łódź, dwa modele samolotów umieszczonych na podstawce oraz wiatrak. Robot solarny sprawdzi się dla młodych inżynierów, którzy lubią budować i tworzyć. Cena robota solarnego to około 10 zł.
  2. Krosno Loom. Bransoletki Loom Bands zyskały bardzo dużą popularność. Dla wszystkich, którzy chcą tworzyć nowe bransoletki z mini gumek i nauczyć się oryginalnych wzorów, przygotowano wytrzymałe krosno, które może im w tym pomóc. Do zestawu dołączono plastikowe szydełko i radełko. Na Allegro dużą popularnością cieszą się również same metalowe szydełka. Koszt krosna, które można dowolnie łączyć w pionie i poziomie, to około 15 zł.
  3. Kostka Rubika. Dzieci w wieku 8–10 lat z powodzeniem mogą już opanować techniki układania kostki Rubika. Niektóre zaczynają wcześniej, inne później. Jednym jest łatwiej opanować samą technikę i zapamiętać niezbędne algorytmy, innym potrzeba więcej czasu i cierpliwości. Na Allegro dużą popularnością cieszą się oryginalne kostki dla najmłodszych w wersji 2 x 2 x 2. Kostka jest większa od modelu 3 x 3 x 3 i bardziej poręczna. Co najważniejsze, kostka ma cztery elementy na każdej ze ścianek, a nie dziewięć. Dlatego jej ułożenie jest łatwiejsze. Dla mniej cierpliwych i szybko zniechęcających się adeptów może stanowić dobry początek ciekawej przygody z kostkami Rubika. Cena kostki Rubika 2 x 2 x 2 to około 25 zł.
  4. Nerf. Wyrzutnie Nerf wciąż biją rekordy popularności. Obecnie Nerf to szeroki wybór pistoletów na mniejsze i większe strzałki wykonane z miękkiego tworzywa. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszy się model Demolisher 2 w 1, który łączy w sobie dwa rodzaje amunicji – na mniejsze i większe pociski. Można strzelać do celu z pojedynczych magazynków lub z obu jednocześnie. Koszt zestawu Nerf Demolisher 2 w 1 to około 150 zł.
  5. 5 sekund. Na 5. miejscu w kategorii najpopularniejszych zabawek dla dzieci w wieku 8–10 lat pojawiła się gra 5 sekund. Jest ona przeznaczona dla osób chcących rozwinąć swój refleks i sprawdzić wiedzę oraz dla tych, którzy zastanawiają się, jak działają pod presją czasu i czy na proste pytania potrafią odpowiedzieć w ciągu zaledwie 5 sekund. Grę 5 sekund kupimy za około 80 zł.
  6. Klocki Lego. Zamiłowanie do klocków Lego nie mija wraz z wiekiem. Może trwać i rozwijać się z każdym rokiem, zwłaszcza że poprzeczka trudności składania większych zestawów jest podnoszona coraz wyżej. W ostatnim czasie dużą popularność zyskują zestawy Lego Chima, a szczególnie Lego Chima Żądło Scorma. Popularna bajka znalazła odzwierciedlenie w znanych klockach i zabawa może przenieść się na sam środek dziecięcego pokoju. Koszt zestawu to około 130 zł.
  7. Smart Egg. Listę 7 najpopularniejszych zabawek dla dzieci w wieku 8–10 lat zamyka Smart Egg. Co to właściwie jest? Do czego służy? Otóż Smart Egg to nietuzinkowa zabawka logiczna. Wygląda jak jajko, ale ma w sobie labirynt, który należy przejść. Celem zabawy jest włożenie do jajka różdżki i przeprowadzenie jej z górnego otworu przez tunel labiryntu – od góry do dołu zabawki. Proste? Nie do końca. Liczy się kreatywność, pomysłowość i logiczne myślenie. Smart Egg dostępne jest w wielu wersjach kolorystycznych. Każde jajko ma inny labirynt. Koszt zabawki to około 30 zł.

Zobacz również: Zabawki edukacyjne dla dzieci 8–10 lat

podziel się

Na czasie