Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

7 najpopularniejszych zabawek dla dzieci w wieku 8–10 lat

Już sam zakup prezentu dla dziecka to nie lada wyzwanie, a jeśli dodatkowo wkracza ono w wiek szkolny, niewątpliwie to twardy orzech do zgryzienia. Dzieje się tak ze względu na szereg upodobań, a także określonych preferencji dotyczących zabawek. Dlatego przychodzimy z pomocą i przedstawiamy kilka ciekawych propozycji, które z pewnością przypadną do gustu każdemu maluchowi.

Karina Mączyńska
Karina Mączyńska 17-06-2015 aktualizacja: 12-04-2018

Czas czytania: 5 min

7 najpopularniejszych zabawek dla dzieci w wieku 8–10 lat

Dziecko w wieku szkolnym zazwyczaj ma już niezliczoną ilość zabawek. Wśród nich, w zależności od płci, znajdują się lalki, klocki, samochodziki, puzzle. Warto jednak skupić się na wieku i zamiast przedmiotów, które zostaną rzucone w kąt, szukać praktycznych, a jednocześnie edukacyjnych prezentów. Poniżej kilka sprawdzonych propozycji.

Mini hodowla kryształów

Nietuzinkowa zabawka dla dzieci? Bez wątpienia będzie to zestaw do samodzielnej hodowli kryształów. Ta mini hodowla to nie tylko świetna zabawa, ale również zdobywanie chemicznej wiedzy w zakresie eksperymentów, z kryształami w roli głównej. Głównym celem jest samodzielne stworzenie przez dziecko kryształu. Do wyboru jest kilka różnych kolorów.

Krosno Loom

Dzieci, zwłaszcza w wieku od 8 do 10 lat, uwielbiają zajmować się tworzeniem i to przeróżnych rzeczy. Dlatego bransoletki Loom Bands z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę. Niewątpliwie zalicza się je do grona najpopularniejszych zabawek dla dzieci i to niezależnie od płci. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki zakochają się w tworzeniu bransoletek z mini gumek. W zestawie znajdują się gumki oraz plastikowe szydełko i radełko.

Robot solarny

Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się roboty solarne. Są to urządzenia mające wbudowany panel słoneczny. Wytwarza on energię, a następnie przekazuje do miniaturowego silniczka, który go uruchamia. Ta zabawka jest niezwykle kreatywna, ponieważ z jednego zestawu można ułożyć aż 6 różnych modeli. Do wyboru jest pies, samochód, wiatrak, łódź oraz dwa modele samolotów.

Anatomia - Klatka piersiowa

A może maluch od małego uwielbia bawić się w lekarza? Jeśli tak, koniecznie przyda mu się zestaw Anatomia – klatka piersiowa. Jest to doskonały sposób na to, aby dziecko jednocześnie wczuło się w rolę prawdziwego chirurga, a przy tym doskonale się bawiło. Co więcej, taka zabawa bez wątpienia wpływa na poszerzenie horyzontów u dziecka.

Mały Bankier

Jeśli szukasz zabawki edukacyjnej, która nauczy twoje dziecko oszczędzania i zasad działania bankomatu – Mały Bankier jest właśnie dla ciebie. Jest to nowoczesna i, na swój sposób, oryginalna skarbonka, mająca na celu wprowadzenie dziecka w dorosły świat, w którym rządzi pieniądz. Ta zabawa nie tylko stawia na edukację, ale przede wszystkim uczy opanowania, wytrwałości i determinacji.

Echoludek

Kolejna propozycja dla dziecka w wieku 8-10 lat to oryginalna zabawka zapamiętująca i przekazująca każdą wiadomość, ale w niecodzienny sposób. Brzmi tajemniczo? Echoludek to gadżet, który dzięki funkcji nagrywania, pozwala przekazać krótki komunikat drugiej osobie. Odbywa się to poprzez wbudowany czujnik. Gdy tylko ktoś przechodzi obok urządzenia, Echoludek włącza się i wygłasza nagraną wcześniej wypowiedź.

Mikroskop

Zawsze możesz pokusić się o zakup mikroskopu. Oglądanie przeróżnych preparatów w powiększeniu nie tylko zapewni prawdziwą frajdę maluchowi, ale przede wszystkim przygotuje go do późniejszych zajęć szkolnych. Bez wątpienia ta zabawka rozbudzi w dziecku ciekawość i poszerzy horyzonty.

Wiek szkolny to wyjątkowy czas w życiu każdego dziecka. To właśnie wtedy zdobywa cenne doświadczenie, uczy się kreatywności, a także szuka własnych pasji. Dlatego warto mu pomóc. Powyższe propozycje z pewnością przypadną do gustu każdemu maluchowi, a kto wie – może właśnie dzięki nim nieświadomie wpłyniesz na wzbudzenie zainteresowania w konkretnej dziedzinie.

Czy ten artykuł był pomocny?

Artykuły z kategorii Dziecko


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro