7 najlepszych miękkich pokrowców na karabinek ASG

7 najlepszych miękkich pokrowców na karabinek ASG

Pokrowiec pozwala wygodnie, a przede wszystkim bezpiecznie transportować broń strzelecką. Przedstawiamy siedem najlepszych miękkich modeli do karabinków ASG.

udostępnij

Olga ŚmiełowskaOlga Śmiełowska / 23-05-2017

Po co pokrowiec?

Pokrowiec umożliwia wygodne i dyskretne transportowanie broni oraz dodatkowych akcesoriów w dowolne miejsce. Znajdujący się w środku sprzęt jest zabezpieczony przed przypadkowym otarciem, obiciem czy zabrudzeniem, a dodatkowo schowany przed ciekawskimi spojrzeniami. Przewożony w dedykowanym pokrowcu karabinek nie powoduje dyskomfortu współpasażerów oraz członków rodziny, którzy czują się niepewnie w towarzystwie broni.

Najciekawsze modele

Na rynku znajdziemy kilkadziesiąt modeli pokrowców na broń palną, w tym m.in. usztywniane walizki odporne na wstrząsy oraz uniwersalne torby, które pomieszczą dodatkowy osprzęt. Przedstawiamy siedem modeli miękkich pokrowców na karabinek ASG.

  • Pokrowiec GFC Tactical MOLLE). Przeznaczony do transportowania broni gładkolufowej. Wykonany z wytrzymałego i wodoodpornego nylonu. Wnętrze zostało odpowiednio usztywnione, co zapobiega uszkodzeniu zawartości. Pokrowiec wyposażono w pas na ramię o regulowanej długości, taśmę zabezpieczającą, otwór drenażowy oraz system modułowy MOLLE, który pozwala na przymocowanie do go plecaka lub kamizelki taktycznej. Dwa kolory do wyboru. Wymiary: 72 cm × 15 cm.

  • Pokrowiec GFC Tatical Coyote. Umożliwia transportowanie dwóch karabinków: o długości do 58 cm lub 80 cm, a po rozłożeniu kaptura ze ściągaczem nawet do 110 cm. Pokrowiec wyposażony został w trzy kieszenie zewnętrzne, m.in. na dokumenty oraz amunicję, długą kieszeń wewnętrzną, wygodne uchwyty oraz praktyczne szelki umożliwiające noszenie go jak plecaka. Wymiary: 84 cm × 30 cm.

  • Pokrowiec Strike Systems. Profesjonalny pokrowiec do transportu broni długiej o maks. długości 110 cm. Wykonany z wytrzymałego i wodoodpornego materiału typu cordura, wewnątrz wyłożony pianką, która wraz z pasami mocującymi zabezpiecza zawartość przed uszkodzeniem. Cztery kieszenie zewnętrzne zapinane na rzepy pomieszczą amunicję, magazynki i akcesoria. Pokrowiec wyposażony jest w wygodne, krótkie uchwyty oraz szelki umożliwiające noszenie go na plecach. Wymiary: 110 cm × 30 cm.

  • Pokrowiec Condor Transporter. Minimalistyczna torba wyprodukowana przez firmę Condor Outdoor z wysokiej jakości poliestru o gęstości 1000D. Pomieści rozłożony karabinek z rodziny AK oraz AR, a także inne o zbliżonych wymiarach. Kieszeń główna zamykana jest gruboziarnistym dwukierunkowym zamkiem z możliwością założenia kłódki. Wnętrze wyłożono grubymi wkładkami piankowymi. Zawartość można zabezpieczyć czterema regulowanymi trokami z kompozytowymi klamrami. Torba ma wiele dodatkowych udogodnień. Wymiary: 66 cm × 25 cm × 11 cm. C

  • Pokrowiec Mission Delta Pack. Model wykonany w całości z wytrzymałego nylonu 500D. W środku jest miejsce na dwa karabinki oddzielone wyjmowaną przegrodą. Sprzęt mocuje się rzepami. Pokrowiec zapinany dwukierunkowym zamkiem błyskawicznym i wyposażony w pojemne kieszenie zewnętrzne, w tym jedną z kaburą na broń krótką, uchwyty do przenoszenia oraz pas piersiowy.

  • Pokrowiec Condor Rifle Case. Model wykonany z poliestru o gęstości 1000D. Można go przenosić za pomocą pasa naramiennego bądź dwóch krótkich uchwytów. Kieszeń główna zapinana jest na dwukierunkowy zamek błyskawiczny z możliwością założenia kłódki. Wnętrze oraz kieszeń zewnętrzna wyłożone zostały miękką pianką, która chroni zawartość przed uszkodzeniami. Wymiary: 72 cm × 31 cm.

  • Pokrowiec Nurpol. Model przeznaczony do przenoszenia broni gładkolufowej. Wykonany z wytrzymałego nylonu w kolorze szarym. Wyposażony w odpinany pas naramienny z opcją regulowania długości, taśmę zabezpieczającą z klamrą, otwór drenażowy oraz system modułowy MOLLE, który pozwala na przymocowanie pokrowca do plecaka lub kamizelki taktycznej. Na zewnątrz znajdują się rzepy, do których można przypiąć akcesoria. Długość: 76 cm.

Na co zwrócić uwagę?

Pokrowiec na karabinek powinien być wykonany z materiału wodoodpornego, łatwego do utrzymania w czystości i niepodatnego na uszkodzenia mechaniczne (np. nylonu lub typu cordura). Ważne jest także wnętrze – jeżeli zostało wyłożone pianką bądź grubą gąbką, znajdująca się w środku broń nie będzie się obijała i przemieszczała podczas transportu. Niezbędne są oczywiście mocne uchwyty oraz pas do noszenia pokrowca na ramieniu, najlepiej z możliwością szybkiego demontażu. Ogromne znaczenie ma wytrzymały zamek, który powinien umożliwiać płaskie rozłożenie pokrowca oraz zamknięcie go na kłódkę. Kieszenie zewnętrzne (przeznaczone na amunicję lub dokumenty) na pewno również się przydadzą.

Pokrowiec na karabinek to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia miłośnika sportów strzeleckich. Warto wybrać model wysokiej jakości, z którego będzie można korzystać co najmniej przez kilka sezonów. Sprawdź, który okaże się najlepszy dla ciebie!

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro