7 książek, dzięki którym zaczniesz wierzyć w swoje marzenia

Jak spełniać swoje marzenia pomimo przeciwności losu? Jak nie tracić wiary w siebie i iść do przodu, wytrwale trwając we własnych postanowieniach? Spełnianie marzeń może nie zawsze jest proste, ale gdy już to się uda, satysfakcja jest ogromna.

Karolina Marciniak Karolina Marciniak / 24-09-2015

Warto marzyć i warto dążyć do spełniania swoich marzeń – wydawać by się mogło, że jest to oczywistość. I owszem, dla bohaterów tych książek jest. Literaccy bohaterowie, zarówno książek dla młodzieży, jak i dla dorosłych czytelników, pokazują, że o własne marzenia zawsze warto walczyć. Książki o marzeniach udowadniają, że literatura może nie tylko bawić i wzruszać, ale także dostarczać inspiracji.

Czarodzieje dla najmłodszych

„Czarodzieje mogą wszystko” autorstwa Dariusza Chwiejczaka to niezwykły przewodnik po świecie magii, który pokazuje, jak dążyć do szczęścia. Traktat o świecie czarów jest barwnym zbiorem przepisów na czarodziejskie sztuczki, które wprowadzą uśmiech na twarz każdego dziecka. Książka jest nie tylko wciągająca, ale także pięknie wydana – ilustracje Darka Twardocha pomogą młodym czytelnikom zagłębić się w niezwykłym świecie.

Marzenia o dorosłości

Lilka ma trzynaście lat, gdy ulega wypadkowi samochodowemu. W konsekwencji musi zamieszkać u ekscentrycznej ciotki w Krakowie, gdzie dopada ją tęsknota za rodziną, przyjaciółmi i domem. „Kroplówka z marzeniami” Marty Madery to mądra i wzruszająca opowieść o dorastaniu, poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi i pogoni za marzeniami o miłości.

Krwiożercza świnia i poszukiwania Katherine

John Green prezentuje niezwykłą opowieść o szalonej podróży przez Amerykę. Colinowi Singletonowi podobają się wyłącznie dziewczyny o imieniu Katherine. Niestety, żadnej z dotychczasowych dziewiętnastu Katherine nie podobał się Colin. „19 razy Katherine” to historia chłopaka, który wraz ze swoim najlepszym przyjacielem wyrusza w podróż pełną niezwykłych zdarzeń i poszukiwania siebie.

Przeczytaj pełną recenzję książki Johna Greena „19 razy Katherine”.

Issy i wypieki

Issy zostaje zwolniona z pracy w międzynarodowej korporacji, w której miała romans ze swoim szefem. Ma 31 lat na karku i zero pomysłów na dalszą karierę. Ma jednak niezwykły talent cukierniczy, który sprawia, że wszyscy jej znajomi oblizują się ze smakiem. Czy sam talent wystarczy, aby odnieść sukces? „Spotkajmy się w kawiarni” i przekonajmy się, co na ten temat sądzi autorka Jenny Colgan.

Magia drugiej szansy

„Papierowe marzenia” Richarda Paula Evansa to poruszająca opowieść o miłości i dawaniu drugiej szansy. Historia Luke’a, który w swoim życiu podjął wiele złych decyzji, wzrusza, pokazując, że każdy ma prawo do drugiej szansy. Powieść Evansa porusza, przywraca wiarę w miłość i nastraja optymizmem.

Siła marzeń

„Zwycięzcy” Danielle Steel to niezwykle poruszająca opowieść o losach szóstki ludzi, których ciężko doświadczył los. Przypadek sprawia, że ich historie splatają się ze sobą, tworząc opowieść o nadziei, podnoszeniu się z najgorszego upadku i dążeniu do osiągnięcia szczęścia. Mimo niepowodzeń w życiu każdy z sześciu bohaterów odkrywa, że chociaż życie czasem weryfikuje nasze plany, to zawsze warto mieć nowe marzenia, które dają siłę.

Zobacz także inne książki Danielle Steele.

Nauka latania

Dwudziestoletni Przemek ma jedno marzenie – chciałby latać na szybowcach. Nie mając stałej pracy, musi łapać się najróżniejszych zajęć, dzięki którym zarobi na wymarzony kurs pilotażu. W marzeniach wspiera go trójka przyjaciół, którzy mają nawyk nieumyślnego pakowania Przemka w kłopoty. „Wietrzne marzenia” Wojciecha Szlęzaka to pogodna powieść o młodzieńczych marzeniach i sile przyjaźni.Nasze marzenia często pozostają w strefie wyobraźni, a my nie podejmujemy kroków, by je spełnić. Nie musi tak być. Marzenia mogą stać się rzeczywistością, a jeśli brakuje nam wiary i inspiracji do ich spełniania, warto poznać historie, dzięki którym zaczniemy wierzyć, że nic nie jest niemożliwe.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro