6 tomików poezji idealnych na jesienne wieczory

6 tomików poezji idealnych na jesienne wieczory

Jesień to idealna pora roku na spędzanie wieczorów z książką i kubkiem gorącej herbaty z miodem w dłoni. Które tomiki poezji koniecznie musisz przeczytać w tym roku?

udostępnij

Magdalena ZałęskaMagdalena Załęska / 06-11-2017

Powieści przenoszą nas do całkiem innego świata. Podobnie jest z tomikami poezji, chociaż te nieco bardziej trafiają do serca i pozostawiają nas z milionem sposobów interpretacji dzieła. Ale czyż nie to właśnie kochamy w nich najbardziej? Przedstawiamy 6 tomików poezji, które koniecznie musisz mieć w swojej biblioteczce!

„Wiersze wybrane” Halina Poświatowska

Halinę Poświatowską zna każdy miłośnik poezji. W tym tomiku wierszy autorka zarówno pokazuje nam miłość i zmysłowość, jak i uświadamia, że istnieje coś takiego jak cierpienie oraz śmierć. Poetka zabiera nas w podróż w głąb samych siebie i zmusza do refleksji nad własnym życiem. Nie ma nic lepszego od odkrywania nowego znaczenia słów i głębokiego przesłania, jakie mają nam do zaoferowania wiersze. Jeśli jeszcze nie miałaś okazji poznać twórczości tej kobiety – koniecznie sięgnij po „Wiersze wybrane” już dziś!

„Mleko i miód” Rupi Kaur

„Mleko i miód” to niezaprzeczalnie tegoroczny hit, jeśli chodzi o tomiki poezji. To jedyna w swoim rodzaju opowieść o kobiecości, ale także o przemocy i stracie. Rupi Kaur porusza nasz umysł i trafia słowami prosto w serce. Jeśli pragniesz ulec jesiennej melancholii i utonąć w niej jeszcze bardziej – ta książka będzie idealna dla ciebie! Każdy z rozdziałów ukazuje nam różne doświadczenia i uczucia, które im towarzyszą. Na Allegro znajdziesz także wydanie dwujęzyczne tego międzynarodowego bestsellera.

„Mroki” i „Pomroki” Jarosław Borszewicz

Autor, który odszedł w 2016 roku, pozostawił nam niewątpliwie cenny dorobek literacki, jakim są m.in. dwa niesamowite tomiki poezji.

„Mroki”, czyli książka, która swoje pierwsze wydanie miała już w 1982 roku, nie traci na aktualności. Głównym bohaterem tomiku jest śmierć. Borszewicz każe nam zastanowić się nad sensem naszego istnienia i stale go poszukiwać. Ubrane w słowa uczucia pięknie obrazują otaczający nas świat, pokazują, jak piękna i jednocześnie niezrozumiała może być miłość.

„Pomroki” to drugi tomik poezji z tym samym imieniem i nazwiskiem narratora (Duet Zezowaty), jednak z całkiem innym bohaterem głównym – tym razem zamiast śmierci jest nim miłość. Czy miłość istnieje? Odpowiedź znajdziemy między wierszami.

„Dobrze, że jesteś, bo już się bałem, że do końca życia będę niczyj…” – m.in. właśnie dla takich cytatów warto sięgnąć po tę wydaną w 2016 roku książkę.

„Miłość szczęśliwa i inne wiersze” Wisława Szymborska

Chyba każdy wie, jak dobre jest wszystko, co wyszło spod pióra Wisławy Szymborskiej. Nie inaczej jest w przypadku tomiku „Miłość szczęśliwa i inne wiersze”. Ironiczny styl i gorzki humor, czyli wszystko to, co kochamy w twórczości tej autorki. W tomiku znajdziemy m.in. jeden z najbardziej znanych wierszy Szymborskiej – „Nic dwa razy”. Warto przeczytać tę książkę, aby poznać nie tylko samą poetkę, ale przede wszystkim samego siebie. Ciepło bijące z tego tomiku ogrzeje nas w jesienne i zimowe wieczory. Jeśli nie wierzysz w prawdziwą miłość, Szymborska z pewnością udowodni ci, że się mylisz.

„Wiersze wybrane – Życiem pisane. Tomik 2. Po drabinie życia” Jarosław Bogusław Misztak

Jarosław Bogusław Misztak w swoim tomiku poezji próbuje znaleźć odpowiedzi na pytania, które nurtują każdego człowieka. Pokazuje, że po burzy zawsze przychodzi słońce, mimo tego, że czasami trzeba na nie długo czekać. Dzięki temu tytułowi z pewnością wyrwiesz się nieco z jesiennej chandry. Autor bazując na własnych doświadczeniach, szuka rozwiązań na to, aby uczynić nasze życie lepszym. Czy mu się to udało?

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro