Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

6 najlepszych romansów na jesienne wieczory 2016 roku

Zaparz sobie herbaty, ułóż się wygodnie na kanapie i opatul ciepłym kocem. Z dobrą książką w ręku nawet zimny jesienny wieczór może okazać się czarujący i pełen emocji!

6 najlepszych romansów na jesienne wieczory 2016 roku

Tegoroczna jesień nie sprzyja romantycznym spacerom wśród złotych liści. Jak więc najlepiej spędzić długie i deszczowe wieczory? Z książką, która nie tylko zajmie Wam czas, ale w dodatku… rozgrzeje i wzbudzi emocje. Specjalnie dla Was wybraliśmy kilka najciekawszych romansów, które wydano w Polsce w tym roku. Uwaga, nie oderwiecie się od tej lektury!

„Zanim się pojawiłeś” Jojo Moyes

Jeden z największych fenomenów literackich ostatnich lat. Książka „Zanim się pojawiłeś” zdążyła już doczekać się nie tylko kinowej ekranizacji, ale i dalszej części. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nadal nie przeczytaliście wyciskającej łzy historii Lou i Willa, to najwyższa pora nadrobić te zaległości.

Jojo Moyes w swoim literackim debiucie snuje opowieść, która z pozoru nie wydaje się być zbyt oryginalną: oto poznajemy Lou, sfrustrowaną młodą dziewczynę, która z dnia na dzień traci bardzo potrzebną jej pracę. Zrezygnowana, odpowiada na ogłoszenie państwa Traynorów, poszukujących opiekunki dla ich syna Willa. Mężczyzna, kiedyś czerpiący z życia pełnymi garściami, dzisiaj jest sparaliżowany po tragicznym wypadku motocyklowym. Choć na początku bohaterowie nie pałają do siebie sympatią, to szybko zaczyna łączyć ich przyjaźń, która przeradza się w głębsze uczucie. Czy miłość do kobiety sprawi jednak, że Will zrezygnuje z realizacji swojego planu?

Moyes o sprawach trudnych pisze w sposób prosty, unika patosu i kiczu. To sprawia, że „Zanim się pojawiłeś” czyta się szybko i lekko, choć pod koniec książki z pewnością przydadzą się Wam chusteczki.

Przeczytaj pełną recenzję książki Jojo Moyes „Zanim się pojawiłeś”.

Zobacz także inne książki Jojo Moyes.

„Spójrz na mnie” Nicholas Sparks

Autor bestsellerowego „Pamiętnika” powraca w świeżym, zaskakującym wydaniu. Jego nowa powieść „Spójrz na mnie” może być dla Was sporą niespodzianką, ale na pewno się nie zawiedziecie. Tym razem Nicholas Sparks przedstawia historię Collina i Marii, którzy z pozoru zupełnie do siebie nie pasują. Mężczyzna miał trudne dzieciństwo i nigdy nie mógł liczyć na wsparcie bliskich. Maria z kolei zawsze była blisko związana z rodzicami, którzy wspierali ją i pomagali w realizacji marzeń o karierze prawniczki. Mimo tych różnic, Collin i Maria tworzą zgraną, kochającą się parę. Ich spokój zaczynają jednak zakłócać anonimowe wiadomości, jakie kobieta dostaje od tajemniczego prześladowcy.

Nie jest to więc romans per se, a do takich przyzwyczaił nas przecież swoimi wcześniejszymi dziełami Amerykanin. Mimo to lektura „Spójrz na mnie” nie będzie dla Was zawodem, bo obok trzymającego w napięciu wątku kryminalnego, wciąż mocno czuje się tu jego „dryg do romansu”.

Przeczytaj pełną recenzję książki Nicholasa Sparksa „Spójrz na mnie”.

Zobacz także inne książki Nicholasa Sparksa.

„Sny Morfeusza” K.N. Haner

Polacy nie są gorsi i też mają swoje „50 twarzy Greya”! Nie wiedzieliście o tym? To znaczy, że nie czytaliście jeszcze debiutanckiej powieści polskiej autorki ukrywającej się pod pseudonimem K.N. Haner. „Sny Morfeusza” to trzymająca w napięciu historia, w której nie brakuje pikantnych scen i emocjonujących wątków.Główna bohaterka, 25-letnia Cassandra, przeprowadza się do Miami w nadziei na zmianę w swoim życiu. Niestety pomimo wielkich chęci źle wypada na rozmowie kwalifikacyjnej w prestiżowym biurze architektonicznym. Na pocieszenie przyjaciele zabierają ją na kolację, która kończy się jednak towarzyskim zgrzytem. Poirytowana Cassandra zostawia znajomych i przypadkiem trafia do tajemniczego klubu, gdzie spotyka… szefa firmy, w której ubiegała się o posadę. Adam McKey vel Morfeusz wciąga dziewczynę w tajemniczą, miłosną grę.

Książkę Haner czyta się z zapartym tchem. Nie jest to dzieło warte Pulitzera, a autorka bez większych oporów korzysta z przetartych przez E.L. James szlaków, jednak mimo to lektura „Snów Morfeusza” może okazać się lekką i przyjemną rozrywką. Na duży plus zasługują opisane ze smakiem sceny erotyczne, których w publikacji nie brakuje.

Przeczytaj pełną recenzję książki K.N. Haner „Sny Morfeusza”.

„Pokochałam wroga” Mirosława Kareta

Pierwszy tom sagi rodziny Petrycych to połączenie emocjonującego romansu z porywającą historią rodzinną. W czasie wojny Jadwigę, Polkę, i Maxa, Niemca, łączyło zakazane uczucie. Oboje bardzo się przed nim wzbraniali, ale miłość okazała się zbyt silna, nawet mimo śmiertelnego niebezpieczeństwa grożącego zakochanym. Jadwiga przez lata trzymała w tajemnicy wspomnienie namiętnych chwil z ukochanym. Dopiero wyznanie na łożu śmierci i odnaleziony przez jej syna pamiętnik sprawią, że prawda wyjdzie na jaw. Mężczyzna, notabene również noszący imię Maksymilian, dowie się w końcu, kto naprawdę był jego ojcem. Na poszukiwania Maxa będzie już jednak za późno.

Mirosława Kareta z powodzeniem łączy wątek miłosny z historyczno-obyczajowym, a nawet sensacyjnym. To sprawia, że „Pokochałam wroga”, choć nie jest typowym romansem, wywołuje emocje i nie pozwala się oderwać do ostatnich stron.

„Bez słów” Mia Sheridan

Powieści Amerykanki również w Polsce cieszą się od lat dużą popularnością. Nic więc dziwnego, że każda kolejna pozycja jej autorstwa z miejsca staje się bestsellerem. Nie inaczej było też w przypadku „Bez słów”. To historia Archera Hale’a, uznawanego za dziwaka samotnika, który mieszka w skromnej chatce pod lasem. Mieszkańcy pobliskiego miasteczka przyzwyczaili się do jego obecności i właściwie przestali już zwracać na niego uwagę. Tymczasem w okolicę przeprowadza się Bree Prescott, młoda kobieta, która szuka spokoju i przestrzeni. Bree szybko wtapia się w bezimienny tłum, ale przykuwa uwagę Archera. Parę szybko zaczyna łączyć przyjaźń, która jeszcze szybciej rozwija się w uczucie. Okazuje się jednak, że przeżycia, które ukształtowały ich charaktery, nie dadzą tak łatwo o sobie zapomnieć.

Mia Sheridan jest autorką 9 książek, a każda z nich zbliża ją do tytułu niekwestionowanej „królowej współczesnego romansu”. Pisarka inspirację do fabuły swoich powieści czerpie ze znaków zodiaku, a każda z nich ma mieć przesłanie, lekcję dla czytelnika. W przypadku „Bez słów” jest to zwrócenie uwagi na tych, których zwykle nie zauważamy: odrzuconych, opuszczonych, samotnych.

Przeczytaj pełną recenzję książki Mii Sheridan „Bez słów”.

Zobacz także inne książki Mii Sheridan.

„To, co bezcenne” Danielle Steel

Mia Sheridan może pretendować do bycia królową romansów, jednak aktualnie panująca władczyni gatunku nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Chodzi oczywiście o Danielle Steel, której dorobek liczy już nie dziesiątki, lecz setki powieści. W Polsce właśnie ukazała się powieść „To, co bezcenne”.

Jest to wzruszająca historia Veronique Parker. Kobieta dla męża, Paula, zrezygnowała z własnej kariery i ambicji, choć była dobrze zapowiadającą się malarką. Paul nie doceniał żony i matki swoich trzech córek, a gdy na jaw wyszedł jego romans, małżonkowie rozwiedli się. Gdy okazało się, że eksmąż Veronique zmarł, a w spadku pozostawił jej i córkom niezwykły majątek, kobieta nie kryła zaskoczenia. Jeszcze większą niespodzianką okazał się fakt, że zapisany Veronique przez Paula zamek na południu Francji będzie dzieliła nie tylko ze swoimi dziećmi, ale również córką męża, o której istnieniu nie miała pojęcia. Jakby tego było mało, w spadku kobieta dostała też renesansowy obraz i… prośbę męża, by wróciła do malowania. Veronique wyrusza więc w podróż do Europy w poszukiwaniu inspiracji. Znajduje nie tylko ją, ale również… sporo młodszego, przystojnego fotografa, z którym połączy ją płomienne uczucie.

Książki Danielle Steel to specyficzny rodzaj literatury, który nie każdemu przypadnie do gustu. Autorka to prawdziwa pisarska maszyna i często pracuje nawet nad pięcioma powieściami jednocześnie, co sprawia, że wiele z nich opiera się na podobnych, powtarzanych schematach. „To, co bezcenne” czyta się jednak przyjemnie. To lekka, wzbudzająca emocje rozrywka, a nazwiska pisarki nie mogło zabraknąć na liście takiej jak ta.

Zobacz także inne książki Danielle Steele.

Czy ten artykuł był pomocny?

oferty sponsorowane

Artykuły z kategorii Kultura i rozrywka


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro