Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

6 gier na konsolę na imprezę domową

Rozkręcenie domowej imprezy to nie zawsze łatwe zadanie. Każdy organizator chciałby, aby jego goście bawili się jak najlepiej i wyszli ze spotkania z dobrymi wspomnieniami. Z pomocą przychodzą gry wideo, które można uruchomić na konsolach.

Piotr Grabiec Piotr Grabiec / 06-04-2016

Gry na konsole skutecznie mogą podnieść atrakcyjność każdej domowej imprezy. Dzięki dodatkowym gadżetom w postaci np. kontrolera Kinect lub PlayStation Move można na konsolach uruchomić wiele tytułów, które dają naprawdę sporo dobrej zabawy przy spotkaniach w szerszym gronie. Poniżej przedstawiamy sześć propozycji gier na konsole, które będą idealne na domową imprezę.

„Just Dance”

Najnowszą odsłonę serii „Just Dance” można uruchomić na konsolach PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One i Xbox 360. To gra taneczna, w której udział w rywalizacji o lepszy wynik może brać do 4 osób obecnych przed ekranem lub nawet do 8 osób przez Internet. „Just Dance 2016” wzbogacone zostało o absurdalne postacie, które urozmaicają oprawę graficzną. Gra w podstawowej wersji zawiera ok. 40 piosenek, a w wersji „Unlimited” – ponad 100. Do „Just Dance 2016” potrzebne będą sensory ruchu odpowiednie do posiadanej konsoli.

„Dance Central”

Alternatywą dla serii „Just Dance” jest cykl „Dance Central”, którego kolejne odsłony były wydawane na konsole Microsoftu. Na serię gier tanecznych „Dance Central” składają się trzy kolejne części wydane na konsolę Xbox 360 oraz najnowsze „Dance Central Spotlight”, które mogą uruchomić na swojej konsoli posiadacze Xbox One.

„Guitar Hero Live”

Najnowsza wersja słynnej gry muzycznej dostępna jest na Xboksa 360, Xboksa One, PlayStation 3, PlayStation 4 oraz Wii U. „Guitar Hero Live” to symulator gry na gitarze. Dzięki specjalnym plastikowym kontrolerom w kształcie gitary gracz ma szansę poczuć się jak na prawdziwym koncercie. Gra polega na wciśnięciu odpowiedniego przycisku na gryfie i uderzeniu w odpowiednią „strunę” w wyznaczonym momencie.

„SingStar”

Gra dostępna jest wyłącznie na konsole PlayStation 3 i PlayStation 4. To niekwestionowany król karaoke z bogatym wyborem utworów. W najnowszej wersji gry nie potrzeba nawet dodatkowego akcesorium w postaci mikrofonu – można wykorzystać smartfony. W polskiej wersji „SingStar” znajdują się także utwory w języku polskim.

„Buzz Świat Quizów”

Gra na PlayStation 3 i PlayStation 2. „Buzz Świat Quizów” przetestuje wiedzę graczy z bardzo wielu dziedzin. W grze może brać udział maksymalnie 8 osób, potrzebne są tylko buzzery, czyli kontrolery, które zazwyczaj są dołączane do gry. Każdy gracz może wybrać swój awatar i ustalić jego nazwę, co jest szczególnie przydatne, kiedy lubimy grać w stałym gronie. Gra zapisuje i tworzy statystki dla graczy, zwraca się do nich nawet po pseudonimie.

„Fruit Ninja Kinect”

Gra dostępna na konsole Microsoftu. Jest to konsolowa wersja zręcznościowego przeboju wypuszczonego pierwotnie na urządzenia przenośne. W grze wcielamy się w wojownika Ninja, który sieka owoce. W rozgrywce we „Fruit Ninja Kinect” mogą wziąć udział dwie osoby. Do zabawy potrzebny będzie kontroler Kinect do rejestrowania ruchów zawodników, ponieważ to ręce stają się „mieczami” do siekania owoców.

Doskonały sposób na udaną imprezę

Gry na konsole to doskonały sposób na urozmaicenie każdej domowej imprezy. Szczególną popularnością cieszą się wszelkie produkcje wymagające wstania z kanapy i kontrolowania awatara za pomocą ruchów ciała. Warte uwagi są tytuły oparte na tematyce muzycznej i teleturniejowej. Takie gry są gwarancją tego, że goście będą wspominać wspólnie spędzony wieczór jako miły i pełen atrakcji.

podziel się