5 popularnych fotelików samochodowych 0–13 kg

Szukasz bezpiecznego fotelika samochodowego dla swojego niemowlaka? Zastanawiasz się, czym charakteryzują się foteliki z tej kategorii wagowej? Robiąc przegląd fotelików samochodowych w kategorii 0–13 kg, postanowiliśmy przedstawić te, które cieszą się obecnie największą popularnością na Allegro. Sprawdź, które z nich trafiły do TOP 5.

Iwona Szadkowska Iwona Szadkowska / 19-05-2015

1. Kiddy od KinderKraft

Fotelik samochodowy Kiddy od KinderKraft w kategorii wagowej 0–13 kg zdobył największą popularność na Allegro. Posiada homologację ECE R44/04 i certyfikat ISO 9001:2000. W zestawie znajdziemy pasy bezpieczeństwa z regulacją długości, ochraniacze na nie i wkładkę dla noworodków.

Fotelik Kiddy waży około 3 kg, ma lekką i obszerną budowę, a ergonomiczna rączka ułatwia jego przenoszenie. Dodatkowo fotelik jest wyposażony w składaną budkę z daszkiem, który może chronić przed wiatrem i promieniami słonecznymi. Koszt fotelika samochodowego Kiddy to około 900 zł.

2. Colby od 4BABY

Drugą propozycją jest wielofunkcyjny fotelik samochodowy Colby od 4BABY. Fotelik może również pełnić funkcję bujaka. Waży 2,5 kg. Ma solidną budowę, regulowaną rączkę, pasy bezpieczeństwa i zdejmowaną tapicerkę, którą bez problemu można wyprać. Daszek dołączony do zestawu jest przyczepiany na napy. W komplecie znajdziemy również wkładkę redukcyjną dla noworodków. Koszt fotelika to około 120 zł.

3. Cabrio Fix od Maxi Cosi

Kolejnym popularnym fotelikiem samochodowym w klasie wagowej 0–13 kg jest zdobywca 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa ADAC – Cabrio Fix od Maxi Cosi. Waży 3,5 kg. Zwraca uwagę staranne wykończenie materiałów.

W foteliku znajdziemy: trzy punktowe pasy bezpieczeństwa, wkładkę ochronną dla najmłodszych dzieci, daszek naciągany na pałąk, który chroni przed słońcem, podmuchami wiatru i lekkim deszczem. Dodatkowo pasy posiadają system wygodnej regulacji długości, a z tyłu fotelika znajdziemy pojemnik do przechowywania drobnych akcesoriów.

Fotelik Maxi Cosi Cabrio Fix jest wyposażony w funkcję kołyski i ergonomiczny uchwyt, który ułatwia przenoszenie. Jest również kompatybilny z bazą Family Fix oraz Easy Fix od Maxi Cosi. Koszt to około 500 zł.

4. Maxi Cosi Citi

Czwarte miejsce na naszej liście również należy do Maxi Cosi. Model Citi jest wyposażony we wkładkę dla niemowląt ze sztywnym wałeczkiem chroniącym główkę dziecka. W foteliku znajdziemy specjalne wypełnienie pod pupą niemowlęcia, które ma za zadanie łagodzić kąt nachylenia u najmłodszych. Ponadto fotelik ma standardowe, trzypunktowe pasy bezpieczeństwa z regulacją długości. Tu także znajdziemy ochraniacze na pasy, daszek i schowek z tyłu. Tapicerka jest zdejmowana.

Maxi Cosi Citi jest kompatybilny ze stelażem Maxi-Taxi, Quinny, X-Lander, Espiro Tako. Do mocowania niezbędne są specjalne adaptery, które niestety nie są dołączone do zestawu. Fotelik został zatwierdzony przez TUV do użytku w samolocie. Koszt fotelika Maxi Cosi Citi to około 360 zł.

5. Cybex Aton Basic

Ostatni fotelik samochodowy, który znalazł się na naszej liście najpopularniejszych fotelików w klasie 0–13 kg, to Cybex Aton Basic. Za pomocą adapterów jest kompatybilny z wózkami Cybex Callisto, Topaz i Onyx.

Fotelik Cybex Aton Basic posiada trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, dużą budkę przeciwsłoneczną, ochraniacze na pasy, wkładkę dla najmłodszych i zdejmowaną tapicerkę. Może być używany również jako bujaczek lub nosidło. Cybex Aton Basic jest zgodny z europejską normą bezpieczeństwa i jakości ECE R44/04. Koszt fotelika to około 350 zł.

Czytaj więcej o fotelikach samochodowych w kategorii 0-13 kg

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro