Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

5 polecanych producentów klocków i tarcz hamulcowych

Sprawny układ hamulcowy to podstawa zachowania wysokiego poziomu bezpieczeństwa jazdy. Kupując klocki i tarcze hamulcowe, warto zatem wybierać produkty spośród oferty renomowanych producentów. Poznajmy pięć czołowych marek, którym można zaufać.

Paweł Szyszka
Paweł Szyszka 25-05-2017

Czas czytania: 4 min

FacebookTwitter
zamknij

5 polecanych producentów klocków i tarcz hamulcowych

Bosch – jakość od niemieckiego giganta

Bosch to jeden z najbardziej znanych producentów części samochodowych. Ta niemiecka firma wytwarza także podzespoły do układów hamulcowych. Co ważne, wiele z produktów trafia bezpośrednio na pierwszy montaż do fabryk samochodów. Jeśli Boschowi zaufały koncerny samochodowe, to z powodzeniem zaufać może również każdy kierowca.

Tarcze hamulcowe Boscha wyróżniają się dużym przewodnictwem cieplnym, dzięki czemu są odporne na powstawanie zniekształceń skutkujących biciem na kole kierownicy. Bosch chwali się, że ich klocki hamulcowe zużywają się bardzo równomiernie, co wynika ze stałego współczynnika tarcia. Można więc liczyć, że ich trwałość będzie wysoka.

TRW – amerykański lider układów hamulcowych

TRW to kolejna z powszechnie znanych i polecanych firm wytwarzających części samochodowe na globalną skalę. Jej siedziba mieści się w Stanach Zjednoczonych, a rocznie fabryki tego koncernu na całym świecie opuszcza kilkanaście milionów tarcz hamulcowych. Oferta tarcz i klocków hamulcowych TRW jest bardzo szeroka i obejmuje praktycznie wszystkie modele aut. Podobnie jak Bosch, tak i TRW dostarcza swoje produkty na tzw. pierwszy montaż do fabryk samochodów.

Poza tym tę firmę wyróżnia kontrola jakości na najwyższym poziomie, która obejmuje zaawansowane testy wytrzymałości. W przypadku klocków hamulcowych jest stosowana technologię COTEC, dzięki której klocki dużo szybciej dopasowują się do zacisków po wymianie i oferują bardzo dobre parametry techniczne już od pierwszego hamowania.

ATE – producent z grupy Continental

Bardzo popularną marką tarcz i klocków hamulcowych do niemieckich samochodów jest ATE. Nic dziwnego, gdyż jest to producent wchodzący w skład grupy kapitałowej Continental i dostarcza części OEM do wielu fabryk, m.in. BMW i Volkswagena. ATE produkuje tarcze hamulcowe o bardzo niskim współczynniku drgań i odchyłach w grubości, dzięki czemu problem bić w ich przypadku to rzadkość. Co ciekawe, w ofercie znajdziemy także szeroką gamę produktów przeznaczonych dla pojazdów zabytkowych.

Brembo – technologia sportów motorowych

Brembo to włoska marka, która jest kojarzona przede wszystkim z produkcją podzespołów układu hamulcowego do aut sportowych. Wbrew pozorom ma też bardzo szeroką ofertę tarcz i klocków do seryjnych samochodów osobowych. Poza tym dostarcza części OEM na pierwszy montaż m.in. na potrzeby włoskich koncernów motoryzacyjnych. Kupując zamienniki marki Brembo, można liczyć na jakość identyczną, jak w przypadku produktów montowanych w nowych autach. Z podzespołów włoskiego producenta szczególnie będą zadowoleni właściciele najszybszych pojazdów. Wśród produktów tej marki można znaleźć tarcze o podwyższonej wytrzymałości z innowacyjnymi systemami odprowadzania ciepła.

Textar – ponad stuletnia tradycja

Textar to niemiecka marka wyspecjalizowana w produkcji części do układów hamulcowych. Wchodzi w skład grupy TMD, która jest jednym z największych i najstarszych producentów tarcz i klocków na świecie. O wysokiej jakości podzespołów Textar świadczy chociażby fakt, że są one dostarczane na pierwszy montaż do samochodów marki Porsche. Klocki hamulcowe Textar Epad charakteryzują się niską emisją hałasu i niewielkim pyleniem, dzięki czemu nie brudzą nadmiernie felg pojazdu.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

oferty sponsorowane

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro