Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

5 parowarów, które posłużą w kuchni

Parowary to urządzenia, których przez lata nie używano w domowych kuchniach – najczęściej można było je spotkać w gastronomii i kuchniach szpitalnych. Jednak ostatnia dekada przyniosła ich triumfalny powrót. Dlaczego? Wraz z pojawieniem się mody na zdrowy tryb życia zaistniała konieczność przygotowywania zdrowych dań, bogatych w witaminy i składniki odżywcze. A do tego właśnie parowar nadaje się najlepiej.

Henryk Tur
Henryk Tur 11-09-2015

Czas czytania: 4 min

5 parowarów, które posłużą w kuchni

Parowar do 100 złotych

Urządzenia tego typu nie są drogie. Wśród propozycji do 100 złotych można znaleźć takie, jak czteroelementowy zestaw do gotowania na parze Florina. Przeznaczony jest dla osób preferujących zdrową żywność – gotowanie odbywa się z udziałem niewielkiej ilości wody, dzięki czemu witaminy nie są wygotowywane. Ten parowar złożony jest z kilku elementów, skonstruowanych w tak sprytny sposób, że możliwe jest gotowanie różnych produktów jednocześnie, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Może być używany we wszystkich rodzajach kuchenek, a żaroodporne szkło i hartowana stal gwarantują jego solidność.

Parowar do 200 złotych

Nieco ponad 100 złotych kosztuje parowar Clatronic DG 3547 Inox. Składa się z 3 pojemników, w których – podobnie jak w poprzednio opisanym modelu – można gotować potrawy niezależnie od siebie. Posłuży do przygotowania wszystkich składników obiadu, np. grzeje się ryż, rybę i warzywa. Woda jest tu starannie dozowana, a programowalny minutnik pozwala na precyzyjne określenie czasu rozpoczęcia działania. Pracę z tym urządzeniem ułatwia panel LCD, na którym wyświetlany jest dokładny czas, a także informacje pokazywane podczas wszelkich regulacji. Na uwagę zasługuje rozwiązanie, którego nie spotyka się we wszystkich urządzeniach tego typu – to specjalna szalka do gromadzenia kapiących płynów. Inny model, parowar Amica PT 3011, kosztuje 156 złotych. Również posiada 3 pojemniki, a jego użyteczną cechą jest funkcja podtrzymywania temperatury przygotowanych potraw. Ponadto posiada pamięć, która ma 6 różnych programów gotowania. W parowarze tym znajduje się specjalny pojemnik do gotowania ryżu, a automatyczny minutnik umożliwia ustalenie czasu gotowania na maksymalnie 99 minut. PT 3011 ma czujnik poziomu wody, który alarmuje, gdy jest jej zbyt mało.

Parowary do 300 złotych

Z droższych parowarów warto zwrócić uwagę na Zelmer ZSC1200X. To wyposażone w 3 niezależne pojemniki urządzenie, które posiada aż 9 automatycznych programów gotowania, a cechą wyróżniającą jest aromatyzer na zioła. Pozwala to na dodanie do dań smakowitych zapachów. Oprócz standardowego wyposażenia dostępne jest opcjonalne – pojemnik na zupę, pojemnik na ryż oraz zintegrowana podstawka na jajka.

Parowar z górnej półki

Jeśli ma się duży budżet na wyposażenie kuchni lub też po prostu chce się nabyć maszynę najwyższej klasy, wówczas można polecić parowar Morphy Richards. W odróżnieniu od wszystkich tu opisanych, nie ma on podłużnego kształtu. Przypomina raczej pudełko. Spore pudełko – jego pojemność całkowita to ponad 8 litrów. Wyposażono go w funkcje podnoszące walory użytkowe – inteligentny zegar, automatyczne podtrzymywanie ciepła oraz przejrzysty wyświetlacz. W każdej z 3 komór można szykować oddzielną potrawę, a opcja „IntelliSteam" sprawia, że będę one gotowe w tym samym momencie. Każdy z pojemników standardowych można podmienić na bardziej specjalistyczny – do ryb, sosu i ryżu. W urządzeniu tym istnieje możliwość dolewania wody w trakcie pracy. Miłymi dodatkami są tabela pokazująca prawidłowy czas gotowania wybranych produktów oraz zestaw przepisów.

Który parowar wybrać?

Jak każde urządzenie kuchenne, tak i to powinno być dobrane pod kątem indywidualnych potrzeb. Osoba mieszkająca samotnie nie będzie potrzebować tak dużych pojemności, jakie oferuje Morphy Richards. Wystarczy jej parowar z litrem pojemności. Natomiast w przypadku cztero- czy pięcioosobowej rodziny im więcej, tym lepiej – warto więc zainwestować w najdroższy model opisany w tym tekście. Wybór parowarów jest tak szeroki, że każdy bez problemu powinien znaleźć model nie tylko dopasowany do potrzeb, ale również do zasobności portfela.

Czy ten artykuł był pomocny?

Artykuły z kategorii Elektronika


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro