5 najlepszych spacerówek, które zabierzesz do samolotu

Podróżowanie samolotem to obecnie powszechny i komfortowy sposób przemieszczania się. Ta forma podróżowania niesie ze sobą mnóstwo korzyści – czas, pieniądze i wygoda to główne zalety, które przemawiają za lataniem, dlatego jest coraz częściej i chętniej wybierane.

Justyna Pałka Justyna Pałka / 02-08-2017

Z racji tego, że podróżowanie samolotem jest tańsze i bardziej dostępne, rodzinne podróże stały się o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze, zwłaszcza jeśli chodzi o przemierzanie sporych odległości z dziećmi. Problemem jednak w tym wypadku staje się bagaż. Ograniczone wymiary i zasoby ekwipunku, który rodzice mogą ze sobą wziąć, powodują, że zabranie wózka czy spacerówki stanowi nie lada wyzwanie dla każdego podróżującego rodzica. Poniżej przedstawiono propozycje 5 spacerówek, które sprawdzą się podczas podniebnych podróży z dzieckiem.

1. Rekordowo mały wózek

Wózek GoodBaby Pockit to prawdopodobnie najmniejszy i najbardziej poręczny wózek na świecie – zyskał nawet wpis do księgi rekordów Guinnessa jako najmniejszy wózek świata. Jak to możliwe? Otóż wózek ten został tak zaprojektowany, aby można było zabrać go ze sobą wszędzie. Pozwala na to jego waga – 4,3 kg.

Najważniejszą zaletą są wymiary, jakie osiąga po złożeniu, a jest to jedynie 30 x 18 x 35 cm. Taka wielkość sprawia, że można go wygodnie schować w większej torebce. Wózek ten w bardzo prosty sposób składa się i rozkłada, a materiały, które wykorzystano do jego stworzenia, pozwalają na bezpieczne korzystanie z jego funkcji. W związku z powyższymi atutami wózek GB Pockit może być atrakcyjną propozycją dla osób, które podróżują samolotem.

2. Podręczna spacerówka

Ciekawą alternatywą jest wózek Babyzen Yoyo. To kompaktowy wózek, który można spokojnie zabrać ze sobą w podróż zarówno samochodem, jak i samolotem. Co go wyróżnia? Spacerówkę tę cechuje lekkość wykorzystanych materiałów, co przekłada się na wagę całkowitą wózka, a jednocześnie wymiary, jakie osiąga po złożeniu. Spacerówka Yoyo jest stosunkowo mała, dzięki czemu dobrze sprawdza się w podróży.

Wózek ten jest pierwszym na świecie, który spełnia wymogi podręcznego bagażu. Prosta i wygodna obsługa ułatwia szybkie składanie i rozkładanie. Należy również zaznaczyć, że wózek cechuje się estetycznym wykończeniem i solidnym wykonaniem, dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów. W spacerówce Yoyo zastosowano praktyczną tkaninę, którą można prać. Istotną zaletą wózka jest możliwość wygodnego przenoszenia urządzenia, gdyż dzięki wygodnemu paskowi, w jaki jest wyposażony, można komfortowo zawiesić go na ramieniu, co faktycznie przydaje się podczas podróży.

3. Barwna alternatywa w podróży

Jeśli w doborze wózka oprócz jego użyteczności w podróży znaczenie ma także designerskie wykończenie, warto wziąć pod uwagę spacerówkę Quinny Yezz. Wózek ten bez wątpienia wyróżnia się spośród innych i urzeka przepięknymi kolorami. Quinny Yezz to lekki, zwrotny, łatwy w obsłudze wózek. Podobnie jak Yoyo, został wyposażony w praktyczny pasek, dzięki któremu można wygodnie nosić go na ramieniu. Zaletą tej spacerówki jest możliwość postawienia jej w pozycji pionowej po złożeniu, co sprawia, że nie zajmuje iele miejsca. Wózek ten, mimo minimalistycznego charakteru, jest wyposażony w praktyczną kieszeń w oparciu, która pozwala na zabranie kilku niezbędnych drobiazgów.

4. Pełny komfort niezależnie od miejsca

Kees K2Go to ergonomiczny wózek, który doskonale sprawdzi się podczas niejednej podróży. Ta lekka spacerówka, wyposażona w komfortowe siedzisko z barierką, dużą budką z okienkiem oraz stały podnóżek, zapewnia komfort użytkowania zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Poza tym ma praktyczny siatkowy koszyk, który pozwala na to, by zabrać ze sobą niezbędne akcesoria. Na pierwszy rzut oka spacerówka Kees K2Go w niczym nie przypomina podróżnego wózka – to opcja odpowiednia dla tych, którzy nie lubią kompromisów i zależy im na wygodzie swojej i dziecka.

5. Minimalizm na kółkach

Wózek spacerowy Peps Safety Dorel to prosty i lekki model spacerówki, który z pewnością sprawdzi się podczas podróży. Co jest jego największą zaletą? Prostota i korzystny stosunek jakości do ceny. Wózek ten cechuje się wyjątkowo prostą, a zarazem ergonomiczną budową. Wyposażony jest w niezbędne elementy, takie jak szerokie wygodne siedzisko, regulowane pasy, podnóżek i niewielki daszek. Nieskomplikowana budowa spacerówki powoduje, że doskonale sprawdza się w podróży. Esencja minimalizmu w jednym urządzeniu.

Podróże z dzieckiem nierzadko są dla rodziców wyzwaniem. Konieczność spakowania niezbędnych rzeczy oraz przygotowania się na nieplanowane sytuacje powoduje, że bagaż w podróży urasta do niebotycznych wymiarów. Wózek spacerowy stanowi ten element ekwipunku, bez którego trudno wyobrazić sobie pobyt z dzieckiem w nowym miejscu. Warto zatem zapoznać się z ofertami wózków spacerowych dostępnych na Allegro po to, aby zaoszczędzić sobie nerwów przy pakowaniu, a jednocześnie zagwarantować sobie i maluchowi komfort i wygodę w podróży.

Czytaj też o składanych wózkach idealnych do małego samochodu

podziel się

Na czasie