Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

5 najlepszych spacerówek, które zabierzesz do samolotu

W trakcie lotu samolotem sprawdzają się wygodne i lekkie spacerówki. Taki wózek ułatwia rodzicom nie tylko podróż, ale i sam pobyt na lotnisku. Ich dodatkową zaletą są kieszenie i kosze na drobiazgi oraz regulacja oparcia.

Anna Bartoś
Anna Bartoś 02-08-2017 aktualizacja: 28-02-2019

Czas czytania: 4 min

FacebookTwitter

5 najlepszych spacerówek, które zabierzesz do samolotu

Do samolotu należy zabrać składany, najlepiej jednoczęściowy wózek (jest to obligatoryjne, np. u wielu przewoźników tanich linii lotniczych). W tej roli sprawdzają się spacerówki typu parasolka. Wózki umieszczane są w luku bagażowym tuż przed wejściem na pokład samolotu (na płycie lotniska). Po zakończeniu podróży spacerówka zwracana jest rodzicom, dzięki czemu wygodnie mogą poruszać się z dzieckiem po lotnisku.

Spacerówka do samolotu - polecane modele

  • Kopertowy wózek Bumprider Connect. Jest to jeden z najmniejszych i najlżejszych (9 kg) wózków dostępnych w sprzedaży. Wygodną opcją jest możliwość zamontowania w jego podstawie fotelika samochodowego. Ma kompaktowe rozmiary i szybko się składa (można to zrobić za pomocą jednej ręki). W jego konstrukcji znajdują się specjalne magnesy, które umożliwiają łączenie dwóch wózków – to wygodna funkcja przy bliźniętach bądź dwójce dzieci o małej różnicy wieku. Niewielkich rozmiarów zwrotne przednie koła ułatwiają prowadzenie, a podnóżek ma opcję regulacji wysokości. Szelki mają 5-punktowy system bezpieczeństwa, a oryginalny i nowoczesny wygląd sprawia, że wózek prezentuje się elegancko i zgrabnie. Pod siedziskiem wózka Bumprider znajduje się wygodny kosz, do którego można schować najpotrzebniejsze rzeczy. Ułatwieniem w użytkowaniu jest także nożny hamulec oraz blokada samoczynnego składania się spacerówki.
  • Spacerówka Chicco Lite Way to kolejna propozycja zwrotnego i poręcznego wózka, który doskonale nadaje się do podróżowania samolotem. Jest to tzw. wózek parasolka (składa się jak parasolka) – wygodny dla dziecka i funkcjonalny dla rodziców. Waży około 7 kilogramów, co ułatwia transport i przenoszenie. Ma nowoczesny wygląd, duże koła i lekką aluminiową ramę. Dobrze prowadzi się także w wąskich miejskich uliczkach. Do spacerówki dołączona jest folia przeciwdeszczowa, a 5-punktowe szelki gwarantują dziecku w podróży bezpieczeństwo i stabilizację.
  • Wózek spacerowy Zuma Kids jest kopertowym wózkiem dedykowanym dzieciom od 6. miesiąca życia. Szybko i poręcznie się składa, dzięki czemu dobrze sprawdza się w podróży. Zawieszenie wózka obejmuje wszystkie koła, sprawiając, że spacerówka niweluje wstrząsy. Zaletą Zumy jest możliwość regulacji wysokości budki, co zapewnia ochronę przed słońcem. Oparcie jest regulowane, a z tyłu siedziska znajduje się kieszeń na drobiazgi. Całkowita waga wózka to około 7 kg.
  • Peg-Perego Pliko Mini. Jego waga to niespełna 6 kg, oparcie zaś ma 48 cm. W miejskich warunkach daje nieograniczoną swobodę. Po złożeniu stabilnie stoi, dzięki czemu dobrze sprawdza się nie tylko w samolocie, ale i samochodzie. Ma wygodną rączkę do przenoszenia i koła o średnicy 14,6 cm. Dostępny w wielu wersjach kolorystycznych.
  • Wózek parasolka Elodie Details Stockholm 3.0. To propozycja wózka spacerowego dla bardziej wymagających. Ma pojedyncze koła o średnicy 16 cm, które płynnie poruszają się po krawężnikach i nierównych chodnikach. Daszek przeciwsłoneczny został wzbogacony filtrem SPF50, a poliestrowy materiał spacerówki jest łatwy w czyszczeniu. Waży około 9 kg i spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa. Został wykończony wysokiej jakości materiałami, np. rączki do prowadzenia wózka pokryte są skórą. Do zestawu często dołączone są pokrowce na koła lub torba podróżna. Wózki dostępne są w szerokiej gamie kolorów i wzorów, które sprawiają, że spacerówka zyskuje na prestiżu i oryginalności.
Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

oferty sponsorowane

Artykuły z kategorii Dziecko


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro