Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

5 najlepszych książek Beaty Pawlikowskiej

Podróżuje i pisze o najodleglejszych zakątkach globu, prowadzi audycje radiowe, uczy języków obcych, a nawet wydała serię… książek kucharskich. Nic dziwnego, że za Beatą Pawlikowską trudno czasem nadążyć. Na szczęście my wykonaliśmy za was kawał roboty: tu znajdziesz 5 najlepszych książek Pawlikowskiej.

5 najlepszych książek Beaty Pawlikowskiej

Beata Pawlikowska to od lat jedna z najpopularniejszych polskich dziennikarek. Udało jej się to, o czym marzy każdy z nas: ze swojej pasji uczyniła karierę, a swoimi niesamowitymi przygodami dzieli się z nami w swoich bestsellerowych książkach. A tych Pawlikowska ma na swoim koncie naprawdę wiele. Jeśli więc chcielibyście zapoznać się z jej twórczością, to mamy dla was wielkie ułatwienie. Zebraliśmy bowiem dla was listę 5 najlepszych książek Beaty Pawlikowskiej. To właśnie od nich warto zacząć przygody ze słynną „blondynką”.

„Kody podświadomości. Praktyczny kurs życiowej przemiany”

Pawlikowska lubi pomagać i wspierać innych na ich drodze ku szczęściu i spełnieniu. „Kody podświadomości” to kompendium wiedzy autorki połączone z ćwiczeniami, które rozwiązywać mamy my sami. W ten sposób mamy zmienić swoje nastawienie do świata, ludzi i siebie samych, przeprogramowując odpowiednio nasze wewnętrzne „kody”, którymi podświadomie się kierujemy. Autorka nie odkrywa tu wprawdzie Ameryki, ale czasem ważne jest przypomnienie sobie pewnych podstaw, bo u ich progu leży zmiana.

„Życie jest wolnością”

Beata Pawlikowska nie jest „zwyczajną” pisarką, więc nic dziwnego, że nawet jej autobiografię trudno jednoznacznie zaszufladkować. „Życie jest wolnością” to wprawdzie rzeczywiście zbiór wspomnień autorki na temat jej rodziny, dorastania czy pracy, ale podany w nieco mniej tradycyjnej formie. Momentami można odnieść wrażenie, że Pawlikowska nieco za bardzo się nam przechwala, jednocześnie nie szczędząc krytyki innym, ale mimo wszystko nie brakuje tu celnych spostrzeżeń i ciekawych historii.

„Blondynka na Orinoko”

Pawlikowska to przede wszystkim podróżniczka, nic więc dziwnego, że to jej wspomnienia z podróży okazały się dla niej przepustką do wielkiej popularności. „Blondynka na Orinoko” to zapis części szalonej, samotnej wyprawy przez dżunglę Ameryki Południowej. I tu nie brakuje wprawdzie filozoficznych dywagacji autorki, ale historie z drogi (a raczej ze spływu), a także piękne zdjęcia wynagrodzą to każdemu.

„Blondynka na Wyspie Zakochanych”

Czy istnieje coś takiego jak przeznaczenie? Wygląda na to, że tak. Udowadnia to historia, którą Pawlikowska opisuje w „Blondynce na Wyspie Zakochanych”. Bo jak inaczej nazwać to, co doprowadziło naszą „Blondynkę” do spotkania z mężczyzną, który dzisiaj jest jej partnerem?

A może „Blondynka” w… kuchni?

Pawlikowska to kobieta wielu talentów. Nic więc dziwnego, że w jej imponującej bibliografii znajdziemy nawet książki kulinarne. O dziwo, te pozycje naprawdę nieźle się czyta, a proponowane przez autorkę przepisy są proste, zdrowe i smaczne. Oczywiście Pawlikowska nie byłaby sobą, gdyby przepisów nie przeplatała anegdotami i historiami z podróży, jak robi to choćby w „Śniadaniach świata”. W „Soczewicy” podróżniczka serwuje nam z kolei aż 100 autorskich przepisów z wykorzystaniem tego składnika. W „Makaronach świata” znajdziemy zaś aż 70 propozycji na dania z wykorzystaniem makaronu, a każda jest inna i oryginalna.

Książki Beaty Pawlikowskiej poruszają eklektyczną tematykę, dzięki czemu każdy z nas znajdzie w jej bibliografii coś dla siebie. Wybrane przez nas książki Pawlikowskiej będą jednak idealne na start podróży w jej literacki świat.

Czy ten artykuł był pomocny?

Artykuły z kategorii Kultura i rozrywka


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro