Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

5 książek o crossficie, dzięki którym poznasz ten sport

Crossfit to stosunkowo młoda dyscyplina sportu. Szybko okazało się, że jest świetnym sposobem na rozwój ruchowy, który może wykorzystać każdy, niezależnie od posiadanych umiejętności i siły. Od czego zacząć? Czy rzeczywiście crossfit jest dla każdego? Co robić, aby trening był efektywny? Sięgnijcie po przygotowane przez nas książki i poszukajcie w nich odpowiedzi na nurtujące was pytania.

Julia Janowska
Julia Janowska 15-03-2018

Czas czytania: 5 min

FacebookTwitter
zamknij

5 książek o crossficie, dzięki którym poznasz ten sport

„Sprawność, siła, witalność. Jak CrossFit zmienił moje życie” T. J. Murphy

Jeśli nie macie pewności, czy jesteście wystarczająco sprawni i wytrzymali, by rozpocząć swoją przygodę z crossfitem, ta książka rozwieje wasze wątpliwości. Jej autor, T. J. Murphy, po raz pierwszy na treningu pojawił się co prawda jako były biegacz, ale borykający się z problemami z kolanami i perspektywą konieczności zrezygnowania z jakiejkolwiek aktywności sportowej. Przeszedł więc całą drogę – od nowicjusza do zawodnika amatora. W swojej książce „Sprawność, siła, witalność. Jak CrossFit zmienił moje życie” opisuje drogę, jaką pokonał. Przedstawia siebie jako żywy przykład na to, że sport ten pozwala nie tylko niezwykle rozwinąć sprawność fizyczną, ale również zadbać o swoje zdrowie psychiczne. A wszystko dzięki wspierającemu środowisku, w którym każdy z chęcią wyciąga pomocną dłoń.

„Pierwszy. Tajemnica zwycięstwa” Rich Froning, David Thomas

CrossFit Games to największe zawody crossfitowe na świecie. Odbywają się co roku w Stanach Zjednoczonych, a o zakwalifikowanie się na nie walczą tysiące zawodników na całym świecie. Już sam udział w nich jest związany z ogromnym prestiżem. Co dopiero więc mówić o czterokrotnym zwycięstwie? Tego – wydawałoby się niemożliwego – wyczynu dokonał Rich Froning. W książce „Pierwszy. Tajemnica zwycięstwa” opowiada o tym, jak rozwijała się jego kariera sportowca i co sprawiło, że zdołał dotrzeć na szczyt. Poznajemy go jednak nie tylko jako utytułowanego zawodnika, ale przede wszystkim głęboko religijnego męża i ojca, który w rodzinie szuka oparcia umożliwiającego mu realizację marzeń sportowych.

„100% Cross-Trening. Ćwiczenia, program treningowy, metodologia” Christophe Pourcelot

Tym, co przyciąga wielu ludzi do crossfitu, jest jego wszechstronność. Treningi są połączeniem podnoszenia ciężarów, ćwiczeń gimnastycznych i wydolnościowych. Sztanga, skakanka, a może chodzenie na rękach? Możliwości jest bardzo wiele i początkowo łatwo się pogubić. Książka „100% Cross-Trening. Ćwiczenia, program treningowy, metodologia” pomoże wam lepiej zaplanować swoje treningi, tak by były bezpieczne i efektywne. Znajdziecie w niej między innymi szczegółowe opisy ćwiczeń oraz profesjonalnie opracowane plany treningowe na różnych poziomach zaawansowania.

„Piekielnie twarda sztuka. Ćwiczenia i dieta dla zuchwałych” Christmas Abbott, Maggie Greenwood-Robinson

Droga do zdrowia i pięknie wyrzeźbionej sylwetki wiedzie nie tylko przez trudy ćwiczeń, ale także przez zawiłe ścieżki diety. Prawidłowe odżywianie powinno być nie tylko priorytetem dla sportowców, ale także dla wszystkich, którzy chcą o siebie zadbać. Przekonuje o tym w książce „Piekielnie twarda sztuka. Ćwiczenia i dieta dla zuchwałych” Christmas Abbott – utytułowana zawodniczka i trenerka crossfit. Pisze między innymi o różnych rodzajach sylwetki, odpowiednim dopasowaniu diety do założonych celów i planu treningowego oraz o świadomym wyborze produktów, które wykorzystujemy w naszej kuchni.

„Biegacz niezłomny” T. J. Murphy, Brian MacKenzie

Do niedawna zarówno wielu sportowców, jak i biegaczy amatorów uważało, że dobry trening musi być odpowiednio długi. Tylko jak przygotować się do półmaratonu czy maratonu, jeśli pracujesz zawodowo, a część swojego wolnego czasu chcesz spędzać z rodziną? Rozwiązaniem jest trening metodą Crossfit Endurance, wymyśloną przez Briana MacKenziego. Autor „Biegacza niezłomnego” pokazuje, w jaki sposób ćwiczenia techniczne i siłowe mogą pomóc biegaczowi uzyskać dobrą postawę i kondycję, co potem przełoży się na lepsze wyniki na długich dystansach.

Nie jesteś pewien, czy crossfit jest dla ciebie? Sięgnij po proponowane przez na lektury i dowiedz się, co oferuje ten wszechstronny sport.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro