Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

5 książek, które uratują każdy związek

Niewiele jest par, u których kryzysy w relacjach się w ogóle nie zdarzają. Tak wiele, jak powodów nieporozumień, jest również rozwiązań problemów. Bardzo często kluczem do zażegnania konfliktu jest po prostu szczera rozmowa. Kiedy to nie wystarczy, warto wspomóc się doświadczeniem i wiedzą specjalistów w dziedzinie psychologii związków.

Alicja Kamińska Alicja Kamińska / 10-09-2015

Trwałość i siła więzi między partnerami to pierwszy krok do zażegnania problemów, które pojawiają się w relacjach między partnerami. Chęć pracy nas sobą i związkiem są ważne u obu osób. Na rynku wydawniczym znaleźć możemy wiele książek i poradników, które pomogą nam stawić czoła niepowodzeniom i w nowy sposób spojrzeć na ich przyczynę.

„Życie w pożyciu” Szymon Majewski

Energetyczny i pełen humoru zapis zwyczajnego, a zarazem jedynego w swoim rodzaju związku, jakim jest małżeństwo. Autor z dużą dozą dystansu opisuje codzienne sytuacje, jakie mają miejsce w niejednym domu. Wielu z nas, czytając tę książkę, łatwo dopasuje historie w niej zawarte do własnych doświadczeń. Ciepła i ironiczna opowieść o współczesnych mężczyznach i kobietach pozwoli w świeży sposób spojrzeć na siebie i nabrać przekonania, że nie jesteśmy jedynymi, którym przytrafiają się kryzysy.

„Dalajlama dla par. Jak kochać uważnie” Anne-Bärbel Köhle, Stefan Rieß

Autorzy„Dalajlamy dla par. Jak kochać uważnie” za pomocą jasnego i lekkiego języka prezentują główne zasady buddyzmu, dzięki którym możemy przełamać negatywne wzorce, zażegnać kłótnie oraz wyleczyć rany. Autentyczne zainteresowanie, uważność, szacunek oraz odpowiedzialność za własne czyny pomogą umocnić relacje i pogłębić miłość. Perspektywa dalekowschodniej filozofii pomaga spojrzeć na nasze zachodnie przekonania i przyzwyczajenia w nowy sposób. Wyciąganie wniosków i wcielanie ich w życie autorzy pozostawiają nam samym, dzięki czemu nie dostajemy gotowego przepisu na udany związek, a właśnie materiał do dalszej pracy w prawdziwym życiu.

„Mężczyzna prosty w obsłudze czyli Kobieta szczęśliwa w związku” Małgorzata Kadysz

Książka „Mężczyzna prosty w obsłudze czyli Kobieta szczęśliwa w związku” dedykowana kobietom: narzeczonym, mężatkom, partnerkom, chcącym być szczęśliwymi w związku. W nieco humorystyczny miejscami sposób pokazuje, że będąc wypełnionymi frustracją, zmęczeniem i wkurzeniem, nie możemy dzielić się z innymi niczym pozytywnym. Pokazuje, jak napełnić się miłością, radością i entuzjazmem i emanować nim na bliskich. Życie lekkie, łatwe i przyjemne z ukochanym mężczyzną może być na wyciągnięcie ręki.

„Psychologia zdrady” Agata Błachnio

Zdrada, a inaczej nielojalność to zjawisko znane i przerażająco powszechne, a zarazem bardzo złożone i niejednoznaczne. Odpowiedź na pytania praktyczne, takie jak: jakie są cechy predysponujące do zachowań nielojalnych, jakie są ich zyski i koszta, czym różni się poczucie nielojalności własnej i cudzej, pozwala wyjść poza schemat i potoczne traktowanie zdrady. Głębsze zrozumienie tematu pozwoli pracować nad niedopuszczeniem do kryzysu w związku.

„Gorący seks małżeński. Jak rozpalić swój związek” Bill Farrel, Pam Farrel

Pozycja dla par, u których płomień w sferze seksualnej przygasł. W wielu relacjach początkowy zachwyt i namiętność przeradzają się w przyzwyczajenie i nudę. Autorzy„Gorącego seksu małżeńskiego”, eksperci od związków i relacji małżeńskich z wnikliwością i szczerością przedstawiają prawdy na temat intymnych relacji, dzięki którym nasze życie stanie się gorące i płomienne.

Wspólna, szczera i pełna zaangażowania praca nad związkiem jest najlepszym sposobem na zażegnanie kryzysu. Miłość to niełatwa sztuka, wymagająca poświęcenia z dwóch stron. Mając przed sobą wyzwanie odbudowania bliskości i pełnej radości relacji, warto sięgnąć po rady i doświadczenie autorów książek, mogących nam to zadanie ułatwić.

podziel się