Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

5 książek idealnych do powtórki lektur przed maturą

Do tegorocznych matur zostało jeszcze kilka tygodni. I chociaż ostatnie dni przed egzaminami warto przeznaczyć na odpoczynek, to teraz jest jeszcze dobry czas na powtórki materiału.

5 książek idealnych do powtórki lektur przed maturą

Matura to dla młodego człowieka jeden z najważniejszych i najistotniejszych egzaminów. To przecież od jej wyników zależy, na jakie studia się dostaniemy i jak potoczy się nasze życie zawodowe. Warto więc podejść do egzaminu dojrzałości przygotowanym najlepiej, jak potrafimy. A w tym pomocne będą książki i opracowania maturalne, które w ostatnich tygodniach przed egzaminami pomogą uporządkować i odświeżyć najważniejszą wiedzę. Niezależnie od tego, czy zdajesz tylko podstawowe egzaminy, czy podejdziesz także do tych na poziomie rozszerzonym, książki do powtórki przed maturą na pewno ci się przydadzą.

„Wykłady profesora Niczego” Mieciu Mietczyński

Książki youtuberów i innych twórców internetowych rzadko uważane są za wybitnie pożyteczne i jakościowe. Ten trend postanowił odwrócić Mieciu Mietczyński, jeden z popularniejszych polskich vlogerów. Mietczyński zamienił jedną ze swoich youtube’owych serii na książkę i w ten oto sposób powstały „Wykłady profesora Niczego”. To zabawna, lekka i bardzo niezobowiązująca podróż po epokach literackich, która garściami czerpie ze stwierdzenia „nauka przez zabawę”. Owszem, Mietczyński stosuje kolokwialny i luźny język, dla którego nie ma miejsca na maturze, ale przekazywana w ten sposób wiedza z pewnością będzie łatwiejsza do zapamiętania.

„100 dni do matury. Polski, matematyka, angielski” oprac. zbiorowe

Do matury zostało wprawdzie nieco mniej czasu niż 3 miesiące, ale nie oznacza to, że „100 dni do matury” już ci się nie przyda. To genialna w swojej prostocie pomoc, którą możesz postawić na biurku. Każdy dzień poświęcony jest innemu zagadnieniu z trzech obowiązkowych przedmiotów maturalnych. Dodatkowym atutem tego mini-repetytorium są polecane przez autorów techniki ćwiczenia pamięci i walki ze stresem.

„Opracowania lektur i wierszy” Dariusz Pietrzyk, Robert Rychlicki, Anna Marzec

Ostatnie tygodnie przed maturą to kiepski moment na to, by nadrabiać czytelnicze zaległości z trzech poprzednich lat. W takim momencie warto jest więc sięgnąć po dobrej jakości opracowania, które pomogą ci odświeżyć pamięć i przypomnieć sobie najważniejsze fakty na temat poszczególnych książek, opowiadań czy dzieł poetyckich. „Opracowania lektur i wierszy” wydawnictwa Greg oferuje nie tylko interpretację poszczególnych dzieł, ale również ich szerokie omówienie, które pozwoli zadowolić nawet najbardziej wymagającego nauczyciela.

„Vademecum. Matura 2019. Czarna seria” oprac. zbiorowe

Kolejna propozycja wydawnictwa Greg zadowoli nawet najbardziej wymagających maturzystów. „Czarna seria” to kilkanaście tomów vademecum podzielonych na różne przedmioty. Znajdziemy tu zarówno książki do powtórki przed egzaminem z języka obcego, jak i matematyki, biologii czy historii. Każdy tom zawiera nie tylko uporządkowaną i usystematyzowaną wiedzę, ale w dodatku jest bogato ilustrowany i wypełniony grafikami oraz tabelami ułatwiającymi przyswojenie informacji.

„Język angielski. Repetytorium gramatyki” Bronisława Jasińska

Popularna od lat książka pozwalająca usystematyzować i uporządkować wiedzę z zakresu gramatyki języka angielskiego. Poza solidną porcją teorii, opatrzoną pogłębionym, przystępnym komentarzem, w „Repetytorium gramatyki” znajdziesz też mnóstwo ćwiczeń, które pozwolą ci sprawdzić nowo zdobytą (lub powtórzoną) wiedzę w praktyce.

Ostatnie tygodnie przed maturą to dobry moment na powtórki. Przystępnie napisane, wygodne opracowania i repetytoria pozwolą uporządkować i odświeżyć już zdobytą wiedzę. Powodzenia!

Czy ten artykuł był pomocny?

Artykuły z kategorii Kultura i rozrywka


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro