Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

5 ciekawych słuchawek do iPhone’a do 1000 złotych

Mając tysiąc złotych na słuchawki, których chcemy używać do słuchania muzyki z iPhone’a, możemy naprawdę przebierać w zestawach różnych producentów – kablowych, bezprzewodowych, nausznych, dousznych, a przy tym oferujących niesamowite doznania dźwiękowe. Co warto wziąć pod uwagę w swoich poszukiwaniach?

Michał Gruszka
Michał Gruszka 22-07-2015

Czas czytania: 6 min

zamknij

5 ciekawych słuchawek do iPhone’a do 1000 złotych

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając słuchawki, których zamierzasz używać razem z iPhonem czy innym sprzętem Apple, zwróć uwagę na to, aby posiadały odpowiedni certyfikat, tzw. MFI (Made for iPhone). Informację o tym, że słuchawki są kompatybilne z urządzeniami marki Apple najczęściej można znaleźć na opakowaniu. Kiedy już zawęzisz obszar poszukiwań do tych dedykowanych iPhone’owi, zastanów się nad tym, czy wolisz tradycyjny, przewodowy zestaw, czy może ten komunikujący się bezprzewodowo za pomocą Bluetooth.

Pamiętaj, że o ile w słuchawkach przewodowych możesz wybierać spośród słuchawek dousznych i nausznych, o tyle te bezprzewodowe z racji konieczności umiejscowienia akumulatora i modułu radiowego najczęściej są nagłowne. Dobre słuchawki to oczywiście te oferujące odpowiednie parametry dźwięku oraz wykonane z materiałów wysokiej jakości, gwarantujące solidność i odpowiednią akustykę. Na jakie modele warto zwrócić w takim razie uwagę?

Onkyo ES-CTI300

Tytanowe membrany, wysokiej jakości przetworniki 40 mm i przewód z miedzi beztlenowej o czystości 6N. Te trzy elementy zestawu słuchawkowego marki Onkyo zapewniają doskonałej jakości odsłuch z pełnią wrażeń godną tej marki. Przetworniki zamknięto w komorach bassreflexowych, które gwarantują naprawdę niskie zejścia, a przy tym dźwięk spójny, klarowny i czysty jak łza. Słuchawki są w stanie reprodukować dźwięk w paśmie od 10 do aż 27 kHz.

Do słuchawek podłączamy przewód wykonany z miedzi beztlenowej o czystości 6N. Przewód został zabezpieczony izolacją z przezroczystego elastomeru, który nie tylko przeciwdziała plątaniu się kabla, ale również eliminuje efekt przenoszenia dźwięku w wyniku tarcia kabla o ubranie. Przewód jest mocowany do słuchawek za pomocą złączek w standardzie MMCX, co nie tylko pozwala w łatwy i wygodny sposób transportować słuchawki, ale także w razie zagubienia lub uszkodzenia przewodu, na jego szybką wymianę na nowy. Słuchawki kosztują około 1000 złotych.

Klipsch X7i

W odróżnieniu od dousznych zestawów słuchawkowych dostępnych na rynku, których obudowy przetworników są wykonane z plastiku, Klipsch w modelu X7i zastosował obudowy ceramiczne, które nie tylko świetnie wyglądają, ale przede wszystkim gwarantują doskonały dźwięk. Zastosowane sterowniki dostarczają słuchaczowi głębokie basy, czyste dźwięki środkowych zakresów oraz świeże soprany.

Doskonała izolacja od dźwięków zewnętrznych w połączeniu z komfortowymi wkładkami i przewodem elastomerowym, nieprzenoszącym dźwięków powstałych w wyniku tarcia o ubranie, zapewnia słuchaczowi ogromną radość z codziennego odsłuchu ulubionej muzyki. Słuchawki zostały wyposażone w pilot do zarządzania odtwarzaczem muzycznym oraz mikrofon do prowadzenia rozmów głosowych. Efektywność akustyczna tego zestawu to 110 dB. Słuchawki kosztują około 650 złotych.

DENON AH-MM200

Przeznaczone dla prawdziwych melomanów referencyjne słuchawki DENON AH-MM200 są przedstawicielem serii Music Mania, gwarantującej wysoką jakość dźwięku i szerokiego pasma. Zestaw jest wyposażony w autorskie przetworniki dynamiczne 30 mm z trójwarstwową membraną z magnesami neodymowymi. Słuchawki zostały profesjonalnie dostrojone do płaskiej charakterystyki EQ dla zapewnienia najbardziej naturalnego efektu dźwiękowego.

Elipsoidalne ceramiczne nauszniki zostały wzmocnione włóknem szklanym, które łączy niską masę słuchawek i wysoką sztywność. Dla najwyższej jakości dźwięku producent zastosował w tym zestawie odłączone przewody audio wykonane z miedzi beztlenowej OFC. Na przewodzie znajduje się pilot do zarządzania odtwarzaczem muzycznym, wyposażony w mikrofon do prowadzenia rozmów głosowych. Czułość tego zestawu to 99 dB. Oferowane pasmo przenoszenia dźwięku to od 10 do 25 kHz. Do obsługi słuchawek producent stworzył specjalną aplikację. Słuchawki kosztują około 1000 złotych.

Monster DNA On-Ear

Zestaw słuchawek Monster DNA On-Ear został zestrojony w taki sposób, aby słuchacz był równie zadowolony z oferowanych niskich partii tonalnych, co ze środka i sopranów. Wysokiej jakości materiały użyte do wykończenia zapewniają wysoki komfort podczas odsłuchu oraz odpowiedni poziom izolacji od dźwięków zewnątrz, zapewniając intymne doznania muzyczne. Muszle oraz pałąk zostały wykonane z tworzywa, które jest stosowane do produkcji drogich okularów, dzięki czemu słuchawki są odporne na przeciwności dnia codziennego, noszenie w plecaku, itd.

To, co odróżnia ten zestaw na tle innych, to zastosowanie dwóch złączy JACK. Takie rozwiązanie pozwala na wybranie strony, do której chcemy podłączyć przewód. Drugie złącze umożliwia również dołączenie kolejnych słuchawek do naszych i wspólne słuchanie utworów z jednego źródła dźwięku. Zastosowany przewód z pilotem pozwala zarządzać odtwarzaczem muzycznym i prowadzić rozmowy głosowe. Słuchawki kosztują 1000 złotych.

BOSE QC25 ANC

Producent zastosował w tym modelu materiały wysokiej klasy. Dzięki temu słuchawki są bardzo lekkie, a przy tym niezwykle solidne. Zestaw został wyposażony w system ANC, dzięki któremu słuchacz ma możliwość całkowitego odcięcia się od zewnętrznych dźwięków otaczającego go świata. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby lecąc samolotem, nie słyszeć pracujących silników, również przy niskim poziomie głośności.

Słuchawki zapewniają doskonałej jakości dźwięk, w tym wyraźne i potężne tony niskie, odpowiednio sklarowaną średnicę i naprawdę niską górę. Zestaw jest zasilany wymienną baterią. Gdy ta się wyczerpie, można ze słuchawek korzystać nadal, jednak już bez systemu ANC. Na przewodzie znajduje się pilot do zarządzania odtwarzaczem muzycznym. Dzięki wbudowanemu mikrofonowi możemy swobodnie prowadzić rozmowy głosowe. Słuchawki kosztują około 1000 złotych.

Czy ten artykuł był pomocny?

Artykuły z kategorii Elektronika


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro