5 akcesoriów dla fana rolek

5 akcesoriów dla fana rolek

Jazda na rolkach to sport, który mogą uprawiać ludzie w różnym wieku. Codzienna dawka ruchu tego typu skutecznie przyczynia się do poprawy kondycji, rozwoju mięśni, a także spalania tkanki tłuszczowej. Co może uprzyjemnić i uatrakcyjnić jazdę? Oczywiście – akcesoria.

udostępnij

Anna AdamczykAnna Adamczyk / 17-04-2018

Rynek sportowy oferuje mnóstwo produktów dla fanów sportu, z łatwością zatem można na nim odnaleźć przeróżne gadżety, które mają zarówno zachęcić do aktywności fizycznej, jak i uprzyjemnić uprawianie sportu. W przypadku rolek bezwzględnie należy zaopatrzyć się w elementy, które zapewnią bezpieczeństwo, a więc w pierwszej kolejności są to kask i ochraniacze oraz opaski odblaskowe, zaś dla wygody i uniknięcia obtarć dobierzmy porządne skarpety. Mając je, możemy skupić się na poszukiwaniach akcesoriów dodatkowych. Oto 5 rzeczy, które mogą się przydać.

Torba na rolki

Zaczynamy dość prozaicznie i bardzo praktycznie. Niestety nie zawsze jest tak, że wychodzimy z domu i od razu możemy rozpocząć jazdę na rolkach. Najczęściej jednak trzeba przejść kilkadziesiąt czy kilkaset metrów, by dotrzeć np. do chodnika czy ścieżki rowerowej. Klasyczna torba na ramię może okazać się niewygodna, w efekcie czego na miejsce dotrzemy już zmęczeni i zniechęceni do dalszej aktywności. Rozwiązaniem jest torba na rolki z wygodnymi szelkami, dzięki którym można ją nosić na plecach (np. marki Spokey, dostępna na Allegro w cenie od 52 zł).

Okulary przeciwsłoneczne

O tym, jak ważna jest ochrona oczu przed promieniami słonecznymi, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Jeżeli decydujemy się na jazdę na rolkach w ciągu dnia, to okulary przeciwsłoneczne powinny koniecznie znaleźć się w naszym podręcznym ekwipunku. Wybór wśród tego akcesorium jest naprawdę ogromny (szczególnie polecamy okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne, np. marki Brenda), więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, a żeby nie było nudno, zawsze możemy zaszaleć z kształtem i kolorem oprawek.

Pas z bidonami

Uzupełnianie płynów w trakcie aktywności fizycznej to podstawa. Trzymanie butelki czy bidonu z wodą w dłoni to zawsze jakieś rozwiązanie, ale na dłuższą metę jest niewygodne. Aby skupić się na jeździe i czerpać z niej przyjemność, lepiej zminimalizować tego typu niedogodności. Rozważmy zatem zakup pasa z bidonami.

Rzecz jasna dobieramy go pod własne potrzeby, a do wyboru mamy wariant z jednym, dwoma, a nawet czterema bidonami o różnej pojemności. Dość istotne jest to, że do tego gadżetu możemy schować drobiazgi (np. klucze), a poza tym niektóre z nich mają elementy odblaskowe, co też jest nie do przecenienia. Ceny zaczynają się już od 42 zł.

Świecące kółka do rolek

Wracając do tematu bezpieczeństwa, warto dodać, że możemy tę kwestię połączyć z "efektami specjalnymi", wyposażając nasze rolki w świecące kółka. Są one dostępne w różnych rozmiarach, więc każdy powinien z łatwością dopasować je do swoich rolek. W jaki sposób jest osiągany efekt świecenia? Otóż w ten element zostały wbudowane diody LED, które świecą, kiedy jesteśmy w ruchu – obracające się koła generują energię elektromagnetyczną zasilającą diody.

Pachołki treningowe

Na koniec propozycja dla fanów rolek, którzy chcą nieco odmienić codzienny trening. Do tego celu można wykorzystać pachołki treningowe. Dzięki nim możemy ćwiczyć np. jazdę slalomową. Jak to zrobić?

W przypadku początkujących stawiamy mniej więcej 20 kubeczków w jednej linii w odstępach co 80 cm. Dla średnio zaawansowanych tworzymy tor składający się z 14 pachołków rozstawionych co 120 cm, na którym śmiało można wykonywać np. tricki w przysiadzie. Jeśli wolimy wyższy stopień trudności, wówczas ustawmy 14 kubeczków co 50 cm – na takim torze zazwyczaj wykonuje się tricki jeżdżone bokiem. Oczywiście nasza wyobraźnia jest nieograniczona i możemy wymyślać własne tricki, rozwijając swój zakres ruchowy.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro