Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

5 akcesoriów dla fana rolek

Jazda na rolkach to sport, który mogą uprawiać ludzie w różnym wieku. Codzienna dawka ruchu tego typu skutecznie przyczynia się do poprawy kondycji, rozwoju mięśni, a także spalania tkanki tłuszczowej. Co przyda nam się w trakcie jazdy? Sprawdź, co warto ze sobą zabrać na rolki.

Natalia Rutkowska
Natalia Rutkowska 17-04-2018 aktualizacja: 20-07-2020

Czas czytania: 5 min

zamknij

5 akcesoriów dla fana rolek

W przypadku rolek bezwzględnie należy zaopatrzyć się w elementy, które zapewnią bezpieczeństwo, a więc w pierwszej kolejności są to kask i ochraniacze oraz opaski odblaskowe, zaś dla wygody i uniknięcia obtarć warto kupić dłuższe skarpetki sięgające za kostkę. Mając je, możemy skupić się na poszukiwaniach akcesoriów dodatkowych. Oto 5 rzeczy, które mogą się przydać.

Plecak na rolki

Rolki są świetnym środkiem transportu, możemy na nich dojeżdżać bezpośrednio do celu lub do innego środka komunikacji, np. na przystanek autobusowy lub do metra. Rolek nie trzeba parkować, odpada nam problem bywający zmorą wszystkich zmotoryzowanych. Warto za to pamiętać o plecaku, do którego schowamy rolki po dotarciu na miejsce docelowe. Polecany przez nas plecak na rolki dzięki specjalnym szelkom umożliwia spakowanie ich na zewnątrz. Dzięki czemu w plecaku pozostaje miejsce na spakowanie wody, kremu z filtrem lub butów na zmianę.

Świecące kółka do rolek

W celu zwiększenia naszego bezpieczeństwa i poprawy widoczności po zmroku warto wyposażyć nasze rolki w świecące kółka. Są one dostępne w różnych rozmiarach, każdy powinien z łatwością dopasować je do swoich rolek. Świecące kółka to obowiązkowy gadżet każdego rolkarza uczestniczącego w nightskatigach, czyli popularnych nocnych przejazdach rolkarzy ulicami miasta.

Krem z filtrem

Jeździmy na rolkach, aby mieć piękną i zdrową sylwetkę. Dbając o nasze ciało nie zapominajmy o tym, aby chronić skórę przed działaniem szkodliwych promieni UV. Na rolkach łapiemy dużo słońca. O tym, jak ważna jest ochrona skóry przed promieniami słonecznymi, nie trzeba nikogo przekonywać. Jeżeli decydujemy się na jazdę na rolkach w ciągu dnia, to krem z filtrem koniecznie powinien znaleźć się w naszym podręcznym ekwipunku. Szczególnie polecamy kremy z naturalnych składników, aby w czasie wysiłku fizycznego nasza skóra dobrze oddychała, np. emulsję z filtrem naturalnym marki lovingeco. Na dłuższe przejazdy na rolkach wybierz krem z wysokim filtrem 50, np. marki Ziaja.

Bidon z filtrem

Uzupełnianie płynów w trakcie aktywności fizycznej to podstawa. Aby skupić się na jeździe i czerpać z niej przyjemność, lepiej zminimalizować ilość dźwiganych kilogramów. Rozważmy zatem zakup bidonu z filtrem. Zamiast wielkiej butelki z wodą wybieramy bidon z filtrem, który możemy uzupełniać w czasie przystanków. Idealny na dłuższe i krótsze wyprawy na rolkach.

Kubeczki do freestyle slalomu

Na koniec propozycja dla fanów rolek, którzy lubią wyzwania. Do tego celu można wykorzystać kubeczki do slalomu. Dzięki nim możemy ćwiczyć freestyle slalom na rolkach. Proste triki slalomowe jest w stanie wykonać każdy rolkarz, a po ich opanowaniu można rozpocząć naukę kolejnych. Do treningu będziesz potrzebować kubeczków do slalomu. Na początek wystarczy 10 sztuk. Rozstaw je w linii w równych odstępach i ćwicz ich płynne omijanie, ustawiając nogi równolegle (fish), jedna za drugą (snake), skrzyżowane (cross). Oprócz świetnej zabawy ćwiczenia poprawią twoją zwinność i zwrotność na rolkach.

Czy wiesz, że polscy zawodnicy w dyscyplinie freestyle slalom należą do światowej czołówki? Klaudia Hertmanis i siostry Czapla regularnie przywożą medale z największych zawodów rangi mistrzostw świata i Europy. Może ty zostaniesz ich następcą? Pierwszym krokiem do mistrzostwa może być zakup kubeczków marki Powerslide.

Czy ten artykuł był pomocny?

oferty sponsorowane

Artykuły z kategorii Sport i turystyka


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro