Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

4 pomysły na prezent dla uczących się angielskiego

Nauka języka obcego nigdy się nie kończy. Na szczęście te gadżety nie tylko zamienią ją w świetną zabawę, ale w dodatku idealnie sprawdzą się jako prezent pod choinkę.

4 pomysły na prezent dla uczących się angielskiego

Język angielski towarzyszy nam na każdym kroku. W dodatku nieustannie się rozwija i zmienia, więc nauka tak naprawdę nigdy nie ma końca. Jednak jest wiele sposobów na to, by zmienić ją w przyjemność. Co więcej, te gadżety świetnie sprawdzą się jako prezent z okazji Bożego Narodzenia. Zobaczcie, co wybraliśmy na prezent dla uczących się angielskiego!

Fiszki

Kto by pomyślał, że coś tak małego może być tak pomocne w nauce języka angielskiego. A jednak, fiszki, bo o nich mowa, od dawna uznawane są za jeden z najprostszych, a przy tym najbardziej przydatnych gadżetów do przyswajania i utrwalania wiedzy o języku obcym. W nauce angielskiego z pewnością przydadzą się fiszki ułatwiające opanowanie czasów.

Dla początkujących świetnie sprawdzą się za to fiszki z gramatyką obrazkową – rozpisane na kartach zagadnienia dodatkowo pomagają utrwalić ilustracje, grafy i tabele.

Błędów nie unikają nawet native speakerzy, ale zawsze warto pracować nad tym, by popełniać ich jak najmniej. W tym niezwykle pomocne będą fiszki „Najczęstsze błędy”, które pozwalają utrwalić poprawne zwroty i formy gramatyczne.

Dobra książka… z ćwiczeniami

Nie od dzisiaj wiadomo, że język obcy najlepiej poznaje się, gdy obcujemy z nim w praktyce. Dobrym pomysłem jest więc nie tylko oglądanie filmów i seriali w oryginalnej wersji językowej, ale również czytanie po angielsku. A w tym pomocne będą książki z ćwiczeniami, które stworzono właśnie po to, by połączyć naukę z przyjemnością.

„A Good Neighbour” to wciągający kryminał, który pozwala na poszerzanie zasobu słownictwa bez odrywania się od lektury.

„Dead in the Water” to z kolei nie tylko intrygująca fabuła, ale również świetna nauka współczesnej angielszczyzny, a także baza słownictwa z branży IT.

„Two Warsaw Mysteries” to z kolei aż dwa kryminalne opowiadania z detektywem Robertem Nowakiem w roli głównej. Razem z nim nie tylko rozwiązujemy zagadki, ale i… ćwiczenia gramatyczno-leksykalne.

Słownik

Choć dzisiaj tradycyjne słowniki coraz częściej zastępuje nam internet albo aplikacje na smartfony, to jednak porządny, obszerny tom też dobrze mieć w domowej biblioteczce. Korzystanie ze słownika nie tylko rozbudowuje zasób słownictwa, ale i pomaga w samodzielnym poszukiwaniu informacji.

Uczniom z pewnością przyda się „Duży szkolny słownik polsko-angielski” Pons, którego jasnozielona okładka jest już kultowa. Przydatny może też być „Ilustrowany słownik angielsko-polski” Tadeusza Woźniaka, ułatwiający zapamiętywanie nowych słów dzięki obrazkom i zdjęciom.

Gry i karty

To absolutny hit wśród osób uczących się języka obcego. Gry karciane są dostępne w wielu edycjach językowych, w tym, oczywiście, również po angielsku. Nie ma to jak zamienić naukę w zabawę, prawda?

„Angielski kieszonkowiec” to seria kilku różnych gier karcianych, które mają na celu rozbudowanie zasobu naszego słownictwa i śmielszego posługiwania się nowo zdobytą wiedzą.

Seria „Bored Games” to z kolei książki zawierające po 40 pomysłów na gry i zabawy łączące przyjemność z nauką języka angielskiego.

Gry z cyklu „Angielski et toi” to z kolei seria wciągających gier planszowych, których akcja toczy się w różnych miejscach: dżungli, na pirackim statku albo w biurze. W serii dostępne są też gry karciane, które pomagają w budowaniu pełnych zdań i przełamywaniu barier w posługiwaniu się angielskim na co dzień.

Gadżety do nauki angielskiego to nietuzinkowy pomysł na prezent pod choinkę, nie tylko dla dzieci. Fiszki, gry czy wciągające kryminały szybko sprawią, że nauka nie będzie uciążliwym obowiązkiem, lecz przyjemnie spędzonym czasem.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro