Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

4 pomysły na prezent dla mola książkowego

Mól książkowy to osoba, która uwielbia zatracać się w kolejnych literach, wyrazach, zdaniach i akapitach ulubionych lektur. Nie ma znaczenia, czy czyta analogowe wersje książek, czy też cyfrowe na czytniku e-booków. Kupić prezent takiej osobie nie jest łatwo, ale jest kilka propozycji, które ucieszą każdego mola książkowego.

Joanna Jędrzejczyk
Joanna Jędrzejczyk  24-09-2015 aktualizacja: 08-11-2018

Czas czytania: 4 min

FacebookTwitter
zamknij

4 pomysły na prezent dla mola książkowego

Za mola książkowego można uznać zarówno osobę czytającą tradycyjne książki, w papierowym wydaniu, jak i miłośników e-booków. Jednak to, dla którego z nich planujemy kupno prezentu, w dużej mierze determinuje końcowy wybór. Zanim zaczniemy szukać upominku, zorientujmy się, czy obdarowywany czyta książki analogowe, czy cyfrowe.

E-book lub książka ulubionego autora

Książka jako prezent dla mola książkowego to dosyć oczywisty wybór, ale prawdziwy mól z pewnością ucieszy sie z tytułu, na który dawno czekał lub na element pieczołowicie kompletowanej kolekcji. Jeżeli szczególnie zależy nam na osobie obdarowywanej i nie liczymy się z kwotą, jaka ma zostać przeznaczona na jej usatysfakcjonowanie, wówczas można kupić nawet białego kruka lub pierwsze wydanie ukochanej książki. Wielbicielowi najnowszych technologii radość sprawi z pewnością e-book.

Podpórki do książek

Typowy mól książkowy często wielką wagę przykłada również do tego, w jakim stanie jest jego drogocenny zbiór. Książki – szczególnie te papierowe, nawet na półkach niszczą się, rogi stron się zaginają, a okładki nieestetycznie wycierają, zwłaszcza gdy nie są uporządkowane. Dlatego molowi szczególnie wrażliwemu na uszkodzenia najlepiej sprezentować podpórki do książek. Szeroka gama tego rodzaju akcesoriów pozwala na dobranie gadżetu do preferencji mola, można kupić podpórki w kształcie liter, kotów a nawet książek. Ciekawym rozwiązaniem jest podarowanie kompletu podpórek. Można również kupić podprókę pod jedną, aktualnie czytaną książkę. Podpórka taka jest szczególnie przydatna osobom, które mają w zwyczaju czytanie przy stole i lubią mieć wolne ręce, np. po to, aby głaskać w międzyczasie leżącego na kolanach kota.

Notes na cytaty i sentencje

Często jest tak, że czytając książkę, ma się ochotę zapamiętać chociażby kilka zdań, które np. w znakomity sposób określają nasze emocje lub zabawnie komentują rzeczywistość. Stworzenie własnej księgi cytatów z ulubionych książek to ciekawy pomysł, który warto podsunąć molowi książkowemu, kupując mu piękny notes. Idealny notes to taki, który ma przede wszystkim dużo stron, dodatkowym atutem będą zdobienia, np. postarzany papier, i elementy, takie jak kieszonki czy klipsy przytrzymujące luźne karteczki. Do notesu warto dołączyć długopis lub wieczne pióro.

Zestaw czytelnika: lampa, klepsydra i zakładka pomocnik

Zakładka pomocnik nie jest zwykłą zakładką, to zakładka, która przytrzymuje strony. Dzięki temu czytaną książkę można położyć na kolanach czy stole bez konieczności kontrolowania dłonią samoprzewracających się kartek. Lampka, którą można przypiąć do książki, to nie tylko bardzo pomysłowy gadżet, ale również idealne rozwiązanie dla kogoś, kto lubi czytać w różnych miejscach – dzięki temu nie musi uzależniać swojej lokalizacji od źródła światła. Klepsydra odmierzająca czas czytanych stron to ciekawy i z pewnością nietypowy pomysł na prezent. Szczególnie wartościowy będzie dla osoby, która ma w zwyczaju zapominać o obowiązkach lub ważnych spotkaniach, gdy pochłonie ją lektura. Cały zestaw czytelnika można skomponować w taki sposób, aby wszystko współgrało ze sobą np. kolorystycznie.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro