10 zestawów kreatywnych do tworzenia ozdób świątecznych

10 zestawów kreatywnych do tworzenia ozdób świątecznych

autor: Olga Śmiełowska, data publikacji: 20-12-2016

Zestawy kreatywne – umożliwiające samodzielne wykonywanie różnych przedmiotów – zapewniają dzieciakom świetną zabawę. Przedstawiamy 10 zestawów do tworzenia ozdób świątecznych.

Dlaczego warto?

Zestawy kreatywne umożliwiają dziecku samodzielne tworzenie i dekorowanie m.in. zabawek, biżuterii, słodyczy oraz ozdób okolicznościowych. Zawierają wszystkie potrzebne elementy – takie jak kolorowy papier, wstążki, koraliki czy cekiny – wystarczy zatem otworzyć opakowanie, aby rozpocząć zabawę. Konieczne może się natomiast okazać przygotowanie nożyczek, kleju, miseczek lub innych materiałów pomocniczych, które zazwyczaj mamy w domu. Ogromną zaletą zestawów kreatywnych jest to, że rozwijają wyobraźnię, zachęcają do pomysłowego wykorzystania dostępnych materiałów, ćwiczą koordynację i uczą samodzielności. Poza tym można je wykorzystać do zabawy samodzielnej lub z rodzicami, rodzeństwem bądź rówieśnikami – zależnie od okoliczności. Dzięki temu dziecko uczy się pracy w grupie, podziału obowiązków i dzielenia się z innymi (każdy zestaw zawiera ograniczoną liczbę elementów). Przy okazji poznaje także różne rodzaje aktywności, z których każda może stać się jego prawdziwym hobby w przyszłości.

Różnorodność zabawy

Zestawy kreatywne do tworzenia ozdób świątecznych&buyNew=1&bmatch=base-relevance-floki-05-zab-1-5-1123&search_scope=baby&order=d) są bardzo różne. Umożliwiają m.in. tworzenie figurek z gipsu lub masy solnej, dekoracji choinkowych ze styropianu, drewnianych zawieszek, piernikowych domków oraz wianków do zawieszenia na drzwiach. Każdy zestaw pozwala na wykreowanie bożonarodzeniowych bibelotów z innych materiałów, dzięki czemu są one różnorodne, a zabawa nigdy nie jest nudna. Poniżej przedstawiamy 10 najciekawszych świątecznych zestawów kreatywnych:

  • Zawieszki piankowe DP Craft Kids. Zestaw kreatywny do tworzenia świątecznych dekoracji – reniferów, choinek oraz mikołajów – z miękkiej pianki. W opakowaniu znajdziemy kilkanaście gotowych samoprzylepnych elementów oraz ozdób (m.in. pomponów, wstążek, koralików, kamyków), które należy połączyć ze sobą zgodnie z dołączoną instrukcją. Cena: od 5,45 zł.
  • Stroik Ranok Creative. Zestaw do kreatywnej zabawy, za pomocą którego dziecko stworzy wianek świąteczny. W eleganckim pudełku znajdziemy świerkową gałązkę, 3 rodzaje wstążek, szyszki, koraliki, farby akrylowe, brokat, kartonowe szablony, sznurek, drucik, folię oraz dokładną instrukcję. Zestaw przeznaczony jest dla dzieci od 5. roku życia. Cena: od 32,82 zł.
  • Bombki Bambino Hobby.Zestaw umożliwiający tworzenie oryginalnych bombek na choinkę, girlandę lub stroik świąteczny. Zestaw zawiera styropianowe kule o średnicy 8 cm wraz z metalowymi zawieszkami, plastelinę w 24 kolorach, klej i pędzelek do jego nakładania, kolorowe cekiny oraz instrukcję krok po kroku. Całość zapakowana jest w tekturowe pudełko. Cena: od 24,79 zł.
  • Zawieszki filcowe DP Craft Kids.Zestaw kreatywny do tworzenia ozdób z kolorowego filcu. Dostępne pakiety: misie, ptaszki oraz sowy (w świątecznych czapkach), choinki, aniołki, renifery, skarpety na prezenty, pierniczki oraz mikołaje. W każdym opakowaniu znajdują się wycięte z materiału kształty, klej do łączenia elementów, sznurek do zawieszenia oraz dodatkowe ozdoby, m.in. pompony oraz koraliki. Cena: od 9,99 zł.
  • Kartki świąteczne Fiorello. Pakiet, dzięki któremu maluch przygotuje bożonarodzeniowe kartki dla całej rodziny. W zestawie: kolorowy papier oraz dopasowane koperty, klej w płynie z dwoma końcówkami do aplikowania, klej z brokatem (3 kolory), długopis brokatowy (6 kolorów), sypki brokat (8 kolorów), 2 x dziurkacz ozdobny, pisaki kieszonkowe (6 kolorów) oraz cekinowe confetti (5 wzorów). Cena: od 44 zł.
  • Koralikowe ludziki Qixels. Zestaw do tworzenia kolorowych figurek z małych kwadratowych koralików. Aby wykonać ludzika, wystarczy ułożyć wymyślony wzór, spryskać go wodą, a następnie wysuszyć. Do zabawy nie jest potrzebny klej. W zestawie: ponad 1000 koralików (również świecących w ciemności), wzorniki, tacka, pojemnik, spryskiwacz oraz instrukcja. Cena: od 69,90 zł.
  • Aniołek Craft With Fun. Zestaw umożliwiający samodzielne stworzenie miękkiego aniołka. W komplecie: laleczka, włóczka, bawełna, ozdoby tekstylne i filcowe, igła, cekiny oraz klej. Wszystkie elementy spakowane są w estetyczne pudełko. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 3. roku życia i powinna być używana wyłącznie w towarzystwie dorosłych. Cena: od 21,32 zł.
  • Dzwoneczki DP Craft Kids. Zestaw z elementami pozwalającymi na przygotowanie dzwoneczków w kształcie reniferów, bałwanków lub mikołajów. Zawieszki doskonale sprawdzą się jako ozdoba choinkowa. W opakowaniu: metalowe dzwonki, pompony, satynowe wstążki, sznureczki oraz ozdoby z filcu. Cena: od 7,20 zł.
  • Masa solna Astra. Zestaw przeznaczony do tworzenia odlewów z masy solnej – zawieszek, figurek, dekoracyjnych plecionek i innych ozdób. W opakowaniu znajduje się mieszanka do przygotowania masy (wystarczy dodać wodę) i farba plakatowa w 6 kolorach. Masę solną można łączyć z innymi elementami, np. suszonymi kwiatami, przyprawami, koralikami oraz tkaninami. Zabawka dla dzieci od 3. roku życia. Cena: od 10,30 zł.
  • Warsztat świąteczny Granna. Zestaw do tworzenia bożonarodzeniowych dekoracji. W opakowaniu znajdują się gotowe elementy z grubej tektury (aniołki, mikołaje, pierniczki, bałwanki i choinki), szablony do rysowania oraz kolorowe naklejki, dzięki którym maluchy stworzą świąteczne zawieszki. Instrukcja w języku polskim. Cena: od 15 zł.

Zestawy kreatywne zapewniają doskonałą zabawę, a dodatkowo stwarzają okazję do zacieśniania więzi rodzinnych podczas wspólnego tworzenia. Samodzielnie wykonana dekoracja zdobiąca choinkę napawa malucha dumą i wprowadza wszystkich w świąteczny nastrój. Już dziś wybierz zestaw dla swojego dziecka!