10 trafionych prezentów na roczek dla dziewczynki

10 trafionych prezentów na roczek dla dziewczynki

autor: Agata Misiurewicz-Gabi, data publikacji: 22-01-2017

Zakup prezentu na pierwsze urodziny dla dziewczynki jest nie lada wyzwaniem. Co wybrać? Możemy się zdecydować na zabawkę do przytulania, wspierającą rozwój emocjonalny, lub też interaktywną, dzięki której dziecko ćwiczyć będzie sprawność psychomotoryczną.

Większość prezentów dla rocznej dziewczynki czy chłopca będzie podobnych. Malucha tak samo zainteresują rowerek, mata interaktywna czy sanki. Są jednak przedmioty, które zdecydowanie wybieramy na pierwsze urodziny. Będą to lalki i sprzęty niezbędne do zabawy nimi. Oto kilka propozycji na udany prezent.

  1. Lalka bobasek

Dziewczynki już od najmłodszych lat kochają lalki. Dlatego bobasek, który wygląda jak prawdziwe dziecko, mówi i śpiewa po naciśnięciu brzuszka, będzie wspaniałym prezentem. Wykonany z miękkiego tworzywa czy materiału, pięknie ubrany i ze smoczkiem zostanie ciepło przyjęty przez każdą małą dziewczynkę (cena 30–190 zł).

  1. Wózek dla lalki

Lalka musi mieć wózek, który będzie podarunkiem idealnym. Plastikowa lub obszyta materiałem gondola lub spacerówka pozwoli dziewczynce zabrać ukochaną lalkę na przejażdżkę. Najlepsze modele są wielofunkcyjne. Mają składaną budkę, regulację oparcia, koszyk na różne przedmioty i miękką rączkę (cena 30–130 zł).

  1. Kołyska dla lalki

Ukochana lalka musi gdzieś spać. Przyda się jej więc kołyska– drewniana lub plastikowa, koniecznie z piękną pościelą, żeby lalka nie zmarzła. Niektóre modele po zdjęciu płóz z łatwością zamieniają się w łóżeczka (cena 70–230 zł).

  1. Piesek interaktywny

A może zamiast lalki podarujemy dziewczynceinteraktywnego pieska? Plastikowy lub puszysty szczeniaczek mówi po polsku, czasem po angielsku, mruczy, skomle i szczeka. Dodatkowo chodzi i porusza głową. Niektóre modele po naciśnięciu klawiszy pomogą dziecku nauczyć się literek, cyferek i nowych słów. Inne z kolei potrafią wykonać aż 12 różnych poleceń (cena 20–150 zł).

  1. Podusia Furby

Uroczy Furby, słodko zamykający oczy i mówiący, to ulubiona zabawka małych dziewczynek. Także w formie miłej podusi Hasbro, wydającej kojący dźwięk chrapania, idealnej do usypiania dziecka w domu i podróży (cena 85 zł).

  1. Gitara interaktywna

Dzieci kochają muzykę, więc prawdziwą przyjemność sprawi im gitara interaktywna. Kolorowy instrument świeci i wygrywa melodie w różnych rytmach, a także z użyciem odgłosów zwierząt. Zabawka pozwoli dziecku rozwijać zdolności muzyczne (cena 50–90 zł).

  1. Arka Noego

Statek ze zwierzątkami będzie znakomitą zabawką w postaci sortera dla każdej dziewczynki. Zwierzęta wydają realistyczne odgłosy bądź wygłaszają zabawną rymowankę za każdym razem, gdy maluchy odgadną prawidłowy kształt i umieszczą go w odpowiednim miejscu. Arka Noegopodczas jazdy imituje ruchy łodzi płynącej na falach (cena 120–140 zł).

  1. Kuchnia

Dziewczynki chętnie naśladują mamy, dlatego zabawa w kuchni będzie dla nich prawdziwą frajdą. Do zestawu dołączone są akcesoria, które pozwolą przygotować wspaniałe posiłki i ćwiczyć sprawność manualną (cena 20–40 zł).

  1. Rowerek trójkołowy

Prezentem dostarczającym niezapomnianych emocji jest rowerek trójkołowy, który może być również w razie potrzeby wózkiem. Wyposażony w wygodny fotelik z oparciem i szelkami, baldachim, szerokie siodełko i podnóżek pozwala dziecku pod kontrolą rodziców zdobywać sprawność fizyczną. Dla dziewczynek także w kolorze różowym (cena 300–2000 zł).

  1. Sanki

Dzieci uwielbiają poznawać świat, zwłaszcza gdy na dworze prószy śnieg. Dlatego sankiz pchaczem to znakomity prezent, który starczy im na dłużej. Dla dziewczynek dostępne są w jaśniejszych kolorach. Niektóre modele wyposażone są w światełka LED (cena 100–450 zł).

Wybór odpowiedniego prezentu dla rocznej dziewczynki nie jest łatwy. Aby cieszyła się nim dłużej, powinien być wykonany solidnie i z bezpiecznych materiałów. Gwarancją udanego zakupu jest stawianie na sprawdzone marki, cieszące się dobrą renomą. Liczy się pomysł i zwracanie uwagi na rozwój dziecka – czy to motoryczny, czy intelektualny. No i oczywiście nie można zapomnieć o radości, jaką wzbudzi trafnie dobrany upominek.