10 tornistrów prosto z „Krainy lodu”

10 tornistrów prosto z „Krainy lodu”

Tornister to jeden z najważniejszych elementów szkolnej wyprawki. Planując jego zakup, powinniśmy wziąć pod uwagę ciężar i poręczność. Istotne są także anatomiczna budowa pleców oraz nieprzemakalność.

udostępnij

Anna BartośAnna Bartoś / 30-08-2017 / aktualizacja: 06-08-2018

Poszukując tornistra, plecaka bądź torby na kółkach, szczególnie zwracajmy uwagę na ich ciężar. Po zapakowaniu wszystkich szkolnych akcesoriów całość nie powinna ważyć więcej niż 15% masy ciała dziecka.

Tornister do szkoły - stabilny, lekki i usztywniany

Tornister powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów. W pierwszych latach nauki następuje gwałtowny przyrost kośćca, dlatego nieprawidłowo dobrany tornister może być przyczyną deformacji i wad postawy. Przy wyborze tornistra warto zwrócić uwagę na szerokie szelki i pasy biodrowe. Ich obecność odciąża kręgosłup i równomiernie rozkłada ciężar na plecach. Poza kwestią funkcjonalności i lekkości istotny jest także wygląd. Największą popularnością cieszą się tornistry z motywami nawiązującymi do bohaterów filmów animowanych. Dziewczynki szczególną sympatią obdarzają akcesoria prosto z Krainy Lodu.

Tornistry z motywem „Krainy lodu”

W sprzedaży dostępne są różne modele tornistrów, których wygląd nawiązuje do animacji „Frozen”. Najciekawsze propozycje wśród dostępnych na Allegro modeli to:

  • Trwały i solidny Tornister Paso. Produkt został wykonany z nieprzemakalnego materiału, który zabezpiecza książki i zeszyty przed wilgocią. Konstrukcja tornistra jest sztywna i ergonomiczna i swobodnie zmieści artykuły w formacie A4.
  • Tornister z Elsą i Anną firmy St. Majewski został wykonany z najwyższą dbałością o szczegóły. Jest lekki i całkowicie utwardzony. Tornister posiada elementy odblaskowe, pozwalające zachować bezpieczeństwo malucha w trakcie powrotów do domu.
  • Ergonomiczny tornister Derform. W sprzedaży dostępne są nie tylko tornistry, ale także zestawy zawierające dodatkowo np. piórnik z wyposażeniem, bidon i śniadaniówkę. Całość wykonana jest w spójnej stylistyce z zachowaniem oryginalnych wizerunków bohaterów bajki.
  • Różowy tornister Starpak przedstawia postaci z bajki „Kraina lodu” w inny sposób, tutaj podobizny bohaterów wykonano w nawiązaniu do emoji. Podobnie jak poprzednie tornistry, produkt firmy Starpak ma ergonomicznie zaprojektowane plecy i jest usztywniany.

Torby na kółkach z motywem z „Krainy lodu”

Poza klasycznymi tornistrami znajdziemy także modele na kółkach. Kółka są dyskretnie ukryte w dnie, a rączka do prowadzenia znajduje się zwykle w stelażu:

  • Tornister na kółkach Majewski ma trzy komory. Po obydwu jego stronach umieszczono kieszenie na drugie śniadanie i bidon. Porusza się na cichych kółkach, ma utwardzone dno oraz plecy. Do zestawu możemy dobrać dwukomorowy piórnik na akcesoria do pisania i rysowania.
  • Plecak na kółkach Frozen sprawdzi się do szkoły oraz na wycieczki i rodzinne wyprawy. Ma usztywniane plecy i regulowane szelki.

Plecaki dla fanek Anny i Elsy

Obecne konstrukcja plecaków niewiele różni się od tornistrów, ponieważ mimo faktu, że są lżejsze i wykonane z miękkich materiałów, często nadal posiadają profilowane, usztywniane plecy. Dostępne plecaki to m.in.:

  • Plecak szkolny Coriex 32 cm - sprawdzi się w szkole i na wycieczkach. Regulacja szelek sprawia, że nadaje się dla dzieci w każdym wieku. Dwie komory plecaka zamykają zamki błyskawiczne.
  • Oryginalny plecak Disney. Zgrabny i poręczny plecak waży niespełna 0,3 kilograma i ma wysokość 30 cm. Cechują go mocne szycia oraz pianka znajdująca się w paskach i plecach, która podnosi komfort noszenia pakunku.
  • Plecak PASO dla przedszkolaka. Waży 200 gramów i ma 28 cm wysokości. Całość zapinana jest na zamek błyskawiczny, który został ozdobiony dekoracyjnymi pullerami.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro