10 sposobów na piękny zapach w mieszkaniu
Zdaniem eksperta

10 sposobów na piękny zapach w mieszkaniu

Zapach jest jednym z czynników, na który zwracamy szczególną uwagę. Bardzo lubimy piękne i intensywne aromaty, które roztaczają się wokół nas. Warto zadbać o to, aby po wejściu do naszego mieszkania goście poczuli coś równie wspaniałego. Piękny zapach w domu jest oznaką porządku i higieny. Jak zadbać o to, aby w naszym mieszkaniu zawsze unosił się przyjemny aromat?

udostępnij

Agnieszka WieczorekAgnieszka Wieczorek / 21-02-2018

1. Odświeżacze powietrza ze sklepu

Odświeżacze powietrza stanowią bardzo popularny sposób na piękny zapach w mieszkaniu. Decydując się na tego typu rozwiązania, mamy do wyboru odświeżacze tradycyjne lub automatyczne. Do odświeżaczy tradycyjnych zaliczamy przede wszystkim produkty żelowe oraz kosmetyki w sprayu. Ich niewątpliwymi zaletami są łatwa dostępność oraz niska cena. Z kolei cechami charakterystycznymi dla odświeżaczy automatycznych są wbudowane systemy programowania, dzięki którym można ustawić czas rozpoczęcia pracy, a także częstotliwość rozpylania zapachu.

2. Domowe odświeżacze powietrza

Odświeżacze powietrza można bardzo łatwo przygotować w domu. W tym celu trzeba będzie nabyć: ładny, dekoracyjny pojemnik, sodę oczyszczoną oraz kilka kropel olejku zapachowego lub płynu do płukania tkanin. Jak przygotować domowy odświeżacz powietrza? Sodę oczyszczoną należy wsypać do pojemnika i dodać do niej kilka kropel substancji zapachowej. W ten sposób otrzymamy pochłaniacz brzydkich zapachów, a zarazem odświeżacz powietrza.

3. Świeże kwiaty

Wiosną i latem zyskujemy dodatkowe możliwości wprowadzenia do domu pięknych zapachów w postaci świeżych, polnych kwiatów. Nie tylko dostarczą one niepowtarzalnego aromatu, ale także udekorują pomieszczenie.