Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę
Zdaniem eksperta

10 sposobów na piękny zapach w mieszkaniu

Zapach jest jednym z czynników, na który zwracamy szczególną uwagę. Bardzo lubimy piękne i intensywne aromaty, które roztaczają się wokół nas. Warto zadbać o to, aby po wejściu do naszego mieszkania goście poczuli coś równie wspaniałego. Piękny zapach w domu jest oznaką porządku i higieny. Jak zadbać o to, aby w naszym mieszkaniu zawsze unosił się przyjemny aromat?

10 sposobów na piękny zapach w mieszkaniu

1. Odświeżacze powietrza ze sklepu

Odświeżacze powietrza stanowią bardzo popularny sposób na piękny zapach w mieszkaniu. Decydując się na tego typu rozwiązania, mamy do wyboru odświeżacze tradycyjne lub automatyczne. Do odświeżaczy tradycyjnych zaliczamy przede wszystkim produkty żelowe oraz kosmetyki w sprayu. Ich niewątpliwymi zaletami są łatwa dostępność oraz niska cena. Z kolei cechami charakterystycznymi dla odświeżaczy automatycznych są wbudowane systemy programowania, dzięki którym można ustawić czas rozpoczęcia pracy, a także częstotliwość rozpylania zapachu.

2. Domowe odświeżacze powietrza

Odświeżacze powietrza można bardzo łatwo przygotować w domu. W tym celu trzeba będzie nabyć: ładny, dekoracyjny pojemnik, sodę oczyszczoną oraz kilka kropel olejku zapachowego lub płynu do płukania tkanin. Jak przygotować domowy odświeżacz powietrza? Sodę oczyszczoną należy wsypać do pojemnika i dodać do niej kilka kropel substancji zapachowej. W ten sposób otrzymamy pochłaniacz brzydkich zapachów, a zarazem odświeżacz powietrza.

3. Świeże kwiaty

Wiosną i latem zyskujemy dodatkowe możliwości wprowadzenia do domu pięknych zapachów w postaci świeżych, polnych kwiatów. Nie tylko dostarczą one niepowtarzalnego aromatu, ale także udekorują pomieszczenie.

4. Świeżo wyprane firanki

Z kolei jesienią i zimą – kiedy nie ma możliwości zbierania kwiatów – piękny zapach w mieszkaniu możemy zyskać dzięki świeżo wypranym firankom. To, jaki zapach wybierzemy, zależy już tylko od nas samych i naszych upodobań. Osiągniemy go dzięki zastosowaniu odpowiedniego płynu do płukania tkanin. Aby przedłużyć trwałość zapachu, warto sięgnąć po produkty dobrych marek.

5. Nawilżacze powietrza

Dbanie o odpowiednie nawilżenie powietrza w mieszkaniu można połączyć z wprowadzeniem do niego niepowtarzalnego zapachu. Wystarczy dodać kilka kropel substancji zapachowej do nawilżacza i w ten sposób uzyskamy pożądany efekt.