10 prezentów innych niż wszystkie – jak zaskoczyć 7-, 8-latka?

10 prezentów innych niż wszystkie – jak zaskoczyć 7-, 8-latka?

Zbliżają się urodziny twojego siedmiolatka, chcesz czymś zaskoczyć dziecko, które właściwie już wszystko ma. Lego, lalki, domki, kuchenki, układanki, gry, komputer… Czy może być coś jeszcze, co sprawi dziecku radość? Tak, podpowiadamy!

udostępnij

Agnieszka DurskaAgnieszka Durska / 10-03-2015 / aktualizacja: 18-09-2017

Urodziny dziecka to dziś wyzwanie. Kupienie oryginalnego prezentu, który sprawi przyjemność na dłużej, wcale nie jest proste. Atrakcyjne są zabawki elektroniczne, trudno przebić magię gier komputerowych i zainteresować siedmio-, ośmiolatka czymś innym. Zadania nie ułatwia nieustanny wyścig między dziećmi o to, które ma coś lepszego niż inne. To niestety naturalne i nie da się tego uniknąć. Rozmawiaj z synem lub córką, że takie ściganie się z rówieśnikami do niczego nie prowadzi. Staraj się uczyć dziecko, że najlepsze prezenty są dane z serca i wcale nie muszą być „naj” w każdej kategorii, by koledzy i koleżanki umierali z zazdrości. Jednak najlepsze prezenty to te, które wymagają od rodzica wspólnej zabawy z dzieckiem. W codziennym zabieganiu dzieciom najbardziej brakuje naszej obecności. Oto prezenty, które zaskoczą dziecko.

1. Deskorolka – bądź aktywny z dzieckiem

Oderwij dziecko od komputera! Podaruj mu zdrowie i aktywność. Deskorolka to superzabawa. Wyjdźcie na dwór, możecie wspólnie uczyć się jeździć. Pamiętaj tylko o ochraniaczach i kasku. Bez tego ani rusz. To doskonały prezent i dla chłopaków, i dziewczyn. Deskorolka może być przecież… różowa!

2. Rolki

Jeśli nie deskorolka, to rolki lub wrotki. Każda zachęta, by wyjść na dwór, jest dobra.

3. Łamigłówki dla dzieci