Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

10 prezentów innych niż wszystkie – jak zaskoczyć 7-, 8-latka?

Dziecko w wieku wczesnoszkolnym ma już swoje upodobania, dlatego jeśli w nie trafisz z prezentem, z pewnością będzie nim zachwycone.

10 prezentów innych niż wszystkie – jak zaskoczyć 7-, 8-latka?

Przed zakupem prezentu porozmawiaj z solenizantem. Zapytaj, czego lubi słuchać, co lubi robić w wolnym czasie. To pomoże w wyborze prezentu idealnego!

1. Spirograf – kreatywne projektowanie

Fot. Hasbro

Siedmio- i ośmiolatek mogą już poznawać skomplikowany świat matematyki. Umożliwia im to spirograf. Przyrząd do kreślenia krzywych, takich jak hipotrochoida czy epicykloida, to idealny prezent dla dziecka 7-letniego. Nie tylko wchodzi ono w świat przestrzennej geometrii, ale też ćwiczy rękę i rozwija umiejętności malarskie. Spirograf w formie zabawki opatentowała marka Hasbro. Do wyboru są mniej lub bardziej skomplikowane zestawy, a nawet zaawansowany, w walizeczce.

2. Bluza Brawl Stars

Kreskówki i gry to gorący temat rozmów dzieci w wieku szkolnym. Podobnie jak starsze pokolenie, również one mają swoich idoli, a jednymi z pozostających na topie są bohaterowie Stars Brawl. Jeśli solenizant jest fanem Jessie, Colta lub Leona (tego najczęściej), to bluza Brawl będzie dla niego wspaniałym prezentem. A jeśli ten trop jest raczej nietrafiony, zorientuj się, kogo podziwia, i kup bluzę ozdobioną obrazkiem z ulubionej gry, serialu czy kojarzącym się z ukochanym zespołem.

3. Być jak Wilhelm Tell

Fot. Nerf

Strzelanie do celu to świetna zabawa, a przy okazji trening koncentracji. Kusza to fajny pomysł na prezent dla 7- i 8-latka, i to nie tylko płci męskiej. Merida Waleczna pokazuje, że strzelać z łuku czy z kuszy mogą nie tylko chłopcy! Najlepsza, bo też najtrwalsza, będzie kusza drewniana, a doskonałą zabawę może zapewnić kusza na zombie.

4-5. Oryginalne na topie – nowości Lego

Fot. Lego

Prezent dla 7-latka 2020 to np. nowość z katalogu Lego. Dla dziewczynek może to być Butik Emmy, w którym Andrea i Emma zapraszają do zabawy modą.

Fot. Lego

Dla chłopca sprawdzi się nowość z serii „Star Wars” lub Ninjago, np. „Podróż do Lochów Czaszki”.

6. Alternatywa dla komputera – planszówka przygodowa

Fot. Trefl

Dziecko w każdym wieku ucieszy się z prezentu, który pozwoli mu spędzać czas wspólnie z przyjaciółmi lub z rodzicami. Prezentem dla 7-latka w cenie nieprzekraczającej 50 zł może być przygodowa gra planszowa, w której ma do przejścia misję. Warto polecić serię Dr Knizia, z którym zwiedzamy podziemia albo udajemy się z misją w kosmos.

7. Wall-e jest wśród nas

Fot. Green science

Skoro jesteśmy przy temacie kosmosu, czy pamiętacie słodkiego robota Wall-ego? Zróbcie sobie seans z tym kultowym filmem, a 7- lub 8-latek będzie nim zachwycony! Podobnie jak w zachwyt wprawi go prezent w formie solarnego robota, który jest zasilany energią słoneczną i pod jej wpływem rusza się, a czasami robi fantazyjne sztuczki, np. potrafi wspinać się po linie!

8. Dla fana muzyki – topowe słuchawki bezprzewodowe

Fot. JBL

Dziecko w wieku wczesnoszkolnym powoli kształtuje swój gust muzyczny. Ma ulubionych wykonawców, a na pewno uwielbia od czasu do czasu odciąć się od świata i posłuchać ulubionych kawałków. Ze słuchawkami na Bluetooth będzie to mógł zrobić swobodnie i w dodatku trochę przyszpanować – to się liczy w towarzystwie!

9. Zestaw doświadczalny – Mały chemik

Fot. Clementoni

Jeśli chcesz z prezentem przemycić nieco treści edukacyjnych, postaw na zestaw doświadczalny Mały chemik. To minilaboratorium pozwoli dziecku wcielić się w chemika. Jest tu wszystko, czego potrzebuje do pracy: pipeta, probówki, okulary ochronne, papier do filtrowania i bezpieczne substancje do samodzielnych doświadczeń, do których jest też szczegółowa instrukcja. Idealny prezent dla 7-latka – edukacyjny i zapewniający wspaniałą zabawę.

10. Odkrywanie mikrokosmosu

Fot. Clementoni

Pozostając na ścieżce edukacji, proponujemy nietypowy prezent dla 7-latka, a mianowicie mikroskop. Model dla dzieci można kupić już za ok. 50 zł, i to z zestawem probówek. Kiedy dziecko złapie bakcyla, można dokupywać probówki, a nawet robić je wspólnie z nim, co zwiększy atrakcyjność zabawy.

Przedstawione pomysły na prezent dla 8-latka to upominki zupełnie inne niż wręczane standardowo. Zamiast kolejnego sterowanego samochodu lub gry komputerowej wybierz coś, co pozwoli dziecku nie tylko dobrze się bawić, ale także wesprze jego rozwój. Podążaj za jego pasją lub zainteresowaniami, a na pewno sprawisz mu wielką radość prezentem!

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro