10 prezentów innych niż wszystkie – jak zaskoczyć 13-latka

10 prezentów innych niż wszystkie – jak zaskoczyć 13-latka

Kiedy dziecko przekracza 10 lat, zaczyna wchodzić w nastoletni okres, który wiąże się nie tylko ze zmianą myślenia, zmianą zachowań, ale także upodobań. To, co jeszcze dwa lata temu było uwielbiane, już dawno przeszło do lamusa. Tak też się dzieje w kwestii prezentów. Jakie upominki będą trafione? Poniżej sprawdzone propozycje dla chłopca i dziewczynki.

udostępnij

Karina MączyńskaKarina Mączyńska / 06-04-2019

Dziecko, które wkracza w nastoletni okres, zmienia swój punkt widzenia, jak również myślenia i to na wielu płaszczyznach. Tak też jest w przypadku prezentów. Z okazji urodzin, pomyślnie zdanego egzaminu, a może tak po prostu, za dobre sprawowanie? Niezależnie od powodu, każdy rodzic ma prawo obdarować swoje dziecko. Dlatego przygotowaliśmy zestaw propozycji na dobre zabawki dostosowane do wieku twojego dziecka i jego potrzeb.

1. Rozciągliwy meteor z kosmitami

Asteroidy i nieziemskie istoty to jeden z lepszych duetów, który pojawił się na rynku już jakiś czas temu pod postacią zabawek dla dzieci. Na czym się opiera jego fenomen? Ta szara asteroida jest wypełniona dziurami, przez które pozaziemskie istoty dają się przeciskać. Brzmi abstrakcyjnie? Być może, ale za to świetnie wspiera rozwój zmysłów, w tym dotyku i wzroku.

2. Gra Dobble-Rebel

Dobble-Rebel to nic innego jak zestaw mini-gier dla osób w każdym wieku. Ta idealnie dobrana kompozycja sprawia, że świetnie odnajdzie się w niej zarówno sześciolatek, nastolatek, który przekroczył już wiek 13 lat, ale i każda osoba dorosła, której zależy na spędzaniu czasu ze swoją pociechą. Tutaj nie liczą się umiejętności ani tym bardziej wiedza. Dobble-Rebel ma za zadanie otworzyć umysł, gdzie główną rolę odgrywa spostrzegawczość, refleks i koncentracja.

3. Logic Cards

Łamigłówki na prezent? Dlaczego nie! Zwłaszcza kiedy w grę wchodzą „Logic Cards – łamigłówki zapałczane”. W tym przypadku mamy do wyboru 50 ciekawych propozycji, które wpłyną na zaostrzenie wyobraźni i kreatywności u każdego dziecka. Czym się wyróżniają te łamigłówki na tle innych? Dużą zaletą są trzy różne poziomy trudności. Dzięki temu każde dziecko z pewnością znajdzie coś dla siebie.

4. Gra zmiennicy

„Gra zmiennicy” to propozycja, która od kilku sezonów cieszy się dużą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ ta gra planszowa inspirowana jest niezwykle popularnym serialem telewizyjnym, w reżyserii Stanisława Barei. Zastanawiasz się skąd ten zachwyt? Zmiennicy to przede wszystkim ciekawa, dynamiczna rozgrywka, proste zasady, a także emocjonująca rywalizacja.

5. Gra pozorów

Oryginalna i nietuzinkowa. Taka właśnie jest „Gra pozorów”. Rozgrywka ma na celu wyłożenie na stół wszystkich swoich kart. To, co ją wyróżnia to szybkość w działaniu i spostrzegawczość. Nie bez powodu mówi się, że gra oparta jest na efekcie Johna Ridleya Stroopa - nie wszystko jest takie, jakie się wydaje. Brzmi intrygująco?

6. Food Truck

Kolejna propozycja na ciekawy prezent dla dzieciaka to gra „Food Truck”. Zostań właścicielem i decyduj, co chcesz sprzedawać, co ci się opłaca, a przede wszystkim zdobywaj więcej zamówień niż swój przeciwnik, czyli konkurencja. Ciekawa propozycja na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi.

7. Magiczne Mozaiki

"Magiczne Mozaiki" to wyjątkowa propozycja dla dzieci, nastolatków, ale i dorosłych. Tutaj spotyka się kreatywność, połączona z edukacją, a to wszystko dzięki samodzielnemu tworzeniu rozmaitych wzorów i obrazów. Do dyspozycji jest plansza z dużą ilością otworów, gdzie należy umieścić kolorowe elementy. Pamiętaj, że do wyboru mamy niezliczoną ilość kombinacji – dzięki temu można zaczynać zabawę od nowa.

8. Wszystko albo nic

A gdyby tak odnieść wspólne zwycięstwo, a może wprost przeciwnie – wspólną przegraną? „Wszystko albo nic” to gra, która opiera się na współpracy. Jej celem jest spełnianie zadań opisanych na kartach. Choć z pozoru wydają się być proste, to jednak wcale tak nie jest. Dodatkowo podczas gry nie ma możliwości komunikowania się ze sobą na temat wykładanych kart, kolorów i wartości, a to znacznie utrudnia wykonanie poleceń.

9. Emocje

Emocje towarzyszą każdemu z nas. Radość, smutek, złość, gniew, miłość, niepokój – to tylko kilka z nich. Niekiedy potrafimy je stłumić, innym razem dajemy się im ponieść. Tak już jesteśmy skonstruowani. Najważniejsze jednak jest to, aby potrafić o nich rozmawiać. I tutaj przyda nam się gra „Emocje”. Dzięki niej będziemy mogli poznać nie tylko samego siebie, ale i bliskie osoby oraz otoczenie, w jakim się znajdujemy. Ta psychologiczna zabawa przyda się każdemu – bez względu na wiek.

10. Tagi

Ostatnia propozycja, która przypadnie do gustu każdemu nastolatkowi to gra „Tagi”. W dobie social media, wymyślanie tagów jest na porządku dziennym. Zastanawiasz się, na czym to polega? Każdy z uczestników musi zebrać jak najwięcej kolorowych kulek, które umieszczone są na planszy. Aby tak się stało, należy wymyślać hasła, zaczynające się na podaną literę początkową i konkretną kategorię. „Tagi” to przyjemna rozgrywka, w której trenujemy umysł i zdolności językowe.

Przed tobą zakup prezentu dla nastolatka, ale nie wiesz czym się kierować? Czy postawić na grę komputerową, hulajnogę czy sięgnąć po sprawdzone gry planszowe? Wybór jest oczywisty. Nie ma nic lepszego niż wspólne spędzanie czasu w gronie przyjaciół i najbliższych. A zatem weź pod uwagę powyższe propozycje. Z nimi zabawa gwarantowana.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro