10 prezentów innych niż wszystkie – jak zaskoczyć 11-latka

10 prezentów innych niż wszystkie – jak zaskoczyć 11-latka

Niezależnie od tego, czy chodzi o chłopca lub dziewczynkę, wiek 11 lat to czas zmian, który pojawia się u każdego dziecka. To właśnie wtedy najszybciej rozwija się sprawność fizyczna, a także logiczne myślenie. Niestety, jest to też moment, kiedy dziecko nie chce być już traktowane jak maluch. Jaki prezent będzie dla niego odpowiedni? Nie wiesz jak zaskoczyć 11-latka? Poniżej kilka sprawdzonych propozycji.

udostępnij

Karina MączyńskaKarina Mączyńska / 25-03-2019

11 lat to szczególny okres u dzieci – to właśnie wtedy rozwijają się niezwykle szybko. Dlatego nie ma co się dziwić, że ciężko jest wybrać odpowiedni prezent dla dziecka w tym wieku. Dla chłopca czy dziewczynki? Sprawdź poniższe propozycje, a z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego i dla jednego, i dla drugiego.

Prezenty dla 11 latka – jak go zaskoczyć?

Gry planszowe – pierwsza propozycja, która z pewnością przypadnie do gustu zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom to gry planszowe. Rozwijają zdolność logicznego myślenia, a przy tym stanowią świetną formę spędzania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Na rynku dostępnych jest wiele gier, ale w przypadku dopasowania ich pod kątem 11-latka, warto zwrócić szczególną uwagę na Scrabble, Monopoly czy też Rummikub, który zyskał dużą popularność w ostatnim czasie.

Puzzle 3D i różne klocki – kolejna propozycja prezentu to produkty, które można idealnie dopasować do określonych zainteresowań każdego dziecka, niezależnie od wieku. Są to klocki i różnego rodzaju puzzle. Mogą być w tradycyjnej wersji albo 3D – możliwości jest naprawdę wiele.

Rolki lub wrotki – wiosna za pasem, dlatego warto pomyśleć również o aktywności na świeżym powietrzu. Ciekawym pomysłem dla dzieci będą rolki albo jak kto woli – wrotki. Jeden i drugi wariant zapewni świetną zabawę z przyjaciółmi, a przy tym wpłynie na koordynację ruchową.

Modele do sklejania i zestawy do robienia biżuterii – dziecko, które przekracza wiek 10+ ma nie tylko swoje szczególne upodobania, ale przede wszystkim zaczyna nabywać wielu cech, niezbędnych w późniejszym funkcjonowaniu. Do tego grona zalicza się cierpliwość i dokładność, którą można w łatwy sposób wypracować za pomocą modeli do sklejania i zestawów do robienia biżuterii.

Drony – doskonałym pomysłem na prezent będą sterowane zabawki, w tym między innymi drony. Ta forma rozrywki zapewni niezwykłe przeżycia zarówno dla malucha, jak i 11-latka, który szuka ciekawych doznań, a przy tym będzie mógł spędzić czas z przyjaciółmi, czy też rodzicami.

Zmywalne tatuaże – a teraz coś dla dzieci, które lubią się wyróżniać. Zwłaszcza małe księżniczki powinny być zadowolone. Zmywalne tatuaże, bo to o nich mowa, podbijają serca dzieciaków. Z uwagi na różnorodność na rynku, można z łatwością dopasować je do wieku i upodobań. Największa zaleta? Są świetną zabawą i pamiątką, a do tego łatwo jest je zrobić, a następnie łatwo zmyć. Czy może być coś lepszego? Sprawdź i przekonaj się, z jak dużym entuzjazmem się spotkasz po obdarowaniu dziecka takim prezentem.

Farby do malowania na szkle – a co, jeśli 11-latek ma zdolności artystyczne? Wtedy warto skupić się na prezencie, który pomoże realizować pasję i hobby. Farby do malowania na szkle to jedna ze sprawdzonych propozycji na rozwijanie wyobraźni i kreatywności u dzieci. Można je spotkać w wersji pisaków, co jest bardzo wygodne, i oprócz szkła, malują także na ceramice i plastiku.

Łamigłówki – oprócz gier planszowych, zawsze warto wziąć pod uwagę wszelkiego rodzaju łamigłówki. Jedną z najbardziej popularnych jest kostka Rubika. Znana każdemu, ale niejednej osobie potrafiła przysporzyć wiele trudności. Pamiętasz frajdę z układania? Ten prezent okaże się trafiony niezależnie od wieku, a co więcej – stanie się okazją do wspólnego spędzania czasu w gronie przyjaciół i rodziny.

Hulajnoga – kolejny, sprawdzony pomysł to zakup hulajnogi. Ten sprzęt przykuje uwagę dziecka, a zwłaszcza tego, który na co dzień preferuje wszelkie aktywności na świeżym powietrzu. Mając w posiadaniu taki sprzęt, dziecko będzie mogło się szybko i sprawnie przemieszczać z miejsca na miejsce, a przy tym każde wyjście z domu stanie się dla niego niezapomnianym przeżyciem.

Rower – była mowa o hulajnodze, dlatego w tym zestawieniu nie może zabraknąć również roweru. Ten pomysł okaże się zawsze sprawdzony, jeśli chodzi o prezent dla 11-latka. Zwłaszcza gdy zależy nam na tym, aby nie został szybko zapomniany, a wprost przeciwnie – ma za zadanie posłużyć przez długi czas, a okoliczność pozwala na przeznaczenie większego budżetu.

Dzieci w wieku 11 lat są bardzo aktywne, ale jednocześnie bardzo trudne i wymagające – pod wieloma względami, również w kwestii prezentów. Nie wiesz jak zaskoczyć 11-latka? Weź pod uwagę powyższe propozycje, a z pewnością uda ci się uzyskać zamierzony efekt.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro