10 polecanych par nart dla czterolatka

10 polecanych par nart dla czterolatka

Wybór nart dla dziecka wcale nie jest łatwy. Znając zasady, którymi należy się kierować (odpowiednia długość, łatwość w prowadzeniu, wiązania, buty), jesteśmy o krok bliżej od podjęcia decyzji. Podpowiadamy, jakim modelom nart dla początkującego amatora śniegowego szaleństwa się przyjrzeć.

udostępnij

Ewa RycerzEwa Rycerz / 01-03-2018

Rossignol JR Baby

Jeśli już na początku przygody z nartami chcesz zafundować dziecku profesjonalny sprzęt z wbudowanymi mocowaniami butów, wybierz ten marki Rossignol. Narty JR Baby mają wbudowany profil Junior Rocker, dzięki czemu dają się łatwiej prowadzić nawet w terenie i zmiennej rzeźbie. Sprawia on, że dziecko łatwiej inicjuje skręty i kontroluje tor jazdy. Cena? Ok. 520 zł.

Atomic Redster

Model Redster marki Atomic przeznaczony jest dla dzieci pomiędzy 3. a 5. rokiem życia. Narty wyposażono w technologię Bend-X, która ma ułatwiać robienie postępów. Bend-X to strefa umieszona pod wiązaniami, która sprzyja łatwiejszym zjazdom poprzez wygięcie nart. Funkcje Race Rocker oraz V-shape pomagają inicjować skręt. Cena? Ok. 550 zł.

Volkl Racetiger Junior

Narty Racetiger przeznaczone są zarówno dla początkujących, jak i średniozaawansowanych miłośników białego szaleństwa. Posiadają kompozytowy rdzeń oraz profil Tip Rocker. Lekkie i solidne, z mocowaniami. Cena? Ok. 350 zł.

Fisher Race Jr

Model Race marki Fisher wyposażony został, podobnie jak seniorski odpowiednik, w system Rocker. Dzięki niemu narty zapewniają krótszy kontakt z podłożem. Narty mają wbudowany system Air Power raz Fiber Tech, które sprzyjają łatwiejszej i sprawniejszej jeździe. Zaletą jest też pokryta "skórą węża" powierzchnia narty. Przez to jest ona bardziej odporna na zadrapania. Cena? Ok. 800 zł.

Salomon X-Race

Lekkie, zwrotne i szybkie narty, które pozwolą na kreślenie dokładnych łuków – tak o nartach Salomon X-Race pisze producent. Model został wyposażony w system Easy Flex, przez co narty są odpowiednie także dla tych najmłodszych i najlżejszych miłośników jazdy. Carve Rocker ułatwia wchodzenie w zakręty. Cena zależy od rozmiaru. Za najmniejsze zapłacimy ok. 500 zł.

Head Joy

To model zaprojektowany dla dziewczynek. Specjalny design pozwala małym narciarkom poczuć się księżniczkami na stoku, a technologia ERA 2.0, będąca kombinacją Rockera i profilu Camber dodaje energii podczas skręcania. Narty zapewniają stabilność w czasie zjazdu, ułatwiają inicjację wchodzenia w zakręt. Model Head Joy kupimy za ok. 600 zł.

Atomic Vantage Jr

Typowy model dziecięcy, wyposażony w konstrukcję Cap Fiber. Zapewnia ona wytrzymałość oraz trzymanie krawędzi podczas jazdy. Z kolei szerokie dzioby nart ułatwiają naukę jazdy i prowadzenia nart po śniegu. Model wykonany z włókien szklanych zapewnia odpowiednie przyspieszenie. Cena? Ok. 500 zł.

Rossignol Fun Girl

Narty Rossignol Fun Girl to model typowo dziewczęcy, przystosowany do montażu wiązań dziecięcych. Narty są lekkie i stabilne. Idealne do nauki pierwszych skrętów. Te najmniejsze ich rozmiary pasują do butów o długości od 19,5 cm do 25,5 cm. Model ma konstrukcję Power Turn Rocker, dzięki której narty inicjują skręty. Cena zależy od rozmiaru i waha się w okolicach 600 zł.

Hamax

Jeśli szukasz nart dla czterolatka, który dopiero uczy się stawiać pierwsze kroki na stoku, te będą odpowiednie. Zestaw marki Hamax uczy równowagi i zachęca do nauki zjeżdżania i szusowania. W komplecie para nart, wiązania oraz kijki. Cena? Ok. 150 zł.

Nordica Team GT Fastrack

Model nart zjazdowych przeznaczony dla dzieci. Odpowiednie dla początkujących i doświadczonych narciarzy. Posiadają konstrukcję ENERGY FRAME CA, która ułatwia szusowanie po białym puchu. System sprawia, że dziecku łatwiej zainicjować skręt oraz manewrować nartami. Cena? Za narty Nordica Team GT Fastrack Junior zapłacimy ok. 800zł.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro