10 polecanych par nart dla czterolatka

10 polecanych par nart dla czterolatka

Wybór nart dla dziecka wcale nie jest łatwy. Znając zasady, którymi należy się kierować (odpowiednia długość, łatwość w prowadzeniu, wiązania, buty), jesteśmy o krok bliżej od podjęcia decyzji. Podpowiadamy, jakim modelom nart dla początkującego amatora śniegowego szaleństwa się przyjrzeć.

udostępnij

Ewa RycerzEwa Rycerz / 01-03-2018

Rossignol JR Baby

Jeśli już na początku przygody z nartami chcesz zafundować dziecku profesjonalny sprzęt z wbudowanymi mocowaniami butów, wybierz ten marki Rossignol. Narty JR Baby mają wbudowany profil Junior Rocker, dzięki czemu dają się łatwiej prowadzić nawet w terenie i zmiennej rzeźbie. Sprawia on, że dziecko łatwiej inicjuje skręty i kontroluje tor jazdy. Cena? Ok. 520 zł.

Atomic Redster

Model Redster marki Atomic przeznaczony jest dla dzieci pomiędzy 3. a 5. rokiem życia. Narty wyposażono w technologię Bend-X, która ma ułatwiać robienie postępów. Bend-X to strefa umieszona pod wiązaniami, która sprzyja łatwiejszym zjazdom poprzez wygięcie nart. Funkcje Race Rocker oraz V-shape pomagają inicjować skręt. Cena? Ok. 550 zł.

Volkl Racetiger Junior

Narty Racetiger przeznaczone są zarówno dla początkujących, jak i średniozaawansowanych miłośników białego szaleństwa. Posiadają kompozytowy rdzeń oraz profil Tip Rocker. Lekkie i solidne, z mocowaniami. Cena? Ok. 350 zł.

Fisher Race Jr

Model Race marki Fisher wyposażony został, podobnie jak seniorski odpowiednik, w system Rocker. Dzięki niemu narty zapewniają krótszy kontakt z podłożem. Narty mają wbudowany system Air Power raz Fiber Tech, które sprzyjają łatwiejszej i sprawniejszej jeździe. Zaletą jest też pokryta "skórą węża" powierzchnia narty. Przez to jest ona bardziej odporna na zadrapania. Cena? Ok. 800 zł.

Salomon X-Race

Lekkie, zwrotne i szybkie narty, które pozwolą na kreślenie dokładnych łuków – tak o nartach Salomon X-Race pisze producent. Model został wyposażony w system Easy Flex, przez co narty są odpowiednie także dla tych najmłodszych i najlżejszych miłośników jazdy. Carve Rocker ułatwia wchodzenie w zakręty. Cena zależy od rozmiaru. Za najmniejsze zapłacimy ok. 500 zł.

Head Joy

To model zaprojektowany dla dziewczynek. Specjalny design pozwala małym narciarkom poczuć się księżniczkami na stoku, a technologia ERA 2.0, będąca kombinacją Rockera i profilu Camber dodaje energii podczas skręcania. Narty zapewniają stabilność w czasie zjazdu, ułatwiają inicjację wchodzenia w zakręt. Model Head Joy kupimy za ok. 600 zł.

Atomic Vantage Jr

Typowy model dziecięcy, wyposażony w konstrukcję Cap Fiber. Zapewnia ona wytrzymałość oraz trzymanie krawędzi podczas jazdy. Z kolei szerokie dzioby nart ułatwiają naukę jazdy i prowadzenia nart po śniegu. Model wykonany z włókien szklanych zapewnia odpowiednie przyspieszenie. Cena? Ok. 500 zł.

Rossignol Fun Girl