10 najmodniejszych akcesoriów na biurko
Zdaniem eksperta

10 najmodniejszych akcesoriów na biurko

Czy to w domu, czy też w pracy, należy mu się odrobina uwagi. W końcu spędzamy przy nim zazwyczaj kilka godzin dziennie. Zadbaj o swoje biurko i dopieść je modnymi dodatkami. Nie gwarantujemy, że zmotywują Cię do pracy, ale z nimi na pewno będzie ona milej upływać.

udostępnij

Katarzyna DumińskaKatarzyna Dumińska / 16-10-2019

2 w 1

Lampa biurkowa z bezprzewodową ładowarką to nowoczesna propozycja dla wielbicieli funkcjonalnych rozwiązań. Minimalistyczny design wpasuje się w każdą biurową przestrzeń. Drewniana podstawka z wbudowaną ładowarką pozwoli na regenerację baterii Twojego smartfona podczas pracy. Nie musisz martwić się przynajmniej kabel do telefonu. Mało tego, w podstawie lampki znajdziesz dodatkowy port USB, co pozwoli na ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie.

Uwaga! Ładowanie bezprzewodowe możliwe jest tylko przy użyciu telefonów z wbudowaną funkcją takiego ładowania baterii. Jeżeli Twoje urządzenie jej nie posiada, nic straconego – na rynku znajdziesz przeznaczone do tego nakładki.

Chaos kontrolowany

Biurowe akcesoria bywają trudne w przechowywaniu, szczególnie spinacze. Wszędzie ich pełno, a kiedy są potrzebne, to nigdzie ich nie ma. Znasz to, prawda? W ich uporządkowaniu pomoże ten uroczy ptaszek – magnes na spinacze. Klipsy przytwierdzone do jego powierzchni utworzą fantazyjną kompozycję na wzór piór. Tak pomysłowy i stylowy gadżet mógł powstać tylko pod szyldem Alessi.

Ilość zadań do wykonania bywa przytłaczająca. W ferworze obowiązków o wielu z nich możemy zapomnieć. Organizacyjny chaos potrafi zgasić nawet tych najbardziej gorliwych, dlatego w pracy warto przyjąć strategię i odpowiednio rozplanować zadania. Dzięki temu zawsze będziesz wiedzieć, co jest do wykonania i nic nie umknie Twojej uwadze, a to szybko odbije się na skuteczności. Jak to zrobić? Znamy prosty sposób.

3

  • Przygotuj tablicę, np. korkową i podziel ją na 4 kolumny: (1) do zrobienia; (2) w trakcie; (3) do sprawdzenia; (4) gotowe.
  • Wypisz swoje zadania na kolorowych samoprzylepnych kartkach – po jednym zadaniu na kartkę. Kolory wykorzystaj do określenia ich wagi, od tych najbardziej priorytetowych po luźne kwestie do rozważenia w wolnej chwili.
  • Każde nowe zadanie umieść w kolumnie pierwszej i przesuwaj zgodnie ze statusem postępu pracy nad nim.
  • Na początku każdego dnia pracy weryfikuj układ zadań, przesuwając na górę te, które powinny zostać wykonane w pierwszej kolejności.

W ten sposób swoją pracę możesz zorganizować również wirtualnie. Wystarczy prosty program, w którym przygotujesz tabelę, a poszczególne jej komórki przeznaczysz na zadania. Nie zapomnij o oznaczaniu ich odpowiednimi kolorami.

Nerwy na wodzy

Stresujący dzień w pracy każdemu może się przytrafić. Sztuką jest nie dać się wyprowadzić z równowagi. Jak sobie pomóc? Kilka głębszych oddechów, liczenie do 100… uprawianie ogródka. I to nie byle gdzie, bo na własnym biurku! Zagrabianie piasku i tworzenie kompozycji w miniaturowym ogródku zen ma za zadanie ukoić nerwy oraz zrelaksować. Jego zielone elementy pozytywnie wpłyną również na koncentrację. To świetny pomysł na urodzinowy prezent dla współpracownika.

5

Jest akcja, jest reakcja

Wahadło Newtona już od lat sprawdza się w roli gadżetu na biurko. Jednostajny rytm odbijających się od siebie metalowych kul sprzyja skupieniu. Kto wie, może natchnie Cię do wielkich rzeczy…

Pod ciężarem historii

Jeszcze do niedawna nieodłączny element każdego biurkowego blatu. Dzisiaj przycisk do papieru to modny gadżet, nierzadko wykorzystywany do dekoracji. Zatopiony w jego szklanej masie świat kryje niejedną tajemnicę, szczególnie kiedy wybierzemy antykwaryczny okaz. Kto wie, jakie ważne dokumenty pod nim leżały?

4

Do zapamiętania

Czasami warto na chwilę przerwać pracę i odpłynąć myślami w drugim kierunku, na przykład do wspomnień o ostatnich wakacjach. Metalowa ramka ze spinaczami zawieszona nad biurkiem to świetne miejsce na wyeksponowanie ulubionych fotografii. Zmieszczą się na niej również notatki i wszystkie ważne do zapamiętania informacje. Dzięki praktycznym klipsom łatwo wymienisz jej zawartość.

Na zawsze

Ten kalendarz nigdy się nie kończy. Podczas gdy jego papierowe wersje co roku musisz zastępować nowymi, w tym przestawiasz tylko kolejne elementy. Nie bez powodu nazywa się więc wiecznym kalendarzem. Świetny gadżet nie tylko na biurko!

2

Porządek musi być

Niektórzy twierdzą, że podstawą efektywnej pracy jest ład na biurku. Chaos rozprasza naszą uwagę, a na znalezienie potrzebnych materiałów tracimy zbyt dużo czasu. Dlatego dzień pracy najlepiej zacząć od małych porządków na blacie biurka. Minimalistyczny organizer utrzyma w ryzach wszystkie niesforne karteczki, długopisy, taśmy i spinacze. No niestety, koniec wymówek – teraz pozostaje już tylko pracować.

Ze skupieniem podczas pracy jest jak z powietrzem przebitego balona – szybko uchodzi. Aby zagwarantować sobie pełną koncentrację na wykonywanym zadaniu, warto skorzystać z metody pomodoro. Polega ona na 25-minutowych seriach pracy, podzielonych krótkimi przerwami, które pozwalają umysłowi odpocząć, zregenerować się i wrócić do stanu pełnej koncentracji. Zobacz, jak to działa.

6

  1. Przygotuj wszystkie zadania do wykonania na dany dzień. Wyznacz te, którymi musisz się zająć w pierwszej kolejności.
  2. Ustaw alarm budzika lub kuchennego minutnika i pracuj w pełnym skupieniu przez 25 minut.
  3. Przerwij pracę, kiedy zadzwoni dzwonek.
  4. Odpocznij przez 5 minut. Staraj się nie myśleć w tym czasie o pracy.
  5. Powtórz 30 minutową serię pracy i przerw jeszcze cztery razy.
  6. Zrób sobie dłuższą, 15-minutową przerwę.

Wielkie dzieło

O tych notesach mówi cały świat. Według legendy notatników Moleskine miał używać sam Hemingway. Prawda to czy nie, są perfekcyjne w swojej oszczędnej formie. Długopis aż sam rwie się do pisania po tych delikatnych kartkach koloru kości słoniowej. Włoską markę pokochały miliony miłośników analogowego prowadzenia zapisków na całym świecie. To stylowy gadżet na biurko i do torebki.

W starej szkole

Pamiętasz jeszcze jak to jest pisać piórem? Wymień długopis na kultowy model od Kaweco. Ich charakterystycznego kształtu nie da się pomylić z żadnym innym. Modne pastele, elegancka czerń, ekskluzywne złoto lub awangardowe neony – które wybierzesz? Dzięki kompaktowym rozmiarom zabierzesz je ze sobą, gdzie tylko chcesz.

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro