Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

10 najlepszych preparatów do czyszczenia skórzanych mebli

Do czyszczenia skórzanych mebli nie wystarczy wilgotna ściereczka. Niezbędny będzie profesjonalny preparat. Przedstawiamy 10 najlepszych środków do pielęgnacji tapicerki ze skóry naturalnej.

10 najlepszych preparatów do czyszczenia skórzanych mebli

O czym warto pamiętać?

Do pielęgnacji naturalnej skóry nie należy używać płynu do mycia naczyń, mydła ani żadnych domowych detergentów, ponieważ mogą uszkodzić jej strukturę. Ten rodzaj materiału jest dość wymagający i potrzebuje szczególnej uwagi. Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie kupno specjalnego preparatu do czyszczenia skórzanej tapicerki meblowej. W sklepach znajdziemy środki przeznaczone do różnych gatunków skóry – gładkiej, anilinowej, semianilinowej oraz zamszowej – które różnią się zawartością składników aktywnych, sposobem działania oraz ceną. Wybierając jeden z nich, należy się upewnić, czy będzie się nadawał do mycia posiadanych przez nas mebli i przetestować niewielką ilość środka na niewidocznej na co dzień części tapicerki. Warto pamiętać, że do czyszczenia mebli skórzanych wykorzystujemy wyłącznie miękkie szmatki oraz szczotki o delikatnym włosiu, a przed rozpoczęciem pracy dokładnie odkurzamy wszystkie zakamarki. Zabrudzenia pojawiające się na skórze należy usuwać niezwłocznie, tak aby nie wnikały w strukturę materiału. Zlikwidowanie uciążliwych plam może niestety wymagać pomocy fachowca.

Top 10 środków czyszczących

Na rynku jest minimum kilkadziesiąt różnych preparatów do czyszczenia praktycznie każdego rodzaju tapicerki skórzanej. Mają postać mleczka, wosku, kremu, balsamu oraz nasączanych chusteczek i działają podobnie, dlatego trudno wybrać taki, który będzie w pełni odpowiadał naszym potrzebom. Aby nieco rozjaśnić temat, przedstawiamy 10 najlepszych środków do pielęgnacji mebli wykonanych ze skóry.

  • Mleczko Astonish.Niezwykle skuteczny oraz łatwy w użyciu środek w formie mleczka przeznaczony do czyszczenia skóry. Wnika głęboko w strukturę materiału i przywraca mu naturalny wygląd. Ma również działanie nabłyszczające oraz nawilżające. Preparat wyprodukowany w Anglii. Pojemność: 235 ml. Cena: od 6,50 zł.
  • Ściereczka Furniture Clinic. Kieszonkowy preparat do usuwania zabrudzeń ze skórzanych mebli. Miękka chusteczka nasączona środkiem myjącym szybko usuwa plamy z jedzenia, ślady palców, kurz oraz inne zanieczyszczenia. Preparat wystarczy stosować raz w tygodniu. Cena: 5 zł.
  • Płyn Tarrago Cleaner. Uniwersalny środek do czyszczenia skór licowych, lakierowanych, gładkich, a także zamszu oraz nubuku. Produkt jest bezbarwny, dzięki nadaje się do wszystkich kolorów tapicerki skórzanej. Skutecznie usuwa zabrudzenia z mebli, galanterii skórzanej, obuwia oraz odzieży. Pojemność: 125 ml. Cena: od 18,90 zł.
  • Mleczko Poliboy. Środek do czyszczenia, pielęgnacji oraz konserwacji wszystkich typów skór. Idealny do skóry gładkiej, szorstkiej, ziarnistej oraz kolorowej. Intensywnie pielęgnuje tapicerkę skórzaną, przywraca jej kolor i poprawia wytrzymałość. Zawarty w składzie wosk zabezpiecza skórę przed plamami oraz wilgocią, a naturalne olejki sprawiają, że staje się ona miękka i elastyczna. Pojemność: 200 ml. Cena: od 20,95 zł.
  • Balsam Bufalo Classic. Bezbarwny preparat z wygodnym rozpylaczem, który ułatwia nanoszenie go na czyszczone powierzchnie. Dodatek wosku pszczelego odświeża kolor skóry, uelastycznia ją i uodparnia na uszkodzenia mechaniczne. Pojemność: 500 ml. Cena: 24,99 zł.
  • Balsam Renoskór. Kosmetyk do pielęgnacji i odświeżania wszystkich gatunków skóry. Dzięki niemu tapicerka odzyskuje pierwotny kolor, a ponadto staje się gładka, miękka i elastyczna. Preparat wystarczy stosować 1–2 razy w roku. Pojemność: 200 ml. Cena: 19 zł.
  • Płyn K2 Leather Cleaner.Środek w formie wygodnego atomizera przeznaczony do kompleksowego czyszczenia oraz konserwacji skóry. Można go stosować do usuwania zabrudzeń z mebli, galanterii skórzanej, obuwia oraz odzieży. Najlepsze rezultaty osiągniemy, stosując go w komplecie ze środkiem K2 Leather Conditioning Cream. Cena: 29,50 zł.
  • Mydło Avel. Mydło regenerujące o wysokiej zawartości gliceryny, stworzone z myślą o meblach skórzanych oraz tapicerce samochodowej. Nawilża, konserwuje i uelastycznia skórę, zapobiega jej pękaniu i usuwa zabrudzenia. Do zestawu dołączona jest delikatna gąbka do mycia skóry. Mydła nie można stosować na powierzchnie zamszowe oraz z nubuku. Pojemność: 100 ml. Cena: od 37,90 zł.
  • Zestaw Comodo. Pakiet specjalistycznych preparatów ochronnych i pielęgnacyjnych przeznaczonych do stosowania na różnych gatunkach skóry naturalnej oraz syntetycznej. W zestawie: środek Soft Clean usuwający zabrudzenia, mleczko LV Protector zabezpieczające tapicerkę przed uszkodzeniami, gąbka oraz szmatka. Cena: 99 zł.
  • Zestaw Leather Care Kit.Składa się z kilku preparatów oraz akcesoriów do czyszczenia mebli. W pakiecie m.in. Leather Ultra Clean do wszystkich rodzajów skór (z wyjątkiem zamszu oraz nubuku), Leather Protection Cream z olejkami, dzięki którym tapicerka nie wchłania wody i pozostaje zabezpieczona przed słońcem. Akcesoria: szmatka, gąbka oraz aplikator. Cena: 85 zł.

Jak wybrać preparat?

Jedyna rzecz, o której należy pamiętać, to wybór preparatu przeznaczonego do właściwego gatunku skóry. Meble zamszowe wymagają zupełnie innego traktowania niż wykonane ze skóry licowej. W sklepach znajdziemy również zestawy do mebli ze skóry kolorowej, zawierające środki do maskowania ubytków, likwidowania przebarwień oraz usuwania nieestetycznych plam. Warto wyszukać preparaty wysokiej jakości, które nie zawierają rozpuszczalników mogących uszkodzić powierzchnię skóry. Znane i cenione marki kosmetyków do pielęgnacji tapicerki meblowej to m.in. Gliptone, Leather Master, Swiss Power Shine, Furniture Clinic oraz wiele innych. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, warto zasięgnąć porady fachowca lub uzyskać informacje bezpośrednio od producenta mebli.

Czyszczenie skórzanej tapicerki może być proste i przyjemne, o ile wybierzemy odpowiednie środki pielęgnacyjne. Na szczęście ich na rynku nie brakuje, dlatego na pewno znajdziemy preparat w pełni odpowiadający naszym potrzebom. Sprawdź, który z nich możesz wykorzystać!

Czy ten artykuł był pomocny?

Zobacz, co inni regularnie kupują na Allegro

Artykuły z kategorii Supermarket


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro