Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

10 najlepszych podcastów o zdrowym stylu życia

Zdrowie, tężyzna fizyczna i dieta to wdzięczny temat dla twórców podcastów. Nic więc dziwnego, że w sieci można znaleźć wiele audycji, których autorzy biorą na warsztat zdrowy lifestyle. Wybraliśmy dla was najciekawsze podcasty o tej tematyce.

10 najlepszych podcastów o zdrowym stylu życia

Podcasty cieszą się od pewnego czasu coraz większą popularnością, także w Polsce. Nic dziwnego: słuchanie takich audycji nie wymaga od nas przerywania innych obowiązków. To także świetna ścieżka dźwiękowa na spacery czy jazdę samochodem.

To dlatego wybraliśmy dla was 10 najciekawszych podcastów o zdrowym stylu życia!

Radioklinika

To właściwie baza podcastów po polsku, a nie jedna konkretna audycja. Radioklinika oferuje bowiem kilkadziesiąt różnych cyklów, rozmów i audycji, a wszystkie łączy temat szerokorozumianego zdrowia.

Podcasty dotyczą jednak nie tylko chorób i schorzeń, ale stanowią też cenne kompendium wiedzy np. dla świeżo upieczonych rodziców.

Przewodnik higieniczny TOK FM

Seria krótkich, przystępnych podcastów poświęconych tematyce epidemii koronawirusa i tego, jak się przed nim zabezpieczyć. Prosty język i życiowa tematyka Przewodnika higienicznego sprawiają, że to porcja bardzo przydatnych informacji podana w pigułce.

Fizjopozytywnie o zdrowiu

To podcast, którego adresatami w pierwszej kolejności są fizjoterapeuci, trenerzy i masażyści, czyli wszystkie te osoby, które pomagają nam walczyć z bólem i ograniczeniami naszego ciała. Podcastu Fizjopozytywnie o zdrowiu mogą jednak słuchać wszyscy, którzy zmagają się z jakimiś schorzeniami lub przewlekłymi bólami i chcą dowiedzieć się, jak wrócić do formy. Autorka, Joanna Tokarska, dba o to, by przekazywana przez nią wiedza była przystępna, a tematyka – zrozumiała nawet dla laików.

Żyj bardziej

Prowadzący Żyj bardziej, Mateusz Jasiński, to zapalony biegacz i trener, który pomaga innym w osiąganiu wyznaczonych sobie – bardzo ambitnych – celów biegowych i treningowych. Jego podcast to jednak nie tylko rozmowy o sporcie i bieganiu, ale przede wszystkim spotkania z ludźmi, którzy mają jakąś ciekawą, nietypową pasję. To audycja, która motywuje i zachęca do walki o swoje plany i marzenia.

Dietetyka oparta na faktach

Podcast w całości poświęcony tematyce zdrowego żywienia i diecie. Radosław Smolik, autor i prowadzący podcastu Dietetyka oparta na faktach, w fachowy, kompetentny sposób rozprawia się z mitami na temat odchudzania i jedzenia. To solidna porcja wiedzy nie tylko dla odchudzających się, ale i dla wszystkich zainteresowanych tym, jak żywić się mądrzej i zdrowiej.

U TOKtora

Jeden z najpopularniejszych polskich podcastów poświęconych tematyce zdrowia i medycyny. U TOKtora to audycja, w której prowadząca, Ewa Podolska, zadaje te wszystkie pytania, o jakich my często myślimy, ale nie mamy odwagi, by wypowiedzieć je głośno.

Fakt, nie mit

Autorzy bloga Crazy nauka, Aleksandra i Piotr Stanisławscy, rozprawiają się w podcaście Fakt, nie mit z… najpopularniejszymi mitami na temat nauki, medycyny, technologii czy zdrowia. Audycje są króciutkie, nie przekraczają zwykle 2 minut, dzięki czemu całą bazę tych ciekawych audycji możemy przesłuchać w jedno popołudnie.

Travel Slow

Życie bywa przewrotne i teraz jedyne podróże, jakie możemy odbywać (poza tymi z kanapy do lodówki), to takie palcem po mapie. Na szczęście nikt nie zabronił nam snuć planów na to, gdy życie wróci do „normalności”. Podcast Travel Slow to porcja wspomnień z licznych podróży połączonych z przydatnymi informacjami o tym, jak radzić sobie w drodze.

Wiem, co jem

Magdalena Hajkiewicz, autorka bloga Wiem, co jem, to dietetyczka i psychodietyk, która dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami w cieszącym się coraz większą popularnością podcaście. W audycjach porusza tematy związane z odchudzaniem i zdrowym odżywianiem, ale głównie w kontekście psyche, czyli tego, jak nasz umysł radzi sobie z gubieniem kilogramów.

Więcej niż zdrowe odżywianie

Podcast Więcej niż zdrowe odżywianie to uzupełnienie popularnego bloga pod tą samą nazwą. Autorzy poruszają w nim kwestie związane ze zdrowym odżywianiem, dietą czy holistycznym podejściem do zdrowia.

Podcasty o zdrowym stylu życia są szczególnie ciekawe, bo oferują bardzo różne spojrzenie na obszerną tematykę, jaką jest healthy lifestyle. Są więc podcasty o diecie, podcasty sportowe czy podcasty medyczne, a każdy z nich oferuje coś innego i może stanowić ciekawe uzupełnienie wiedzy zdobywanej w inny sposób.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

oferty sponsorowane

Artykuły z kategorii Kultura i rozrywka


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro