10 najlepszych gier na Xbox One

Xbox One to konsola do gier nowej generacji od Microsoftu, które jest dostępna w sprzedaży od końca 2013 roku. Od tego czasu ukazało się wiele wartych uwagi gier wideo, które można na niej uruchomić. Przedstawiamy najlepsze z nich.

Piotr Grabiec Piotr Grabiec / 09-06-2015

Konsola Xbox One to jedna z dwóch wiodących konsol nowej generacji. Ukazuje się na niej wiele tytułów multiplatformowych. Niektóre gry wydawane są na wyłączność na urządzenie Microsoftu. Wybraliśmy dziesięć najlepszych tytułów, które ukazały się na Xboxie One do tej pory.

„Tomb Raider Definitive Edition”

Najnowszy reboot serii „Tomb Raider” został pierwotnie wydany na konsole poprzedniej generacji i komputery PC. Gra doczekała się poprawionej edycji o nazwie „Tomb Raider Definitive Edition” przygotowanej z myślą o Xboxie One. Sam sposób rozgrywki nie doczekał się zmian, ale poprawiono znacznie oprawę graficzną.

„Halo Master Chief Collection”

Cykl „Halo” jest ikoniczną serią gier przeznaczonych na konsole Microsoftu. Edycja o nazwie „Halo Master Chief Collection” zawiera cztery dotychczas wydane produkcje, w których gracz kierował postacią Master Chiefa: „Halo 1”, „Halo 2”, „Halo 3” i „Halo 4”. Wszystkie tytuły zostały przystosowane do uruchomienia ich na konsoli Xbox One i wyposażone zostały w działający tryb multiplayer.

„Mortal Kombat X”

Na konsoli Xbox One nie mogło zabraknąć najnowszej multiplatformowej bijatyki od NetherRealm Studios. „Mortal Kombat X” pozwala graczom na toczenie krwawych pojedynków z wykorzystaniem dobrze znanych i zupełnie nowych postaci. Gra cechuje się bardzo dużą grywalnością, daje mnóstwo frajdy i wygląda zjawiskowo.

„Titanfall”

Wśród gier z gatunku FPS wydanych na konsolę Xbox One jedną z ciekawszych pozycji jest „Titanfall”. To pierwszoosobowa sieciowa strzelanina osadzona w futurystycznych realiach. Gracze mogą walczyć pieszo lub z wykorzystaniem ogromnych, ośmiometrowych mechów zwanych Tytanami.

„Evolve”

Miłośnicy sieciowych strzelanin posiadający konsolę Xbox One powinni zainteresować się „Evolve”. To gra, za którą odpowiedzialni są twórcy kultowej serii „Left 4 Dead”. W tym FPS-ie zadaniem grupy graczy jest polowanie na kierowaną przez innego zawodnika obcą i bardzo potężną istotę.

„Ori and the Blind Forest”

Posiadacze konsoli Xbox One zainteresowani grami platformowymi również znajdą coś dla siebie. „Ori and the Blind Forest” to gra, która zachwyca piękną i klimatyczną oprawą audiowizualną. Zadaniem gracza jest podróżowanie po dwuwymiarowej mapie oraz odkrywanie kolejnych sekretów. Niektóre z regionów planszy dostępne będą dopiero po odblokowaniu określonych mocy. Recenzję gry znajdziesz tutaj.

„Child of Light”

Miłośnicy dwuwymiarowych platformówek powinni zainteresować się grą „Child of Light”. To gra z gatunku RPG, w której gracz eksploruje dwuwymiarowy świat i prowadzi walki w systemie turowym przypominającym japońskie produkcje takie jak „Final Fantasy”.

„Forza Horizon 2”

Jedną z najważniejszych przewag konsoli Microsoftu nad konkurencyjnym PlayStation 4 od Sony jest biblioteka gier wyścigowych. Wśród nich jedną z najciekawszych pozycji jest „Forza Horizon 2”, czyli wyścigi w formie gry typu open-world. Akcja umieszczona jest w południowej Europie.

„Forza Motorsport 5”

Miłośnicy klasycznych wyścigów powinni zainteresować się tytułem „Forza Motorsport 5” od studia Turn 10. To typowy przykład symulatora samochodowego, który wymaga od gracza bardzo dużych umiejętności. Tytuł przygotowany na konsolę Xbox One powstał przy współpracy z twórcami programu motoryzacyjnego „Top Gear” i Jeremym Clarksonem.

„Wiedźmin 3: Dziki Gon”

W zestawieniu najlepszych gier na konsolę Xbox One nie mogło zabraknąć polskiego tytułu od CD Projekt. „Wiedźmin 3: Dziki Gon” jest jedną z najpiękniejszych gier z gatunku cRPG, jakie kiedykolwiek powstały. Gra opowiada wzruszającą historię i potrafi wciągnąć gracza w świat Geralta z Rivii na dziesiątki godzin nie tylko dzięki wciągającej fabule, ale także niebanalnym zadaniom pobocznym.Wymienione tytuły to z pewnością jedne z najlepszych gier, jakie ukazały się na konsolę Xbox One. Jeśli ktoś zastanawia się nad zmianą starej konsoli Microsoftu na urządzenie nowej generacji, ta lista powinna go ostatecznie przekonać.

Przeczytaj również: Najlepsze gry wyścigowe na Xbox One

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro