10 najlepszych gier na Playstation 4

Najnowsza generacja konsoli Sony istnieje na rynku nieco powyżej półtora roku. Wielu graczy wstrzymuje się z zakupem, argumentując to znikomą liczbą dostępnych tytułów. Czy tak jest w rzeczywistości? Oczywiście, że nie! Na PlayStation 4 jest dostępna cała masa świetnych tytułów.

Artur Jabłoński Artur Jabłoński / 08-06-2015

1. „The Last of Us”

Gier o zombie było mnóstwo, ale „The Last of Us” jest wyjątkowe. Opowieść skupia się na przetrwaniu w świecie, w którym tajemniczy wirus zamienił ludzi w bezmyślne stworzenia. Przedzierając się przez pustkowia i unikając przeciwników, poznamy wzruszającą historię relacji między osieroconą, tajemniczą dziewczynką a podstarzałym, doświadczonym przez życie bohaterem.

Przeczytaj pełną recenzję gry „Last of Us”.

2. „Wiedźmin 3”

Najświeższy tytuł w tym zestawieniu to jednocześnie ostatnia odsłona kultowej już serii gier na motywach twórczości polskiego pisarza fantasy, Andrzeja Sapkowskiego. Opowieść o Geralcie z Rivii, zabójcy potworów na zlecenie, podbiła serca graczy na całym świecie mrocznym klimatem i światem, w którym jednoznaczny podział na dobro i zło nie istnieje. Każda, nawet najmniejsza decyzja może mieć swoje długofalowe konsekwencje w świecie gry. To właśnie dzięki temu wielu uznaje poszczególne odsłony serii za najlepsze gry RPG w historii. Możemy być dumni, że tego typu produkcja wyszła spod ręki polskiego studia.

Przeczytaj pełną recenzję gry „Wiedźmin 3”.

3. „Shadow of Mordor”

„Assassin’s Creed” w świecie „Władcy Pierścieni”? Nie do końca, ale mechaniką rozgrywki „Shadow of Mordor” przypomina kultową trylogię. Wcielamy się w postać strażnika Gondoru, którego dusza zostaje w momencie zabójstwa spleciona z duchem tajemniczego elfa, w wyniku czego zyskujemy nieśmiertelność. Dzięki temu możemy zemścić się na swoim oprawcy, który zamordował na naszych oczach rodzinę. Fenomenalny system walki i klimat jedynego w swoim rodzaju świata wykreowanego przez Tolkiena przyciągają do tej produkcji.

Przeczytaj pełną recenzję gry „Shadow of Mordor”.

4. „FIFA 15”

Jak co roku, EA Sports wydaje kolejne odsłony swoich sportowych serii, wśród których największą popularnością cieszy się oczywiście symulator piłki nożnej. Seria „FIFA” wraca do pełni blasku po średnio udanej, topornej w sterowaniu i fizyce ruchu postaci odsłonie czternastej. W zasadzie każdy wielbiciel kopanej nie ma dużego pola manewru, gdy chodzi o sportówki. Seria „Pro Evolution Soccer”, która swego czasu prześcigała już sławniejszą, zachodnią grę, stopniowo straciła na znaczeniu i pogrążyła się w przeciętności.Jeżeli chcemy zagrać w najlepszy dostępny obecnie symulator piłki nożnej wraz ze wszystkimi możliwymi opcjami – musimy sięgnąć po wersję na konsolę nowej generacji.

5. „Mortal Kombat X”

Mortal Kombat to seria gier, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Najnowsza jej odsłona spotkała się z gorącym przyjęciem wśród graczy. W Mortal Kombat X sporo uwagi poświęcono rozgrywce online. Gdzie oprócz toczenia walk z przyjaciółmi, można dołączyć do frakcji. Zwycięski zespół otrzymuje bonusy. Duży plus dla twórców gry za rewelacyjną oprawę graficzną oraz ciosy, które zostały ukazane w imponujący sposób.

Przeczytaj pełną recenzję gry „Mortal Kombat X”.

6. „Bloodborne”

Duchowy następstwa serii „Dark Souls”. Niezwykle wymagająca rozgrywka, w której zginiemy setki razy, świetnie się przy tym bawiąc. Mroczna opowieść osadzona w quasi-średniowiecznych realiach. Mechanika pojedynków i poziom trudności są tu ważniejsze niż fabuła.

Przeczytaj pełną recenzję gry „Bloodborne”.

7. „Assassin’s Creed: Unity”

„Assassin’s Creed” to jedna z najpopularniejszych nowożytnych serii gier. Jej najnowsza odsłona, „Unity”, dostępna jest tylko na konsole nowej generacji – posiadacze starszych muszą obyć się smakiem. Nowa część opowiada historię z czasów rewolucji francuskiej, choć sama fabuła prowadzi nas raczej obok doniosłych historycznych wydarzeń, skupiając się na osobistych przeżyciach bohatera, Arno Doriana.

Przeczytaj pełną recenzję gry „Assassin’s Creed: Unity”.

8. „Dragon Age: Inkwizycja”

Trzecia odsłona serii RPG „Dragon Age”. Tym razem z najbardziej epickim rozmachem. Nad światem pojawia się wielka dziura, z której wylęgają się potwory, oraz szereg pomniejszych wyłomów do innego wymiaru. Główny bohater, naznaczony podczas tajemniczej, magicznej eksplozji, posiada zdolność zamykania tych wrót do innego świata. Dzięki temu zostaje obwołany posłańcem bogini. Kompletujemy drużynę, z którą wspólnie stawimy czoła zagrożeniu.

Przeczytaj pełną recenzję gry „Dragon Age: Inkwizycja”.

9. „Little Big Planet 3”

Najnowsza odsłona przygód sympatycznego Sackboya, szmacianego bohatera serii platformówek towarzyszących PlayStation od paru lat. Zabawa nie tylko dla najmłodszych, najlepsza w trybie kooperacji.

Przeczytaj pełną recenzję gry „Little Big Planet 3”.

10 „Dying Light”

Gra akcji, w której próbujemy przetrwać w świecie opanowanym przez zombie. Kolejna polska produkcja, chwalona za wprowadzenie elementów parkouru, świetny system rozwoju postaci oraz cykl dobowy rozgrywki, w trakcie którego zamieniamy się rolami z potworami: z łowcy stajemy się ofiarą.

Przeczytaj pełną recenzję gry „Dying Light”.

Jak widać, na PS4 dostępnych jest cały szereg gier, wśród których coś dla siebie znajdą wielbiciele najróżniejszych gatunków. Do czasu, aż je wszystkie ogramy, pojawi się szereg następnych, świetnych pozycji!

podziel się

Na czasie


Pokaż więcej
Ukryj