Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

10 modeli maszynek do strzyżenia godnych polecenia

Maszynka do strzyżenia to bardzo przydatne urządzenie w każdym domu. Pozwala nie tylko przystrzyc włosy na głowie, ale także zapanować nad zarostem. Na rynku jest wiele modeli, które warto polecić. Oto 10 takich urządzeń.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski 24-09-2015 aktualizacja: 10-03-2020

Czas czytania: 7 min

FacebookTwitter

10 modeli maszynek do strzyżenia godnych polecenia

Bez wątpienia warto mieć w domu maszynkę do strzyżenia. Chociaż większość z nas chodzi regularnie do fryzjerów, to jednak możliwość szybkiego przycięcia włosów lub zarostu jest niezwykle przydatna. Rzecz w tym, że na rynku wiele jest modeli, które godne są polecenia. Postanowiłem wybrać 10 szczególnie ciekawych.

Philips QC5115/15

Maszynkę Philips QC5115/15 możemy kupić już w cenie około 90 zł. W zamian otrzymujemy urządzenie z możliwością strzyżenia włosów o długości od 3 do 21 mm (w sumie 11 możliwych ustawień). Bez żadnej nasadki sprzęt strzyże na długość 0,5 mm. Ostrza urządzenia są wykonane ze stali szlachetnej i można je czyścić na sucho za pomocą dołączonej do zestawu szczotki.

Philips MG3720

Philips MG3720 to z kolei model bezprzewodowy, którego akumulator pozwala – według danych producenta – na około 60 minut ciągłej pracy. W zestawie z maszynką znajdują się: 2 nasadki do brody, 2 nasadki do zarostu, 1 nasadka do włosów, trymer i trymer do włosów w nosie i uszach. Oprócz tego otrzymujemy też ładowarkę i etui. Dużą zaletą są samoczyszczące ostrza ze stali. Cena to około 120 zł.

Remington Edge PG6310

Około 100 zł przyjdzie nam zapłacić za maszynkę Remington Edge PG6130. Producent reklamuje ją jako w pełni uniwersalny zestaw narzędzi do dbania o fryzurę i zarost. W zestawie znajdują się nie tylko nasadki z różnymi długościami strzyżenia włosów, ale też trymer precyzyjny, golarka foliowa, a nawet trymer do nosa, uszu i brwi. Jednym z elementów charakterystycznych tego modelu są samoostrzące się, pokryte tytanem ostrza. Maszynka może działać bezprzewodowo przez czas około 40 minut.

Braun MGK3021

Braun MGK3021 to kolejny sprzęt, który może jednocześnie pełnić funkcję zarówno maszynki, jak i trymera. Urządzenie pozwala na ustawienie 13 różnych długości przycinania w zakresie od 0,5 do 21 mm. Maszynka ma samoostrzące, hartowane ostrza i można ją myć pod bieżącą wodą. Pozwala również na pracę bezprzewodową przez czas około 40 minut. Zakup modelu Braun MGK3021 wiąże się z wydatkiem około 120 zł.

Moser 1660

Jeśli ktoś szuka sprzętu z nieco wyższej półki, to powinien skierować swój wzrok ku produktom marki Moser. Nie jest to może tak bardzo znany i medialny producent, jak Braun czy Philips, ale wśród ekspertów uchodzi za jednego z lepszych. Ciekawym modelem jest bezprzewodowa maszynka Moser 1660. Korzysta ona ze stalowych, samoostrzących, nierdzewnych i diamentowo szlifowanych ostrzy. W zestawie oferuje aż 12 nakładek grzebieniowych. Z kolei minimalna długość cięcia to 0,7 mm. Cena? Około 200 zł.

Moser 1901

Jeszcze droższym, ale bardziej zaawansowanym modelem tej marki jest Moser 1901 w cenie około 300 zł. Za taką kwotę otrzymujemy kolejną maszynkę ze stalowymi, samoostrzącymi, nierdzewnymi i diamentowo szlifowanymi ostrzami. Wbudowany akumulator pozwala na około 100 minut pracy, a o poziomie naładowania informuje wbudowana dioda LED. Ogromnym plusem jest tryb szybkiego ładowania, dzięki któremu z urządzenia można korzystać już minutę po podłączeniu do gniazdka prądowego.

Fox Tango

Urządzeniem z wyższej półki na pewno jest też model Fox Tango. To maszynka do strzyżenia z czytelnym wyświetlaczem LCD, który informuje o aktualnych ustawieniach, poziomie naładowania baterii oraz konieczności naoliwienia ostrza. Wbudowany akumulator pozwala na maksymalnie 120 minut pracy, przy czym naładowanie go od 0 do 100% zajmuje tylko 90 minut. Ostrza mają 5-stopniową regulację od 0,8 do 2 mm, a w zestawie są też nasadki o długości 3, 6, 9 i 12 mm. Cena to mniej więcej 200 zł.

Panasonic ER-GB80-S503

Panasonic ER-GB80S503 to maszynka do strzyżenia włosów, za którą zapłacimy około 300 zł. W zamian otrzymujemy urządzenie z możliwością regulacji długości strzyżenia w zakresie od 1 do 20 mm. Włosy można ścinać zarówno na sucho, jak i na mokro, a wbudowana bateria wystarczy na 50 minut ciągłej pracy z dala od ładowarki i gniazdka prądowego.

Wahl 9639-816

Godna polecenia jest również maszynka Wahl 9639-816. To kolejny, trochę mniej znany producent, ale cieszący się dobrą opinią wśród użytkowników. Ten konkretny model będzie nas kosztował zaledwie 130 zł. Nie oznacza to, że nie warto go kupować. W zestawie otrzymujemy nie tylko cały zestaw nasadek, ale również grzebienie, szczotkę do czyszczenia, olejek do konserwacji ostrzy oraz ładowarkę. Urządzenie pozwala na cięcie włosów w zakresie od 0,7 do 25 mm.

Wahl 9864 Advanced

Dla bardziej wymagających użytkowników powstał model Wahl 9864 Advanced, który kosztuje około 400 zł. Maszynka wyposażona jest w głowicę z ostrzem typu T do strzyżenia włosów o szerokości 40 mm oraz 8 nasadek grzebieniowych. Pozwala do na ścinanie włosów w zakresie od 0,5 do 25 mm. W zestawie znajduje się również głowica do uszu i nosa, a także maszynka z ostrzem foliowym o szerokości 22 mm. Wbudowany akumulator pozwala aż na 4 godziny pracy, a proces naładowania do pełna zajmuje zaledwie godzinę.

Jak widać, maszynki do strzyżenia możemy kupić w różnej cenie od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Wszystko zależy od preferencji, liczby nasadek, rodzaju ostrzy, możliwości pracy bezprzewodowej czy też dodatkowych funkcji, np. trymera. Jednak najważniejsze są nasze indywidualne preferencje.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro