10 książek o miłości dla młodzieży

10 książek o miłości dla młodzieży

Wystarczy wypowiedzieć to słowo – miłość – i wszystko staje się jasne. Nie trzeba żyć długo na świecie, nie trzeba być bardzo wykształconym czy mądrym, żeby wiedzieć, że jest najważniejszą sprawą na świecie. Nie bez powodu jest jednym z wiodących tematów większości książek. Trzeba jednak przyznać, że najmilej się o niej czyta w okresie dojrzewania.

udostępnij

Katarzyna SawickaKatarzyna Sawicka / 16-04-2019

„Gwiazdy nadziei” I.M. Darkss

Amara wraca do rodzinnego domu tylko z jednego powodu – z jego powodu. Jaks nie wierzy w miłość i jest nieustannie zdystansowany i ironiczny. Obrósł cynizmem niczym ochronnym pancerzem. W kontraście z nim Amara jest kolorowym ptakiem, zresztą nie bez powodu nazywanym „Rainbow”. Powrót Amary może zmienić wszystko, a może nie mieć żadnego znaczenia. A jednak zarówno ona, jak i Jaks maja za sobą przeszłość, której nie są świadomi… Jak zakończy się ich opowieść? Poznajcie koniecznie „Gwiazdy nadziei”, bo absolutnie nie jest to wersja sztampowej wersji historii o budzącej się miłości.

„P.S. Wciąż cię kocham” Jenny Han

Kolejna część bestsellerowej powieści „Do wszystkich chłopców, których kochałam” ma szansę wyrównać wynik pierwszego tomu. Tym razem będzie trochę o tym, jak to oprócz tej cudownej drogi do zbudowania związku w miłości ważne jest jeszcze, żeby utrzymać w związku właściwą temperaturę. I że w zasadzie buduje się go nieustannie, każdego dnia. Lara Jean nie bez powodu zaczyna robić się podejrzliwa, bo jej ukochany Genevieve spędza zbyt dużo czasu ze swoją byłą dziewczyną. Z kolei w życiu Lary pojawia się ponownie John Ambrose, piąty adresat jej listów. Zaczyna się robić tłoczno i dziwnie. Jak zakończy się ta zwariowana historia? A to właśnie zapewni wam lektura „P.S. Wciąż cię kocham”.

„Pozwól się kochać” Abbi Glines

Kiedy Riley uciekała z rodzinnego miasta, była nie tylko ofiarą gwałtu, ale również tego, czego doświadcza większość ofiar przemocy, czyli obwiniania jej, a nie sprawcy. To ją całe miasteczko miało za oszustkę i manipulantkę. Nic dziwnego, że dwa lata później wymuszony powrót w rodzinne strony nie uszczęśliwia dziewczyny. Pamięta doskonale wszystkie krzywdy, czuje się obco i źle pośród dawnych znajomych. Dopiero spotkanie z Bradym zmienia bardzo wiele, bo ten zaczyna kwestionować znaną sobie dotąd wersję wydarzeń. Czy uwierzy Riley? Jakkolwiek by nie dziwiła ta niecodzienna miłość, warto sięgnąć po najnowszą powieść Abbi Glines.

„Save Me” Mona Kasten

Ona skromna, cicha i biedna, on bogaty, pewny siebie i jest szkolną gwiazdą? Znany to schemat, ale nieustannie eksploatowany w niejednym scenariuszu. W „Save Me” autorka zgrabnie wykorzystuje ten motyw, by opowiedzieć historię o miłości, która zaczyna się od niechęci i pewnej tajemnicy. Ruby Bell udało się dostać do elitarnego liceum, w którym jednak po prostu stara się nikomu nie rzucać w oczy. Unika również znanej szkolnej gwiazdy, którego arogancja i pycha są wyjątkowo niemiłe dziewczynie. Niestety pewnego dnia Ruby poznaje tajemnicę Jamesa Beauforta. I wówczas niezależnie od swoich preferencji Ruby będzie bliżej Jamesa, niżby chciała, a i on nareszcie zauważy niewidzialną dla niego dotąd dziewczynę. Czy taka miłość ma w ogóle szansę?

„Z dala od świateł” Samantha Young

Dziewczyna z przeszłością może przynieść tylko kłopoty. Do tego bezdomna, nocująca w namiocie na cmentarzu… Nie, to bardzo zły pomysł. A jednak jej uliczne występy na tyle poruszają Killiana O’Dea, że chce podpisać z nią kontrakt. Jednak Skylar Finch przeszła już piekło takiej kariery i nie uśmiecha się jej powtórzenie tego samego. Rzeczywistość jednak upomina się o swoje, życie bez stałego miejsca zamieszkania, bez poczucia bezpieczeństwa jest bardzo trudne. Jednak Killian jest niezłym manipulatorem, a Skylar zbyt uczciwa w tej sytuacji. Łatwo przewidzieć, jak dziewczyna mogłaby zostać jego kolejną ofiarą. Miłość lubi jednak w takich sytuacjach zmieniać ludziom wszystkie plany… „Z dala od świateł” wywołuje mnóstwo silnych emocji!

„First Last Look” Bianca Iosivoni

Emery Lance pragnie tylko jednego: móc w spokoju studiować wybrany kierunek. Chciałaby przejść przez studia bez problemów. Pierwszy z nich jednak pojawia się za sprawą jej sublokatora, z którym od pierwszego spotkania w zasadzie się nie lubi – ze wzajemnością. Nie lubi to w sumie za mało powiedziane: wiecznie się kłócą. I to mnoży kolejne kłopoty, bo facet, który wywołuje jej szybsze bicie serca, Dylan Westbrook, jest najlepszym przyjacielem jej współlokatora. Pikanterii sytuacji dodają tajemnice, które skrywają oboje, zarówno Emery, jak i Dylan. I tutaj zaczyna się najciekawsza część „First Last Look”.

„Moje serce należy do ciebie” Alessio Puleo

Ylenia pojawia się niespodziewanie w życiu osiemnastoletniego Alexa, jej pojawienie się wywołuje szybsze bicie serca chłopaka, a jednak dziewczyna bardzo nie pozwala się do siebie zbliżyć. Alex czuje, że to jest dziewczyna, której nie może przegapić w swoim życiu, dlatego stara się do niej zbliżyć. I wówczas poznaje tajemnicę Ylenii, która jak się okazuje poważnie choruje na serce. Jej życie w zasadzie jest nieustannie zagrożone. Pewnego dnia Alex otrzymuje informację, że Ylenia umiera… Młodość dziewczyny, nowe gorące uczucie, cały sens życia młodego chłopaka za chwilę mogą się zakończyć. Alex wybiega by jak najszybciej dotrzeć do Ylenii.. Przygotujcie zapas chusteczek zanim sięgnięcie po „Moje serce należy do ciebie”.

„Wiele powodów, by wrócić” Augusta Docher

Człowiek chciałby wierzyć, że miłość jest uczuciem ponad – ponad wszelkie inne sprawy, ponad rozumem, ponad pamięcią i stanem majątkowym. „Wiele powodów, by wrócić” to opowieść o ogromnej próbie dla miłości i związku dwojga ludzi. Marcel po wypadku najpierw długo nie odzyskuje przytomności, przez co Dominika odchodzi od zmysłów, a gdy wreszcie wraca do żywych… Cóż, okazuje się, że jego głowa nie pracuje do końca prawidłowo i chłopak ma duże zaniki pamięci. Zupełnie nie pamięta ostatnich dwóch lat. Można się załamać, można próbować odzyskać straconą pamięć. A co z miłością? Czy ona również zanika, jak wszystkie inne zdarzenia, fakty z życiorysu? Czy można w tej sytuacji zakochać się jeszcze raz w tej samej osobie? Ot, wiele powodów, by zajrzeć do tej powieści!

„Ponad wszystko” Nicola Yoon

Dojrzewanie w zamknięciu to najgorszy z możliwych scenariuszy. A jednak taki właśnie przeżywa Madeline, która choruje na SCID, chorobę powodującą alergię dosłownie na wszystko. Dziewczyna jest więc pozbawiona wszystkiego, co większość rówieśników, ba, większość ludzi ogólnie. Ratuje się jak może, ma bujną wyobraźnię i jest uzdolniona. Ale wszystko się zmienia, gdy do jej bloku wprowadza się nowa rodzina, a wraz z nią… On. Olly. I nagle się okazuje, że miłość może nie tylko wywrócić wszystko do góry nogami, ale i sprawić, że nierealne nagle zaczynać mieć bodaj odcień realności. „Ponad wszystko” to jedna z piękniejszych książek o miłości, jakie znam.

„Hold you close” Corinne Michaels, Melanie Harlow

Kto się czubi, ten się lubi? A jeśli nienawidzi? Przez wiele, wiele lat? Zapewne jest tutaj pole do popisu dla psychoanalityka, ale nawet on stwierdzi dość szybko, że ta pozorna nienawiść ma więcej znamion miłości niż nienawiści. London Parish właśnie tak nienawidzi brata swojej najlepszej przyjaciółki, bowiem złamał jej serce. To, co łączy ją i Iana Chase, to trójka dzieci jego siostry, dla których są rodzicami chrzestnymi. Gdy więc wydarzy się ogromna tragedia i dzieci zostaną osierocone, London i Ian będą musieli przejść ogromny egzamin dojrzałości. Czy im się to uda? Sięgnijcie po „Hold you close”, bo zdecydowanie warto się dowiedzieć!

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro