Zurawina Pilgrim Duże owoce na przetwory PRODUCENT (6482643596)

zakończona
2,50 zł
sprzedaż zakończona
  • rodzaj rośliny: borówki i jagody
  • waga (z opakowaniem): 0.50 [kg]
  • wysokość sadzonki (cm): 10
  • wiek sadzonki (w latach): 2
  • roślina w postaci: sadzonka w pojemniku 0,5-1l

Witam, sprzedam sadzonki żurawiny Pilgrim. Rośliny 2 letnie, rosnące w doniczkach 0,5l, zachartowane i zdrowe. Latem były wielokrotnie przycinane, więc utworzą gęstą i wielopędową roślinę. Zdjęcia są realne i przedstawiają moje rośliny. Jestem producentem, chętnie odpowiem na wszystkie pytania pod nr tel 660413876

Żurawina wielkoowocowa Pilgrim jest silnie rosnąca odmianą. Tworzy liczne grube pędy owoconośne. Owoce mają dużą zawartość odżywczą, smakową i leczniczą. Zawierają dużo witaminy C w porównaniu do borówek. Leczy przeziębienia, grypę, anginę i osłabienie zimowe. Sok zapobiega tworzeniu się kamieni nerkowych i leczy jaskrę. Jest prawdziwym dobrodziejstwem dla ludzi ze skłonnościami do żylaków, dla nadciśnieniowców, oraz dla chorych na cukrzyce. Uprawa żurawiny jest coraz bardziej popularna ze względu na wiele walorów dietetycznych i zdrowotnych jakie mają jej owoce. W kuchni używa się żurawiny jako przyprawy do mięs, serów oraz jako składnika musów, soków i ciast.
Zastosowanie: polecana do każdego ogrodu, nie tylko ze względu na właściwości zdrowotne, ale również na walory dekoracyjne np. na skalniak ( pięknie się przewiesza), w strefie bagiennej przy oczku wodnym, do zadarniania oraz jako podszyt przy roślinach kwasolubnych. Docelowa wysokość to 20 cm , ale pędy osiągają długość 180 cm !!! Na zimę lepiej będzie ją okryć. Można do tego celu użyć agrowłókniny, słomy lub trocin. Można tez trzymać na balkonach w pojemnikach, w półcieniu.
Kwitnienie i owocowanie: pąki kwiatowe roślina zawiązuje w lipcu. Kwiaty są pojedyncze, różowe. Owoce są czerwone, ozdobne, jadalne i kuliste. Owoce pojawiają po około 3–4 latach uprawy. Owoce bardzo duże, owalne, purpurowo-czerwone, dojrzewają w październiku, dobrze się przechowują. Owoce można zamrażać, są doskonałe na konfitury oraz do suszenia. Liście zimozielone, czerwone i purpurowe. W miesiącach letnich owoce robią się zielone. Natomiast na przełomie września i października czerwone.
Wystawa: słoneczne, półcieniste.
Pielęgnacja: gleba piaszczysta, przeciętna ogrodowa, próchniczna, stale wilgotna (np. wzdłuż stawów). Wymaga gleby kwaśnej, o odczynie 3,2- 4,5 pH (najlepiej torf kwaśny lub torf z trocinami), wilgotnej i próchnicznej. Lubi stanowisko słoneczne i półcieniste. Glebę dobrze przekopać, na głębokość 15cm zastąpić ziemie torfem, zwilżyć. sądzenie roślin 6-8 szt na m2.

Paczki do 30kg( zawierają do 60szt sadzonek) wysyłamy za 25zł Kurier Fedex
Wszystkie rośliny wysyłam od poniedziałku do środy po wcześniejszym zaksięgowaniu wpłaty na moim koncie.
Nr rachunku do wpłaty: mBank 70 1140 2004 0000 3402 5751 5283 Adam Kubiak Kraszów 1 56-513 Międzybórz
wysyłka gratis
metody płatności
  • PayU
  • Zwykły przelew bankowy
    • BRE BANK SA 70 1140 2004 0000 3402 5751 5283
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska 25,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 60
dodatkowe informacje
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua

dane sprzedawcy

Gospodarstwo szkółkarskie Barbara i Adam Kubiak Kraszów 1 56-513 Międzybórz tel 660413876 Gospodarstwo szkółkarskie Barbary i Adama Kubiak istnieje w Kraszowie od 2008r. Jesteśmy producentem młodzieży iglastej oraz liściastej w pojemnikach p9. Produkujemy duże partie jednolitego i wyrównanego materiału. Nasze sadzonki są zdrowe i wypielęgnowane. Pozostajemy w stałej współpracy oraz pod nadzorem Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Naszymi głównymi odbiorcami są szkółki, plantatorzy drzewek bożonarodzeniowych, zieleń miejska, wykonawcy ogrodów, firmy zajmujące się rekultywacją terenów powysypiskowych. Dlatego jeżeli szukacie Państwo pięknych roślin w dobrej cenie oraz miłej i profesjonalnej obsługi, zapraszam do współpracy.

reklamacje

Wszelkie reklamacje wynikające nie z naszej winy lecz winy kuriera, nie będą uwzględniane. Tzn. porozrywane lub zgniecione kartony, zgniecione rośliny ponieważ kurierzy rzucają paczkami, nieuprzejmość ze strony kuriera, opóznienia spowodowane błędami w serwisach kurierskich, brak kontaktu z kupującym w dniu dostarczenia paczki, ponieważ kupujący nie podał nr telefonu do kontaktu lub podał błędny adres. Za błędy firm kurierskich nie odpowiadamy! Wszystkie rośliny pakujemy bardzo starannie na czas transportu. Zwrotów nie przyjmujemy. Jeżeli z jakiś przyczyn rośliny nie spełniają wymogów kupującego, dosyłamy ten sam towar jeszcze raz.

pozostałe informacje

Wszystkie zakupione u nas rośliny są zdrowe i wypielęgnowane. Rośliny sprzedajemy w 0,5l pojemnikach, ładnie zakorzenione i zahartowane, gotowe do wysadzenia do ogrodu. Sadzonki wysyłamy zawsze w pojemnikach w których rosną, zabezpieczone na czas transportu. Średni czas transportu to 20 godzin. W miesiącach maj-sierpień sadzonki są regularnie przycinane co wpływa bardzo korzystnie na ich pokrój i zdrowotność. Jest to zabieg niezbędny aby utrzymać rośliny w świetnej kondycji i ładnym wyglądzie. Dlatego wielkości podane na aukcjach mogą się nieco różnić. Do jednej paczki mieści się max 60 sztuk roślin. Koszt przesyłki jednej paczki to 25zł.