Zestaw Ortovox Avalanche Rescue Set 3+ /2015 (6541574456)

zakończona
1 399,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

  • stan: nowe


SKLEP
Al. Niepodległości 119
02-585 Warszawa

Tel.: 22 844 99 99
Kom.: 501 70 80 88
Email: info@mybike.pl

GODZINY OTWARCIA:
Pn - Pt: 11:00 - 19:00
Sob: 10:00 - 16:00


1. Kurier - 15zł
2. Odbiór osobisty
(w naszym sklepie stacjonarnym)


Snow & Surf Sp. z o.o.
al. Niepodległości 119
02-585 Warszawa

Nr konta:
55 1750 0009 0000 0000 0888 0328
RaiffeisenBank Polska S.A.Doskonały zestaw ratowniczy składający się z detektora, sondy i łopaty lawinowej. Taki zestaw pozwala zabezpieczyć się podczas zimowej eksploracji i cieszyć się zimą w każdym jej wydaniu.

DETEKTOR: 3+

Najbardziej uniwersalny detektor przy jednoczesnym wysokim najwyższym poziomie zaawansowania technologicznego wyposażony w system Smart Antena. Wyświetlacz informujący w czasie rzeczywistym o kierunku, odległość i liczbie ofiar. Opatentowany okrągły wyświetlacz LCD w połączeniu z intuicyjnym akustycznym sygnałem wyszukiwania, nie pozostawia wątpliwości w precyzyjnej lokalizacji. Raz znaleziona ofiara może zostać oznaczona na detektorze FLAGĄ, tak by nie wprowadzać ponownego szukania już raz znalezionych. Detektor automatycznie przełącza się w tryb nadawania na wypadek wtórnej lawiny, po okresie bezczynności wynoszącym 120sek. Wbudowany port umożliwia aktualizację oprogramowania. SMART ANTENA to stosowany we wszystkich modelach detektorów Ortovox (poza najprostszym Patroller Digital) – opatentowany System automatycznego przełączania się na tą antenę, która w danej chwili nada najlepiej odbierany sygnał przez ratownika.To system, który ma bezpośredni wpływ na szybkość odnalezienia osoby zasypanej. Z uwagi na rozchodzenie się fal nadawczych, idealna pozycja położenia detektora osoby zasypanej, umożliwiająca czytelny i szybki odbiór sygnału jest trudna do osiągnięcia. Często detektory osób zasypanych przez lawiny znajdują się w pozycji wertykalnej - pionowej (lub zbliżonej do niej), co dodatkowo utrudnia odebranie sygnału przez ratowników i szybkie i proste odnalezienie. W chwili znalezienia się detektora w niekorzystnej pozycji, SMART ANTENA powoduje automatyczne przełączanie się detektora na tą antenę, która w danej pozycji detektora nada najlepszy sygnał. Oczywiście na rynku występują urządzenia innych firm, które nie posiadają tego systemu, jednak wyszukanie osoby, która nie posiada urządzenia ze SMART ANTENA wymaga dużego doświadczenia i wiedzy ze strony poszukujących, wydłuża również znacząco czas poszukiwania. Ten System ma bezpośredni wpływ na czas odnalezienia ofiary lawiny, działanie SMART ANTENA związane jest bezpośrednio ze zwiększeniem szansy na szybsze odnalezienie osoby zasypanej. Sygnał wysyłany przy pomocy SAMRT ANTENA odbierany jest przez wszystkie typy i modele detektorów.

PARAMETRY:

Ilość anten: 3
Tryb odbioru: cyfrowy
Sterowany Micropocesorem: TAK
Maksymalna odległość i szerokość szukania: 40 m/40m
Wyświetlacz: Informacja w czasie rzeczywistym, jasne wyświetlanie komunikatów odległość i kierunek, intuicyjny okrągły wyświetlacz dla dobrej lokalizacji
Wskaźnik wielu zasypanych: Wskazanie 3 lub 4 i więcej osób zasypanych, z możliwością odznaczenia ich sygnału nadawczego
Czytelna analiza dźwiękowa: TAK
Funkcja oznaczania znalezionych: TAK, 3 i więcej
Intuicyjna akustyka: TAK
Automatyczne przełączenie się w stan nadawania: Tak, po 120sek
Kabura z paskiem i uchwytem: TAK
Ochronny pierścień gumowy: TAK
Czas działania: ok. 250 godzin
Wymiary: 73 x 122 x 27cm
Waga: (z bateriami i kaburą) 210g
Zasilanie: 1 AA bateria alkaiczna 1,5 V LR06
Gwarancja: 5 lat
Możliwość autotestu z innymi nadajnikami: TAK
Permanentny tryb nadawania: TAK, tryb odbioru po przełączeniu świadomym
Akustyczne przypomnienie o wyłączeniu urządzenia po 30 min.: TAK

ŁOPATA: BEAST

Beast radzi sobie doskonale z każdym rodzajem śniegu. Konstrukcja zapewnia doskonałe proporcje: wysoką skuteczność, kompaktowość, niską wagę. Owalne stylisko oraz antypoślizgowy chwyt to niezbędne cechy, potwierdzające jakość produktu podczas krytycznej sytuacji w górach.


PARAMETRY:

wymiary łopaty: 26 x 21 x 5cm
długość całkowita: 86cm
materiał: 6061 aluminum T6 - Aluminium, które stosujemy jest najlepsze z możliwych. Jego najwyższa jakość zapewnia bezpieczeństwo poprzez swoją wysoką wytrzymałość.
Conica­l shank
- Stylisko w przekroju ma kształt stożka co powoduje znacznie większa wytrzymałość niż w przypadku klasycznych stylisk. Wyższa sztywność oraz wytrzymałość - znacznie lepsze przenoszenie siły.
Teleskop - Nowoczesne - bardzo lekkie wytrzymałe tworzywo. Łopaty z tego tworzywa są praktycznie niezniszczalne.
Coni­cal shank - Stylisko wykończone wysoko przyczepnym materiałem dla zapewnienia lepszego chwytu.
D-handle
- D - kształtny - Pewniejszy i zdecydowany chwyt zapewnia ogromną efektywność podczas kopania.
Kodiak chopping function
- Możliwość zamontowania trzonka pod kątem 90°. Konfiguracja pomocna przy nietypowych i trudnych zasypaniach. Dobrze przemyślane przełączenie trybu oszczędzi czas i energię
waga 770g


SONDA: 240 LIGHT PFA

Absolutny bestseller wśród sond. 240 Light PFA posiada wszystkie cechy idealnej sondy. Została wyposażona w unikatowy system rozkładania PFA. 240 Light PFA po pociągnięciu za rączkę może być bardzo szybko rozłożona i równie szybko złożona poprzez uniesienie okrągłego elementu umieszczonego nad rączką, nastepuje wówczas zwolnienie blokady przytrzymującej linkę z dyneemy, którą połączonych jest sześć czterdziestocentymet­rowych części sondy. Do skonstruowania 240 Light PFA, użyto rurek o średnicy 11mm. 240 Light PFA posiada uchwyt wykonany z pianki EVA co pozwala na komfortową obsługę w trakcie użycia. Głębokość zasypanej osoby można odczytać z oznaczeń umieszczonych na segmentach sondy. 240 Light PFA jest wyposażona w wygodny mocny pokrowiec. PFA To system szybkiego rozkładania sond, po wyjęciu i wstępnym rozprostowaniu sondy, wystarczy jedno pociągnięcie linki (dyneema, linka stalowa) by sondę usztywnić i zablokować linkę poprzez wciśniecie końcówki w profil ostatniego członu sondy.
długość całkowita: 240cm
długość 1 elementu: 40cm
liczba elementów: 6
średnica elementów: 11mm
naciąg: linka z dyneemy
pokrowiec: w komplecie
materiał: aluminium

waga: 270gwysyłka gratis
metody płatności
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Odbiór osobisty po przedpłacie 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
Przesyłka kurierska 15,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Odbiór osobisty 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
dodatkowe informacje