ZEMSTA-ALEKSANDER FREDRO-WYBITNA KOMEDIA I LEKTURA (6481673123)

zakończona
9,50 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • List ekonomiczny 2,00 zł
 • List priorytetowy 2,50 zł
 • List polecony ekonomiczny 4,50 zł
 • lokalizacja: skarbimierz osiedle
 • czas wysyłki: natychmiast
 • stan: używany
 • waga (z opakowaniem): 0.20 [kg]
 • okładka: miękka
 • rok wydania (xxxx): 1992© PanelReklamowyCYKL NASZEJ KSIĘGARNI:
" LEKTURY SZKOLNE"
W SERII TEJ WYDAWNICTWO "NASZA KSIĘGARNIA POLECA KSIĄŻKI ZATWIERDZONE PRZEZ MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ JAKO LEKTURY DO SZKÓL PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH..
*
SPRZEDAM ZNAKOMITĄ KOMEDIĘ ALEKSANDRA FREDRY
"ZEMSTA"
TREŚĆ ZEMSTY MA SWE ŹRÓDŁO W AUTENTYCZNYM KONFLIKCIE. OTÓŻ GDY W 1828 ROKU FREDRO OŻENIŁ SIĘ
Z ZOFIĄ SKARBKOWĄ , OTRZYMAŁ W POSAGU M.INNYMI POŁOWĘ STAREGO ZAMKU W ODRZYKONIU. DRUGA NALEŻAŁA DO INNEJ RODZINY. PRZEGLĄDAJĄC PAPIERY OTRZYMANEGO MAJĄTKU ZNALAZŁ AKTA PROCESOWE WŁAŚCICIELI ZAMKU Z XVII WIEKU. BYLI NIMI PIOTR FIRLEJ I JAN SKOTNICKI. FIRLEJ ZAJMOWAŁ ZAMEK DOLNY ,
ZAŚ SŁYNNY Z PIENIACTWA SKOTNICKI - GÓRNY.
FREDRO "ZEMSTĘ" NAPISAŁ W ROKU 1833 .
PRAPREMIERA ZEMSTY ODBYŁA SIĘ W 1834 ROKU WE LWOWIE, EDYCJA KSIĄŻKOWA MIAŁA MIEJSCE DOPIERO CZTERY LATA PÓŹNIEJ , W 1838 ROKU.
SŁOWO "ZEMSTA" BYŁO UŻYWANE ZA CZASÓW FREDRY W KONTEKŚCIE " ZEMSTA NA WROGU" DLATEGO CESARSKA CENZURA NAKAZAŁA PO WARSZAWSKIEJ PREMIERZE W SIERPNIU 1845 ROKU ROZSZERZYĆ TYTUŁ NA
" ZEMSTA ZA MUR GRANICZNY"
"ZEMSTA"
KOMEDIA W CZTERECH AKTACH WIERSZEM
AUTOR - ALEKSANDER FREDRO
WYDAWNICTWO - NASZA KSIĘGARNIA
TEKST OPARTO NA NA WYDANIU:
ALEKSANDER FREDRO "PISMA" T.4 ,PIW 1956 r.
WARSZAWA - 1992 r.
ISBN 83-10-096674-4
FORMAT- 140 x 200
ILOŚĆ STRON - 128
OKŁADKI MIĘKKIE
STAN KSIĄŻKI - BARDZO DOBRY
KARKI BIAŁE , BEZ ZAPLAMIEŃ
OKŁADKI ZE ŚLADAMI SKŁADOWANIA, ŚLADY ZAGIĘCIA
Fredro Aleksander,
hrabia (1793-1876),
polski komediopisarz, pamiętnikarz i poeta. Wykształcenie domowe w ziemiańskim dworze.
1809 wstąpił do armii Księstwa Warszawskiego, brał udział w wojnie z Rosją 1812 (wojny napoleońskie), zbiegł z rosyjskiej niewoli.

1815 osiadł w rodzinnym majątku Bieńkowa Wisznia pod Lwowem. 1828 ożenił się z hrabiną Z. Skarbkową. 1833-1842 poseł do Sejmu Stanowego. 1850-1855 mieszkał wraz z rodziną w Paryżu. 1839 honorowy obywatel miasta Lwowa. 1873 członek Akademii Umiejętności.
Twórczość
Uważany za najwybitniejszego polskiego komediopisarza, tworzył z wieloletnimi przerwami, odmawiając publikowania niektórych utworów w miarę ich powstawania, m.in. z powodu ataków krytyki.

Jego komedie obyczajowe zajmują się głównie życiem codziennym szlachty galicyjskiej w 1. połowie XIX w., kreując barwne i charakterystyczne typy sceniczne. Stał się mistrzem portretu psychologicznego. Nie gardził artystycznie uszlachetnionymi chwytami rodem z teatru ludowego i farsy.

Bliższe mu były ideały oświecenia z jego racjonalistycznym (racjonalizm), pełnym dystansu stosunkiem do świata, niż romantyzm, co krytyka miała mu za złe.

Najwybitniejsze komedie napisał w pierwszym okresie twórczości do 1835: Pan Geldhab (1818, wystawiona 1821), Mąż i żona (wystawiona 1822), Pan Jowialski (wystawiony 1832), Śluby panieńskie, czyli Magnetyzm serca (wystawione 1833), Zemsta (wystawiona 1834), Dożywocie (wystawione 1835).
********************­********************­********************­********************­****************
ZAPRASZAM NA MOJE AUKCJE DZIEŁ LITERATURY POLSKIEJ I ŚWIATOWEJ,ALBUMÓW ,POWIEŚCI I LEKTUR DLA
DZIECI I MŁODZIEŻY.
SPRZEDAJĘ RÓWNIEŻ PODRĘCZNIKI DO PRZEDMIOTÓW ZAWODOWYCH I OGÓLNYCH
DO WSZYSTKICH TYPÓW SZKÓŁ.
********************­********************­********************­********************­***
wysyłka gratis
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • Credit Agricole Bank Polska S.A. 55 1940 1076 5476 5201 0000 0000
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony priorytetowy 5,50 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 1 dzień
List polecony ekonomiczny 4,50 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 3 dni
List ekonomiczny 2,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 3 dni
List priorytetowy 2,50 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 1 dzień
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Przesyłka pobraniowa priorytetowa / Paczka24 pobranie 15,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 1-2 dni
dodatkowe informacje
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua

dane sprzedawcy

kontakt

pozostałe informacje

Formą zapłaty jest przelew na konto lub opcja "PayU" , możliwa forma "paczek za pobraniem " dla Allegrowiczów mających pełną rejestrację. UWAGA:KOSZTY PRZESŁANIA KUPIONYCH PRZEDMIOTÓW ZALEŻĄ OD ICH WAGI ,WIELKOŚCI ,SPOSOBU PRZESŁANIA ( CZYLI KOSZTY POCZTY POLSKIEJ ) 3 . Po 4 dniach od dnia zakupu i braku sfinalizowania transakcji wysyłam "wiadomość" mającą na celu wyłącznie informację ,że nie wpłynęły pieniądze . Po dalszych 3 dniach występuję do Allegro o "zwrot prowizji"..Oczywiście są wyjątki ,ale tylko po otrzymaniu wiadomości o fakcie konieczności przedłużenia terminu wpłaty przez kupującego .W przypadku braku wpływu zapłaty na moje konto bankowe w określonym terminie , zastrzegam sobie prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży ,bez konieczności zawiadomienia kupującego ( po zwrocie prowizji)W takim przypadku mogę swobodnie dysponować przedmiotem wystawionym na aukcji.[ TERMINY ZGODNIE Z REGULAMINEM]4. Wszelkie koszty związane z wysyłką i zapłatą ponosi Kupujący (np. koszty przelewu). Koszty wysyłki są podane na stronie przedmiotu.5 . W razie zakupu kilku książek proszę o kontakt. Koszty wspólnej przesyłki kilku zakupionych książek zostaną ustalone indywidualnie, o czym poinformuję w przesłanej wiadomości.Nie warto przepłacać , sumując koszty przesyłki pojedynczych książek, proszę poczekać na maila dot. kosztów wspólnej lub wysłać wiadomość z zapytaniem!!SZCZEGÓLNIE WAŻNE ,PO PODWYŻCE CEN PRZESYŁEK ,ZALEŻNYCH OD ŁĄCZNEJ WAGI !!!!! 6 . Jeżeli pojawią się niejasności związane z zakupionym przedmiotem -proszę o kontakt - zwrotów nie przyjmuję ( Nie prowadzę działalności gospodarczej ) ale mogą wystąpić sporne sytuacje , które można rozwiązać po wspólnych uzgodnieniach .LIST EKONOMICZNY I PRIORYTETOWY (ZWYKŁY) są przesyłkami nierejestrowanymi! W przypadku zaginięcia takiej przesyłki nie ma możliwości jej reklamacji. Takie przesyłki wysyłam wyłącznie na odpowiedzialność Kupującego. UWAGA :KUPUJĄCY NA MOJEJ AUKCJI !!!!!!!!!!!!!!1JEŻELI W CIĄGU 6 MIESIĘCY UŻYTKOWNIK KUPIŁ 11 I WIĘCEJ KSIĄŻEK , TO KOSZTY PRZESYŁKI NASTĘPNYCH BĘDĄ DLA NIEGO DARMOWE , BEZ WZGLĘDU NA ILOŚĆ KUPIONYCH JEDNORAZOWO KSIĄŻEK.! ZAPRASZAM !