ZEGAR KOMINKOWY KIENZLE - STAN B.DOBRY - TANIO ! (6922417507)

zakończona

parametry

  • faktura: Nie wystawiam faktury
  • waga (z opakowaniem): 10.0 [kg]

opis

Witam ! Sprzedaję na tej aukcji - zegar kominkowy renomowanej firmy niemieckiej - KIENZLE.Zegar jest w stanie b.dobrym. Wybija pełne godziny /liczba godzinowa /, i półgodziny - zegar trzy stunowy, o pięknej melodyce i silnym wyraźnym brzmieniu. Zegar na chodzie. Piękny zadbany werk. Regulacja czasu. Wymiary dokładne zegara to :

- wysokość - 24

- szerokość - 52

- głębokość - 14

Zegar z ładną tarczą, zamykaną wypukłym szkłem.

Mechanizm transportowy do zabezpieczenia przedmiotu w czasie transportu.

Historia przedsiębiorstwa Kienzle sięga początków szwarcwaldzkiego przemysłu zegarowego. W 1896 roku mistrz zawodu zegarmistrzowskiego Johannes Schlenker zaczyna rzemieślniczy wyrób drewnianych zegarów. W roku 1883 firmę przejmuje wnuk, Karl Johannes Schlenker i jego szwagier Jakob Kienzle. Od tego momentu zaczyna się seryjna fabryczna produkcja . Produkowane są seryjnie budziki i mechanizmy regulatorowe z sygnaturą „Schlenker & Kienzle". Po ustąpieniu Karla Johannesa Schlenkera w roku 1898, Jakob Kienzle zostaje wyłącznym właścicielem firmy i nazywa ją w 1919 roku „Kienzle Fabryka Zegarów KG". Już w roku 1900 produkcja przewyższa milion zegarów. Powstają filie w Londynie, Paryżu i Mediolanie. W roku 1913, kiedy firma zatrudnia ponad 2.000 pracowników, produkuje się prawie 5 milionów zegarów. W 1922 następuje przekształcenie spółki akcyjnej w spółkę z o.o.. W 1989 roku fabryka zegarów Kienzle zostaje przejęta przez DUFA (Niemiecka Fabryka Zegarów). W 1992 następuje zmiana nazwy z Kienzle na DUFA. W 1996 roku firma ogłasza upadłość.

Zegar w razie zakupu , wysyłam pocztą polską w paczce24,dobrze zapakowany i podstawowo ubezpieczony,dostępn­a też opcja ostrożnie - 55 zł -pozostawiam wybór nabywcy.Proszę pisać na maila w razie pytań.Dodatkowe zdjęcia na pytanie.

Zapraszam na tę aukcję i do zakupu.

Pozdrawiam serdecznie.

Przesyłka płatna z góry

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
przybliżony czas realizacji
Paczka24
pierwsza sztuka:
32,00 zł
kolejna sztuka:
0,00 zł
maksymalnie w paczce:
1
przybliżony czas realizacji:
1-2 dni robocze

Przesyłka płatna przy odbiorze

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
przybliżony czas realizacji
Odbiór osobisty
pierwsza sztuka:
0,00 zł
kolejna sztuka:
0,00 zł
maksymalnie w paczce:
-
przybliżony czas realizacji:

Płatności

Faktura

Nie wystawiam faktury