Zasady Jazdy Konnej część 1 - - KONIN, Nowa! (6541916180)

zakończona
41,80 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • Allegro Paczkomaty InPost 8,60 zł
 • E-PRZESYŁKA / Paczka48 Odbiór w Punkcie 9,90 zł
 • Pocztex Kurier48 11,00 zł
Zakupy powyżej 399 zł
 • lokalizacja: Konin
 • czas wysyłki: 24 godziny
 • stan: nowy
 • okładka: miękka
 • język: polski
 • forma: poradnik

Autorzy: Praca zbiorowa

Wydawca: Polski Związek Jeździecki

ISBN: 83-918917-0-4

Rok wydania: 2003

Stron: 200

Oprawa: miękka

Wymiary: 15x21 cm.

.

Podstawowe wyszkolenie jeźdźca i konia

Podręcznik autoryzowany przez Polski Związek Jeździecki.

Jest adresowany do:

 • instruktorów szkolenia podstawowego
 • instruktorów sportu jeździeckiego
 • trenerów II klasy

Oddawane do rąk czytelnika materiały szkoleniowe są tłumaczeniem 27 wydania obowiązującego w Niemczech podstawowego podręcznika dla szkoleniowców, zawodników i sędziów. Podręcznik Zasady jazdy konnej został wydany przez Niemiecką Federację Jeździecką. O wartości podręcznika świadczy osiągnięta liczba wydań. Tłumaczenie polskie dotyczy ostatniego wydania podręcznika, które jest najobszerniejszym spośród wszystkich wydań i zostało uzupełnione o doświadczenia wynikające z tak długiego okresu stosowania. Niemiecki Związek Jeździecki należy obecnie do jednej z największych organizacji sportowych, skupiającej tysiące członków z tysiącami zarejestrowanych koni. System szkoleniowy wypracowany w Niemczech w połączeniu z osiągnięciami hodowlanymi zaowocował wieloma najwyższej rangi sukcesami na arenie międzynarodowej. Tak więc przedstawione w opracowaniu podstawowe zasady szkolenia koni i jeźdźców zostały zweryfikowane przez praktykę i mogą być śmiało polecane do stosowania w codziennej praktyce przez wszystkich miłośników i użytkowników koni. Jest ono cennym współczesnym uzupełnieniem wielu pozycji, które pojawiły się w ostatnich dziesięciu latach na polskim rynku wydawniczym oraz prawie zapomnianych, ale znakomitych podręczników majora Leona Kona Jazda konna (1953) oraz majora Adama Królikiewicza Jeździec i koń w terenie i skoku (1958). Tłumaczenie powstało z inicjatywy Wacława Pruchniewicza - trenera, sędziego, szkoleniowca Polskiego Związku Jeździeckiego, który przez kilkanaście lat przebywał w Austrii i mógł dokładnie zapoznać się z systemem szkoleniowym obowiązującym w tym kraju, jak również w Niemczech, który prowadzi ich jeźdźców do sukcesów międzynarodowych.

Spis treści

1. Uwagi ogólne

1.1. Cechy i właściwości konia

1.2. Jeździec

1.3. Koń szkoleniowy

1.4. Szkoleniowiec

1.5. Ośrodek szkoleniowy

1.6. Reguły jazdy na ujeżdżalni

1.7. Zasady jazdy w terenie

1.8. Wyposażenie

1.9. Przygotowanie do jazdy

2. Podstawowe wyszkolenie jeźdźca

2.1. Etapy szkolenia

2.2. Dosiad i nauka dosiadu

2.3. Pomoce

2.4. Wyczucie

2.5. Oddziaływanie

3. Podstawowe ćwiczenia

3.1. Rozprężenie i ćwiczenia rozluźniające

3.2. Podstawowe ćwiczenia ujeżdżeniowe

3.3. Podstawowe ćwiczenia skokowe

3.4. Podstawowe ćwiczenia terenowe

3.5. Rajdy konne

3.6. Biegi myśliwskie

4. Podstawowe wyszkolenie konia

4.1. Cechy, właściwości i obowiązki jeźdźca

4.2. Rozwój i zachowanie konia

4.3. Podstawowe chody konia

4.4. Przyzwyczajanie i zajeżdżanie

4.5. Ujeżdżenie (szkolenie podstawowe)

4.6. Szkolenie w skokach

4.7. Jazda w terenie

4.8. Szkolenie koni z wadami budowy i temperamentu

5. Przygotowanie do uczestnictwa w zawodach

5.1. Konkursy ujeżdżenia

5.2. Konkursy skoków przez przeszkody

5.3. Wszechstronny konkurs konia wierzchowego

.

kod[677] sza[181768]


Polecamy również:

Strona "o mnie" Wszystkie aukcje

wysyłka gratis
Wysyłka gratis
Aby otrzymać Wysyłkę Gratis, kup u AMAXER za co najmniej 399 zł.
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • mBank 86114020040000310259080528
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Allegro Paczkomaty InPost 8,60 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 3
przybliżony czas realizacji: 2-3 dni
Pocztex Kurier48 11,00 zł
kolejna sztuka: 2,00 zł
maksymalnie w paczce: 4
przybliżony czas realizacji: 3 dni
Odbiór osobisty po przedpłacie 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji: 1 dzień
E-PRZESYŁKA / Paczka48 Odbiór w Punkcie 9,90 zł
kolejna sztuka: 2,00 zł
maksymalnie w paczce: 4
przybliżony czas realizacji: 3-4 dni
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Pocztex Kurier48 pobraniowy 18,00 zł
kolejna sztuka: 2,00 zł
maksymalnie w paczce: 4
przybliżony czas realizacji: 3 dni
E-PRZESYŁKA / Paczka48 Odbiór w Punkcie 17,00 zł
kolejna sztuka: 2,00 zł
maksymalnie w paczce: 4
przybliżony czas realizacji: 3-4 dni
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.

Jeśli wybrałeś formę wysyłki Allegro Polecony InPost, Allegro Kurier InPost lub Allegro Paczkomaty InPost z darmowym zwrotem, nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów z tytułu zwrotu przedmiotu i będziesz mógł go dokonać bezpośrednio z poziomu list kupionych przedmiotów w Moim Allegro. Dodatkowo, jeśli wybrałeś Allegro Kurier InPost (za pobraniem), w cenie zawarte jest ubezpieczenie przesyłki do wartości 5.000 zł.
dodatkowe informacje
Książki sprzedaje: Hurtownia Książek Zoologicznych i Ogrodniczych
„MARLON” Polowy Romuald
NIP 665-111-61-61, REGON 301026096
Wystawiam faktury VAT

dane sprzedawcy

kontakt

reklamacje

Opis procedury reklamacji: 1. Kupujący może składać Sprzedawcy reklamacje dotyczące zawartej Umowy pod adresem allegro@marlon24.pl, lub w formie pisemnej na adres Sprzedawcy. Poprawnie złożona reklamacja powinna zawierać co najmniej: a. imię, nazwisko, adres, adres e-mail Kupującego, b. datę zawarcia Umowy stanowiącej podstawę reklamacji, c. przedmiot reklamacji, ze wskazaniem żądania Kupującego, d. wszelkie okoliczności uzasadniające reklamację. 2. Jeżeli podane w reklamacji dane lub informacje wymagają uzupełnienia, przed rozpatrzeniem reklamacji Sprzedający zwraca się do składającego reklamację o jej uzupełnienie we wskazanym zakresie. 3. Sprzedający rozpoznaje reklamację w terminie 14 dni od daty jej otrzymania w prawidłowej postaci. 4. Odpowiedź na reklamację wysyłana jest na podany przez Kupującego adres e-mail bądź na adres poczty tradycyjnej.

pozostałe informacje

Firma: MARLON Polowy Romuald Organ, który zarejestrował działalność gospodarczą: Prezydent Miasta Konina Numer w rejestrze: DG 6411/022172/09 Adres przedsiębiorstwa: ul. Szafirkowa 14, 62-510 Konin Prawo odstąpienia od umowy: W ciągu 14 dni od otrzymania nabytej rzeczy lub – w przypadku usług – zawarcia umowy, Kupujący (konsument) może odstąpić od umowy bez podawania jakiejkolwiek przyczyny. W takim przypadku Sprzedający zwróci wszystkie otrzymane od Kupującego płatności. Aby odstąpić od umowy zawartej na Allegro, należy złożyć Sprzedającemu stosowne oświadczenie woli, pisząc na adres e-mail: allegro@marlon24.pl. Kupujący może skorzystać ze wzoru odstąpienia od umowy, podanego poniżej. Przesyłkę należy nadać na adres: ul. Szafirkowa 14, 62-510 Konin. Wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy (oświadczenie to należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy): [adres sprzedającego] Ja [imię, nazwisko kupującego] niniejszym informuję o moim odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy: [nazwy kupionych przedmiotów], numery oferty w Allegro [numery] . Data zawarcia umowy to [data], Data odbioru przedmiotów [data] . Imię i nazwisko: [imię i nazwisko kupującego] Login Allegro: [login kupującego] Adres: [adres kupującego] Data: [data odstąpienia od umowy] Podpis: [tylko jeżeli formularz jest wysyłany w wersji papierowej] Koszt zwrotu rzeczy: W przypadku odstąpienia od Umowy Sprzedawca nie ponosi kosztu odesłania Towaru.