ŻALUZJE 50mm DREWNIANE (lub ALU,PCV,Ventex)RETRO (6541732085)

zakończona
199,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

  • stan: nowy

ŻALUZJE 50MM ( DREWNIANE, BAMBUSOWE, ALUMINIOWE, VENTEX, PCV, SKÓRA )

Żaluzje o szerokości lameli 50mm stanowią klasę samą w sobie. Aluminiowa odmiana "pięćdziesiątek" wykorzystywana jest najczęściej w biurowcach i obiektach użyteczności publicznej, choć równie okazale żaluzje te prezentują się w nowocześnie urządzonych pomieszczeniach mieszkalnych. Żaluzje 50mm drewniane to już nie tylko przysłona okienna ale bardziej mebel, idealnie nadaje się do stylowych i eleganckich wnętrz. Ciągle rozszerzana paleta kolorów drewna liczy ok. 90 kolorów, plus 5 kolorów żaluzji 50mm bambusowych. Oprócz żaluzji 50mm aluminiowych i drewnianych dostępne są także inne rodzaje lamel 50mm jak, PCV Tekstylnych (tzw. Ventex) a nawet skórzanych.

Możliwe jest tylko w żaluzji 50mm Standard z drabinką taśmową lub z drabinką sznurkową . Zależnie od specyfikacji żaluzji stosowane są silniki rurowe lub środkowe RTS lub sterowane przez zainstalowany już system tzw inteligentny dom . Cena żalużji sterowanej elektrycznie dostępna tylko na indywidualne zapytanie .

Aukcja dotyczy żaluzji 50mm drewnianej (z drabinką taśmową , maskownicą karniszową z boczkami ) o wymiarach szer 50cm / wysokość 80cm w kolorach z kolekcji OLD Wood (drewno starzone)

Żaluzje 50mm drewniane/aluminiowe­/PCV/Ventex możemy zamontować na dwa podstawowe sposoby .

W naszym rejonie świata stosuje się inną stolarkę okienną niż w krajach z których wywodzą się żaluzje poziome 50mm . W Stanach Zjednoczonych okna otwierają się do góry , w wielu krajach Europy okna wyglądają podobnie do naszych ale otwierają się na zewnątrz .W Polsce większość okien otwiera się do wewnątrz pomieszczenia , to uniemożliwia nam montowanie żaluzji we wnękach okiennych a wymusza montaż nad wnęką .Ponieważ żaluzja 50mm (szczególnie drewniane) po podniesieniu zajmuje sporo miejsca tj. ok. 16% wysokości w większości przypadków montujemy żaluzje do SUFITU POMIESZCZENIA .
W takim wariancie :
SZEROKOŚĆ ŻALUZJI – (oznaczona kolorem zielonym ) to szerokość wnęki okiennej plus zakładki po obu stronach żaluzji plus 3-5cm (kolor fioletowy) , nie ma tu specjalnej normy ma być ładnie i proporcjonalnie.
WYSOKOŚĆ ŻALUZJI – (oznaczona kolorem białym) to wysokość od SUFITU POMIESZCZENIA do parapetu lub podłogi jeżeli są to np. drzwi balkonowe .
WYSOKOŚĆ OD KRAWĘDZI WNĘKI DO SUFITU POMIESZCZENIA – to bardzo ważna informacja ,jeśli będą nam Państwo przesyłać wymiary do wyceny warto podać ten parametr , wtedy postaramy się dokładniej określić czy wyceniana/zamawiana żaluzja po podniesieniu ‘’schowa ‘’ się na tyle żeby nie blokowała otwierania okien lub drzwi .
Wszystkie opisane parametry przedstawiają zdjęcia poniżej

Oczywiście technicznie możliwy jest montaż żaluzji 50mm we wnęce okiennej nazwijmy do ‘’po amerykańsku ‘’ ale proszę pamiętać że zamontowana w ten sposób żaluzja skutecznie zablokuje nam możliwość otwierania okna a i uchylanie zależnie od grubości glifu będzie prawie niemożliwe bo będziemy uderzać skrzydłem okiennym o rynnę górną żaluzji co na dobre jej nie wyjdzie .Owszem taki wariant montażu zdarza się czasami często w kuchniach tam i tak krany skutecznie blokują okna a uchylanie w małym stopniu ale jest , lub w wnękach gdzie są okna nie otwieralne .Jeśli mają Państwo dylemat blokować sobie okno to informuje że zdjęcie żaluzji z zaczepów trwa kilka sekund i nie stanowi problemu .Montaż żaluzji we wnęce okiennej prezentują poniższe zdjęcia.

To drugi wariant montażu żaluzji 50mm , w tym przypadku montujemy żaluzje na skrzydle okiennym a tak powieszona żaluzja pozostaje na oknie podczas jego uchylania/otwierania­. Jest to popularny wariant montażu stosowany w mniejszych systemach żaluzji poziomych 16/25/35mm , bardzo popularny i praktyczny . Tutaj też mamy podział na dwa rodzaje takiego montażu , różnice nie są wielkie ale bardzo istotne:

- montaż żaluzji w świetle szyby , pomiędzy listwami szybowymi tzw przy szybie . Żaluzja ma szerokość i wysokość szyby w oknie i jest zamontowana tak że jest przy samej szybie , jest to bardzo ważne gdyż musimy pamiętać że rynna górna żaluzji 50mm to 57mm plus maskownica rynny ok. 65mm więc wpuszczenie żaluzji jak najbliżej okna zmniejsza nam tzw odstawanie żaluzji od okna .Nawet przy niewielkiej głębokości listw przyszybowych 15-25mm robi to wielką różnicę bo im mniej żaluzja odstaje od okna tym więcej i szerzej je otworzymy – chodzi o nieunikniony kontakt żaluzji (konkretnie rynny górnej i maskownicy) ze ścianą wnęki okiennej podczas pełnego otwarcia okna. Dla lepszego komfortu użytkowania polecam wybrać żaluzje z prowadzeniem bocznym .

- montaż żaluzji nawierzchniowy żaluzji - na listwy przyszybowe okna . Zasadniczo żaluzja wisi na oknie jak w/w opisywanym wariancie ale z tą różnicą że jest bardziej na zewnątrz skrzydła okiennego . W tym wariancie rynna górna odstaje od okna zdecydowanie bardziej niż poprzednio co ma ujemny wpływ na pełne otwarcie okna .Tutaj także jest możliwe i polecam prowadzenie boczne żaluzji.

W obu wyżej wymienionych wariantach uchwyty montażowe żaluzji górne jak i dolne od prowadzenia bocznego przykręcane są tylko i wyłącznie do listw przyszybowych okna . Proszę pamiętać że montaż do listw przyszybowych jest całkowicie bezpieczny dla okna i zapewnia solidne i pewne utrzymanie żaluzji na oknie co jest istotne szczególnie przy ciężkich żaluzjach drewnianych .Zdecydowanie nie montujemy i odradzamy montaż jakichkolwiek przysłon okiennych do RAMY OKNA , taki montaż powoduje utratę gwarancji na okna !!!!!wysyłka gratis
metody płatności
  • PayU
  • Zwykły przelew bankowy
    • Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. 57 8008 0008 2002 0020 3209 0001
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska 18,00 zł
kolejna sztuka: 18,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
dodatkowe informacje
Wystawiam faktury VAT

dane sprzedawcy

OMBRA – Danuta Molak Jazgarzew ul. Główna 51 lok. E, 05-502 Piaseczno powiat Piaseczyński, woj. Mazowieckie NIP 1230137335Numer REGON 146021760 www.ombra.pl biuro@ombra.pl Tel 696 487 199 Tel/fax 22 736 21 48 Firma Ombra istnieje na rynku 2006r. W tym czasie obsłużyliśmy już sporą grupę klientów indywidualnych jak i biznesowych. W trosce o zadowolenie naszych klientów , w naszej ofercie znajdziecie Państwo wyroby gotowe jak i komponenty najlepszych światowych marek takich jak: Coulisse , Cosiflor , Decomatic , Concept czy Hunter Douglas . Może nie jesteśmy jedyni na rynku, ale wiele wskazuje na to, że najlepsi. Zapraszamy do korzystania z naszych usług: Jesteśmy do Państwa usług!

kontakt

zwroty

czas na odstąpienie od umowy: 1 dzień

adres do zwrotu:
 
Szanowny Kliencie W trosce o zachowanie dobrych relacji sprzedający kupujący (zwanych dalej Dostawca i Odbiorca ) pragniemy przedstawić warunki sprzedaży naszych produktów na portalu aukcyjnym Allegro.pl . Dotyczy to tylko i wyłącznie aukcji naszego konta firmowego nick OMBRA_PL INFORMACJE OGÓLNE Wszystkie nasze produkty dostępne na aukcjach są robione na wymiar i konkretne zamówienia naszych klientów - proszę o tym pamiętać gdyż ta branża są to produkty nieprefabrykowane i w ich przypadku Odbiorca ( kupujący ) nie ma prawa do odstąpienia od umowy i zwrotu towaru.Przysłony okienne to szeroka gama produktów , mimo iż nasze aukcje są przygotowane z największą starannością jeśli chodzi o wszelkie informacje techniczne to proszę pamiętać że wzorniki/katalogi przedstawione na aukcjach to tylko zdjęcia i produkty w rzeczywistości mogę delikatnie odbiegać kolorystycznie od tego za widzimy na ekranach monitorów. Dlatego zawsze przed zakupem każdy nie pewny klient może skorzystać z opcji przesłania wzorników tak aby zobaczyć tkaniny/drewno i elementy systemu na żywo . Jest to opcja bezpłatna jednak za kaucją (zależną od konkretnego zestawu wzorników) . Wszystko odbywa się za pośrednictwem allegro – wystawiamy aukcję z użyczeniem wzorników i kaucją . Klient odzyskuje kaucje lub odejmujemy ją od przyjętego zamówienia . !!! W tej zakładce podany jest jeden dzień na zwrot ale jest to błąd w całym formularzu jaki udostępnia serwis Allegro - na chwilę obecną nie można ustawić cyfry 0 !!!

reklamacje

REKLAMACJE WAD JAWNYCH 1.Reklamacje należy składać na adres : biuro@ombra.pl powołując się na nr aukcji którego dotyczy reklamacja.W treści wiadomości prosimy własnymi słowami opisać problem , dobrze jest też dołączyć kilka zdjęć . 2.Reklamacje nie obejmują napraw uszkodzeń spowodowanych przez nieprawidłową eksploatację i/lub montaż 3.W przypadku uznania reklamacji ,Dostawca obowiązany jest według własnego wyboru do :naprawy reklamowanych wyrobów bądż ich wymiany na nowe wolne od wad, w terminie 14dni roboczych, liczonych od daty uznania reklamacji 4.Odbiorca jest zobligowany do dokładnego obejrzenia towaru odbieranego za pośrednictwem kuriera w jego obecności. W przypadku uszkodzeń towaru w transporcie należy wypisać protokół uszkodzenia który będzie podstawą reklamacji dla Dostawcy. 5.Wady widoczne winy być reklamowane w ciągu 7dni roboczych od daty zakupu(dostawy ) 6.W przypadku zamówienia wyrobu indywidualnego przekraczającego gabaryty określone w tabelach norm produkcyjnych systemów , zamawiający traci uprawnienia z tytułu gwarancji. Jednocześnie Dostawca jest zobowiązany do poinformowania Odbiorcy iż zamówienie jest ponadnormatywne przed jego złożeniem . GWARANCJA 1.Dostawca udziela Odbiorcy (Kupującemu) 24miesięcznej na dostarczone wyroby licząc od daty dostawy produktu zakupionego na koncie OMBRA_PL w serwisie aukcyjnym allegro.pl 2.Odbiorca (Kupujący) jest zobowiązany do dostarczenia Dostawcy reklamowane wyroby do siedzimy firmy OMBRA w terminie jak najkrótszym od stwierdzenia wady.Przesyłkę należy właściwie zabezpieczyć i oznakować .Koszty przesyłki pozostają po stronie Dostawcy(zwracamy koszty po zakończeniu sprawy – prosimy nie przysyłać paczek na koszt odbiorcy lub za pobraniem ) .W przypadku gdy reklamacja nie zostanie uznana Dostawca zastrzega sobie prawo do nie zwracania kosztów przesyłki 3.Dostawca jest zobowiązany do dostarczenia do Odbiorcy obsłużonej reklamacji na własny koszt po wypełnieniu zasad reklamacji (opisane w akapicie REKLAMCJE WAD JAWNYCH) 4.Gwarancja nie obejmuje : - wszelkich uszkodzeń powstałych z winy Kupującego lub w sposób , za które Kupujący ponosi odpowiedzialność oraz osób trzecich - efektów naturalnego zużycia wyrobu (przede wszystkim zużycia elementów mechanicznych wyrobów i sznurków ,a także wynikające z eksploatacji naturalnego zużycia w postaci śladów pozostawionych na profilach listwach drewnianych itp.) - odbarwień oraz innych zmian właściwości powierzchni elementów , spowodowane działaniem czynników atmosferycznych jak również wszelkich odkształceń oraz różnic w kolorystyce między katlogiem/próbnikiem/zdjęciem a rzeczywistym wyborem.Część wyrobów produkowane jest z naturalnych materiałów jak np. drewno którego standardy tolerancji kształtu rozmiaru i koloru jest zawarte są w PN-EN 13120:2010. - uszkodzeń mechanicznych i wywołanych nimi wad - uszkodzeń wynikłych z eksploatacji niezgodnej z przeznaczeniem i zaleceniami Dostawcy , dotyczącymi zarówno montażu i obsługi jak i konserwacji - uszkodzeń wynikłych ze zdarzeń losowych (powódż , pożar , uderzenie pioruna itd.) - czynności ze strony Dostawcy polegających na konserwacji i czyszczeniu wyrobów oraz wymianę bezpieczników, baterii oraz elementów zużywających się podczas eksploatacji w sposób naturalny , takich jak sznurki taśmy przelotki itd. - wyrobów o wymiarach przekraczających maksymalne wymiary określonych w specyfikacji systemów. - wyrobów przecenionych lub sprzedanych jako niepełnowartościowe

pozostałe informacje

ZAMÓWIENIE Ponieważ produkty robione są na indywidualne zamówienie klienta można je nabyć na aukcjach zgodnie z instrukcjami podanymi w ich treści .Jeśli klient nie może dopasować swojego zamówienia do tego z można kupić na aukcji po wstępnych ustaleniach (wymiar/kolor / cena itd. ) wystawimy aukcję z konkretną przysłoną lub zestawem przysłon INNE 1.Wszelkie ustalenia stają się wiążące w momencie zakupu produktu/produktów na jednej z aukcji konta OMBRA_PL 2.Zapewniamy Państwa że naszą dewizą jest szeroko pojęte dobro klienta i jeśli ma miejsce jakaś sytuacja reklamacyjno - gwarancyjna co jest niezwykle rzadkim przypadkiem o czym świadczą opinie klientów to zawsze staramy się rozwiązać takie problemy na korzyść klienta Zapraszamy Zespół OMBRA – Dekoracje Okienne