Zakłamana historia Powstania (6999616867)

zakończona

parametry

  • stan: nowy
  • faktura: Wystawiam fakturę VAT

opis


Zakłamana historia powstania

Choć od wybuchu powstania warszawskiego minęły dziesiątki lat, to dyskusja o jego zasadności nabiera na sile. Powstanie warszawskie, jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w całej historii Polski, dzieli Polaków, ale też budzi żywe zainteresowanie. W oficjalnej polityce historycznej dominuje jeden jego obraz - było ono patriotycznym zrywem, a walczącym z Niemcami warszawiakom nie przyszli z pomocą Sowieci.

W czasie rocznicowych uroczystości czci się powstańców i oddaje im honory. Należne! Ale jakże często pomija się inne aspekty powstania, nade wszystko ofiary ludności cywilnej. Według niemieckich szacunków ofiar powstania warszawskiego było 200 tysięcy, w tym dziesiątki tysięcy zamordowanych przez hitlerowców w pierwszych dniach sierpnia 1944 r. na Woli i Ochocie. Te przerażające liczby są dla apologetów powstania bardzo niewygodne, zakłócają bowiem jego przekaz i przesłanie, rodzą bowiem pytania o jego sens, o to, kto jest winny tej hekatombie. Jednym z tych, którzy udzielili odpowiedzi, był gen. Władysław Anders, który oświadczył, że powstanie było zbrodnią, a generałowie, którzy je wywołali, powinni stanąć przed sądem polowym.

Paweł Jasienica, znawca historii Polski, autor wielu świetnych książek napisał, że powstanie warszawskie było wymierzone „militarnie przeciw Niemcom, politycznie przeciw Sowietom, demonstracyjnie przeciw Anglosasom, a faktycznie przeciw Polsce”. Można się z nim nie zgodzić?

W książce wywiady i teksty, m.in. profesorów Jana M. Ciechanowskiego, Eugeniusza Duraczyńskiego, Bronisława Łagowskiego, Mariana Stępnia, Andrzeja Werblana, doktorów Krzysztofa Wasilewskiego i Łukasza Jastrzębia oraz Andrzeja Dryszla, Pawła Dybicza, Jacka Owczarskiego i Roberta Walenciaka.

Liczba stron: 328

Resztę naszych książek znajdziesz na pozostałych aukcjach!

  • Masz pytania ?
  • chętnie na wszystkie odpowiemy
  • Pon - Pt od 10.00 do 16.00
telefon
(22) 635 84 10
(wewn. 118 lub 101)
email
allegro@
tygodnikprzeglad.pl
Przedmioty wysyłamy do 48 h od momentu otrzymania wpłaty
Paczki wysyłamy
  • List polecony ekonomiczny GRATIS
  • List polecony priorytetowy - 5 zł

Zanim dokonasz zakupu wejdź na stronę o mnie i zapoznaj się z moim regulaminem. Dokonanie zakupu na mojej aukcji jest równoznaczne z akceptacją mojego regulaminu.

Wpłaty prosimy wykonywać za pośrednictwem allegro lub przelewem tradycyjnym.

Nr. konta
72 1090 2851 0000 0001 2023 9821

Przykład reprezentatywny: całkowita kwota pożyczki: 1000,00 zł, RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa): 0,00%, oprocentowanie stałe 0%, całkowita kwota do zapłaty: 1000 zł, całkowity koszt: 0,00 zł (w tym: prowizja: 0 zł, odsetki: 0 zł, koszt ubezpieczenia: brak), 20 równych miesięcznych rat w wysokości po: 50 zł. Warunki oferty: wg stanu na 2 października 2017r. Umowa o pożyczkę zawierana jest między pożyczkobiorcą a pożyczkodawcą tj. Alior Bank S.A. z siedzibą w Warszawie lub mBank S.A. z siedzibą w Warszawie lub Kreditech Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, pod warunkiem pozytywnej oceny zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. PayU S.A. z siedzibą w Poznaniu współpracuje z pożyczkodawcami i pośredniczy w zawieraniu ww. umów. Czas promocji jest ograniczony: null – null. Szczegóły promocji określa regulamin dostępny na: na.allegro.pl/raty.
Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.
Dostawa i płatność
od 0,00 zł

Lokalizacja: Warszawa, Polska

Przesyłka płatna z góry

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
czas realizacji
List polecony priorytetowy
pierwsza sztuka
5,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
1
czas realizacji
3 dni robocze
List polecony ekonomiczny
pierwsza sztuka
darmowa
kolejna sztuka
darmowa
maksymalnie w paczce
1
czas realizacji
5 dni roboczych

Płatności

Faktura

Wystawiam fakturę VAT
Reklamacja
2 lata

Czas na reklamację z tytułu rękojmi

2 lata

Adres do reklamacji

Fundacja ORATIO RECTA
ul. Inżynierska 3 lok.7
03-410 Warszawa
Zwroty

Czas na odstąpienie od umowy

14 dni

Adres do zwrotu

Fundacja ORATIO RECTA
ul. Inżynierska 3 lok.7
03-410 Warszawa

Koszt przesyłki zwrotnej pokrywa

kupujący
O sprzedającym
OratioRecta
100,0%
kupujących poleca tego sprzedającego

229

 

0

 z ostatnich 12 miesięcy

Zgodność z opisem

5,0

Czas wysyłki

4,9

Koszt wysyłki

5,0

Obsługa kupującego

5,0

Dane firmy

Kontakt

Pozostałe informacje

REALIZACJA ZAMÓWIEŃ Warunkiem realizacji przez Fundacje „Oratio Recta" złożonych zamówień jest prawidłowe wypełnienie przez Klienta formularza zamówienia. Fundacja „Oratio Recta" zastrzega sobie prawo do weryfikacji zamówienia przy pomocy wszelkich dostępnych jej środków oraz na własny koszt. Weryfikacja ta będzie dokonywana przed realizacją zamówienia. Dotyczy ona w szczególności połączeń telefonicznych z Klientem celem stwierdzenia prawidłowości zamówienia. W przypadku wystąpienia okoliczności uniemożliwiających całkowicie lub czasowo realizację złożonego zamówienia, Fundacja „Oratio Recta" zastrzega sobie prawo do wstrzymania realizacji zamówienia - o zaistniałej sytuacji zobowiązuje się niezwłocznie powiadomić Klienta, podając przyczynę wstrzymania realizacji zamówienia. Zakupione towary są dostarczane na adres wskazany w formularzu zamówienia. Zamówiony towar zostanie dostarczony wyłącznie do kraju podanego w opisie lub sposobie dostawy dla danego towaru. Dostawy do krajów niewskazanych w opisach lub sposobie dostawy dla danego produktu nie będą realizowane a związane z nimi zamówienia uważa się za nieważne. Klient ma prawo wyboru sposobu dostawy towaru, zgodnie z formularzem zamówienia. Opłatę związaną z dostarczeniem przesyłki pokrywa Klient, chyba że Fundacja „Oratio Recta" zdecyduje na mocy wprowadzonej oferty dla danego towaru, o zwolnieniu Klienta z konieczności poniesienia takiej opłaty, o czym Klient zostanie wyraźnie poinformowany w opisie danego towaru. W takim przypadku koszty przesyłki są pokrywane przez Fundacje „Oratio Recta". Wysyłka zamówień odbywa się za pośrednictwem Poczty Polskiej S.A. Nie odpowiadamy za opóźnienia w dostarczaniu przesyłek z winy dostawcy.
email: allegro@tygodnikprzeglad.pl odpisujemy w ciągu 48 godzin w dni robocze
telefon: (22) 635 84 10 infolinia czynna od poniedziałku do piątku 10:00-16:00 (wew. 118 lub 101)