Wyzwania technologiczne Prognozy i strategie (6483054460)

14 dni do końca
cena kup teraz
16,50 zł
Koszty dostawy
 • Paczka pocztowa ekonomiczna 0,00 zł
 • List ekonomiczny 0,00 zł
 • Paczka pocztowa priorytetowa 2,00 zł
 • lokalizacja: SANOK
 • stan: nowy
 • okładka: miękka
 • rok wydania (xxxx): 1999
 • kondycja: bez śladów używania
e-mail: sanarksiegarnia@gmai­l.com
tel: 510 092 753
Stron: 160
Format: 20.0x13.0cm
Rok wydania: 1999
Oprawa: MiękkaWyzwania technologiczne Prognozy i strategie

Kasprzak Wacław, Pelc Karol

Działalność gospodarcza w warunkach globalnej konkurencji stawia bardzo ostro problem stałej troski o konkurencyjność wyrobów i usług. W tych warunkach dużym zainteresowaniem w kołach akademickich oraz wśród praktyków cieszą się problemy uprawiania strategii rozwojowych zapewniających bezpieczny byt przedsiębiorstwa na rynku. Powstała już na ten temat bogata literatura, przedstawiająca zarówno dorobek teoretyczny, jak i doświadczenia osób i przedsiębiorstw, które cieszyły się i cieszą dużymi sukcesami na tym polu. W Polsce do niedawna, w warunkach izolacji krajowego rynku, sprawami tymi zajmowano się raczej marginalnie, przynajmniej w praktyce gospodarczej, a jest to dziedzina działalności wymagająca niezwykle szerokiej wiedzy i intuicji. Konieczna jest bowiem nie tylko znajomość współczesnych osiągnięć nauki, umiejętność przewidywania możliwych do opracowania technologii, ale i wiedza o rynku oraz wielka sprawność organizacyjna. Książka w zamierzeniu jej autorów ma zapoznać Czytelnika ze strategiami technicznymi uprawianymi na szczeblu przedsiębiorstwa lub korporacji oraz - przy okazji - z aktualnymi prognozami rozwoju technologii, publikowanymi i dostępnymi w krajach rozwiniętych przemysłowo. Ten ostatni cel dało się realizować dzięki uzyskaniu zgody wydawców trzech prognoz, a mianowicie amerykańskiej, brytyjskiej i japońskiej, na cytowanie przedstawianych w nich hipotez. Obejmują one bardzo szeroki zakres tematyczny i ogromną liczbę hipotez, nie sposób więc było przedstawić ich w całości. Wy- brano zatem jedynie najważniejsze, dotyczące przyszłych technologii, w przekonaniu, że specjaliści i tak sięgną do materiałów źródłowych, które podajemy. Ze względu na rewolucyjny charakter zmian, jakie przyniosą nowe technologie - i to już w najbliższych latach przyszłego wieku, wydawało się celowe, by szerzej o nich poinformować wszystkich zainteresowanych kształtowaniem polityki technicznej, a nawet tych, którzy kształtują dziś własne zainteresowania zawodowe.

WACŁAW A. KASPRZAK jest profesorem pracującym na Politechnice Wrocławskiej, zajmującym się mechaniką. Posiada też dorobek z zakresu naukoznawstwa i metod prognozowania oraz doświadczenie w kierowaniu działalnością dużych placówek badawczych i prowadzenia programów badawczych. Był wieloletnim Prorektorem Politechniki Wrocławskiej ds. Badań Naukowych oraz jej Rektorem. Kierował kilkoma programami węzłowymi oraz resortowymi, prowadził także program badań finansowany przez National Science Foundation. Z jego inicjatywy powołano w latach siedemdziesiątych Ośrodek Badań Prognostycznych w Politechnice Wrocławskiej.

KAROL I. PELC od ponad dziesięciu lat jest profesorem w Michigan Technological University (USA), gdzie zajmuje się m.in. strategiami technicznymi i naukowymi korporacji. Prowadzi w tym zakresie szeroką działalność naukową i dydaktyczną, między innymi na rzecz kilku wielkich korporacji. W czasie kilku półrocznych pobytów w Japonii studiował dorobek japoński w tym zakresie i pełnił funkcję doradcy korporacji japońskich. Przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych był m.in. założycielem i wieloletnim Dyrektorem Ośrodka Badań Prognostycznych przy Politechnice Wrocławskiej. Zdobył też duże doświadczenie zajmując się kierowaniem instytucjami naukowymi. Był między innymi Dyrektorem ds. Badań Naukowych i Współpracy z Przemysłem Politechniki Wrocławskiej. Wykładał na uniwersytetach w Japonii i Indiach. jest autorem ponad dziewięćdziesięciu publikacji naukowych.© PanelReklamowywysyłka gratis
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • Alior Bank S.A. 74 2490 0005 0000 4000 7305 4744
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Paczka pocztowa priorytetowa 2,00 zł
kolejna sztuka: 1,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
Paczka pocztowa ekonomiczna 0,00 zł
kolejna sztuka: 1,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
List ekonomiczny 0,00 zł
kolejna sztuka: 1,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
List priorytetowy 2,00 zł
kolejna sztuka: 1,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Przesyłka pobraniowa priorytetowa / Paczka24 pobranie 24,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
dodatkowe informacje
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua

dane sprzedawcy

pozostałe informacje

Od 01-08-2016 do 30-10-2016 możesz nabyć tytuły po określonej przez Siebie realnej cenie. Wystarczy zaproponować cenę (mailem) za interesujący Cię tytuł* a wystawię go prześlę nr aukcji. * nie dotyczy wydawnictw: Difin, Wydawnictwo Akademickie Żak.